Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2018- ] Wrażenia z jazdy nowym modelem (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=286065)

bidżej 31-05-2019 11:24

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Cytat:

Napisał Rogrin (Post 3137637)
Czy od początku wiosny, po rozgrzaniu samochodu też zaobserowaliście głośne stuki przy zmianie biegów w wersji 1.5?

jak dotąd tylko w wersji 2.0 EcoBlue, ale widzę, że robi się ciekawie :570:

blablawla 31-05-2019 11:33

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Cytat:

Napisał Rogrin (Post 3137637)
Właśnie wróciłem z serwisu.

Czy od początku wiosny, po rozgrzaniu samochodu też zaobserowaliście głośne stuki przy zmianie biegów w wersji 1.5?

Doprecyzuj proszę jaki silnik i jaka skrzynia biegów.

Rogrin 31-05-2019 12:13

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Cytat:

Napisał blablawla (Post 3137647)
Doprecyzuj proszę jaki silnik i jaka skrzynia biegów.

1.5 150 KM, manual. Zedytowałem też post.


Cytat:

Napisał Hooch180 (Post 3137641)
@Rogrin - Ja bym obejrzał tą osłonę termiczną. U mnie stukało przy puszczaniu sprzęgła lub dodawaniu gazu. Byłem pewien, że to dwumasa. ASO chciało wymieniać dwumasę od razu. Niezależny serwis naprostował i przyczepił osłonę termiczną za symboliczne 20zł za 5 minut roboty i problem naprawiony.

Niezależny serwis to mój następny krok. Auto jest na gwarancji i po naprawie w ASO, więc chciałem dać im szansę. ;)

Cytat:

Napisał AdoKrycha007 (Post 3137644)
jak dostałeś na piśmie to co się przejmujesz? masz gwarancję. żyć i jeździć.

Bo wkurza, jak nowe skrzypi bardziej niż stare. ;-) A biorąc pod uwagę, że auto po miesiącu użytkowania miało wymienionego McPhersona z przodu, a początkowo ASO sugerowało minimalnie niedokręcone koło, to sobie trochę marudzę.

Może mam pecha, ale mimo całej sympatii do marki, nie wiem czy wybrałbym ten samochód drugi raz. ;)

Fiesta Mk8 ST Line 31-05-2019 13:27

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Cytat:

Napisał vegeciak (Post 3137643)
Jakoś źle bym się czuł kupując auto z salonu za prawie 100 tysięcy, które za kilka miesięcy przestanie być "świeże", bo na ulice wyjedzie nowa generacja. Poza tym zmiany mają być spore - lepsze zegary (bardziej multimedialne - jak w VAGach), lepsze multimedia z wyższą rozdzielczością, adaptacyjne LEDy, itd.

Gdybym mógł poczekać do końca roku (albo pierwszego kwartału 2020), to na pewno nie zamówiłbym Focusa (tym bardziej, że na nowe 1.5 EB i tak trzeba czekać przynajmniej do jesieni/zimy). Pod koniec roku poza nową Megane może pojawią się też nowy Golf i Leon, a w połowie 2020 pewnie i nowy 308.

Miałem takie samo podejście do zakupu auta jeszcze do zeszłego tygodnia. W ogóle przed porządnym wgłębieniem się w temat sprawa wydaje się prosta. Co to za problem kupić nowe auto, przecież budżet nie mały? Okazuje się że jednak jest to spory problem. Może taki okres że nie ma co kupić, ale faktycznie NIE MA CO KUPIĆ w tym segmencie!
A co do focusa Mk4, niepokojąco dużo zaczyna pojawiać się narzekań na to auto, dużo za dużo! Ta nowa motoryzacja nie idzie w dobrym kierunku...

hwk 31-05-2019 13:39

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Cytat:

Napisał Rogrin (Post 3137637)
Właśnie wróciłem z serwisu.

Czy od początku wiosny, po rozgrzaniu samochodu też zaobserowaliście głośne stuki przy zmianie biegów w wersji 1.5 EB 150KM w manualu?

Ja zauważyłem być może coś podobnego (też 1.5 150KM manual). Czasami przy zmianie z 1 na 2 słychać głuche huknięcie. W żadnym innym aucie tak nie miałem. Oprócz tego, sporadycznie, zaraz po zapięciu 2 lub 3 biegu, podczas lekkiego przyspieszania można było usłyszeć i poczuć pod pedałem gazu nieprzyjemne zgrzytnięcie (jakby z jakiejś przekładni) - sporadycznie, ale zdarzyło mi się to już kilkadziesiąt razy. Zgłosiłem w ASO, stwierdzili brak usterek podczas przejażdżki testowej, a z klientów (mnie i żony, czyli dwóch kierowców tego samego auta) robić idiotów, którzy "wymyślają" sobie usterki - chcieli ode mnie pieniądze za diagnozę stwierdzającą, że żadnych usterek nie ma. :569: :570:

77pawelkrz 31-05-2019 13:49

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Temat również podjęty na niemieckim motor-talk.de..
Ich ASO podobnie traktuje sprawę ...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

hwk 31-05-2019 13:51

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Cytat:

Napisał 77pawelkrz (Post 3137691)
Temat również podjęty na niemieckim motor-talk.de..
Ich ASO podobnie traktuje sprawę ...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Poproszę o link do wątku na niemieckim forum.

77pawelkrz 31-05-2019 13:53

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

bidżej 31-05-2019 14:00

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Dobra, mam parę filmów z tego jak się moja skrzynia A8 zachowuje. Po pracy złożę je w całość, wrzucę na YT i wstawię tu linka.

yataz 31-05-2019 14:01

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Cytat:

Napisał hwk (Post 3137687)
Ja zauważyłem być może coś podobnego (też 1.5 150KM manual). Czasami przy zmianie z 1 na 2 słychać głuche huknięcie. W żadnym innym aucie tak nie miałem. Oprócz tego, sporadycznie, zaraz po zapięciu 2 lub 3 biegu, podczas lekkiego przyspieszania można było usłyszeć i poczuć pod pedałem gazu nieprzyjemne zgrzytnięcie (jakby z jakiejś przekładni)


A nie jest tu przypadkiem przyczyną niepełne wysprzęglenie? Nie miałem jeszcze auta z tak nisko biorącym sprzęgłem jak w Foce MK4 1.5. Żeby w pełni wysprzęglić bieg trzeba tu wciskać pedał sprzęgła do samego końca i nie ma żadnej toleracji znanej z innych aut.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.