Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2018- ] Wrażenia z jazdy nowym modelem (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=286065)

Marek191 26-08-2019 10:57

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Obiecana specyfikacja techniczna Focusa MK4. Polecam do dokładnego zapoznanoa się. Być może pomoże wielu osobom w rozwianju wątpliwości co do dokładnej specyfikacji technicznej modelu ( nie dotyczy wyposażenia, akcesoriów) Tylko i wyłącznie nudne suche dane techniczne.[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Link bezpośredni:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

AdoKrycha007 26-08-2019 11:11

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
dzięki :one:

nie są to wcale nudne dane, ciekawe że benzyniaki 1,0 ma 2 termostaty, a 1,5 jeden. 1,5 jest aluminiowy, a 1,0 pół na pół aluminium ze stalą.. Nie mogę namierzyć infa ile jest katalizatorów i sond lambda, a to ważna rzecz z pkt widzenia serwisowania. w MK3 był np znaczne różnice w liczbie katalizator+sonda w wolnossaku: 1+2 (wer 100 km) / 2+4 (wer 125 km)

gkeb 26-08-2019 12:10

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Gdzieś czytałem / widziałem że wersja 2 tego silnika została obrócona o 180 stopni, by skrócić kanały dolotowe i przyspieszyć sam moment nagrzewania i stygnięcia (a więc szybciej osiąga temperaturę pracy), prawda?

tryhp3 26-08-2019 12:58

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Cytat:

Napisał busman (Post 3166601)
Więc żeby ją zagospodarować to właściwie trzeba tę podłogę wyjąć. Przy czym wtedy szerokość bagażnika zmniejszają podpory.

W HB te podpory są przykręcone śrubkami. W kombi pewnie też.

potraff 28-08-2019 10:23

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Cytat:

Napisał gkeb (Post 3167064)
Mam pytanko: jak sprawuje się silnik 1.0 125 w manualu. Nie jest za słaby?

Za mną 9,5 tys km właśnie z tym silnikiem w Focusie. Od tras lokalnych (Sosnowiec-Beskid Żywiecki, Orawa, Pogórze Rożnowskie - czyli jazda po drogach krajowych, jedno, dwu pasmowych, eSkach i Autostradach), oraz po wakacyjnym wypadzie przez Słowację do Klagenfurtu, a później na Chorwację. Ja się przesiadłem z Mondeo mkIV 1,8 tdci 125M/6b, i jak dla mnie dynamika na podobnym poziomie. Choć w mondeo silnik miał sporą turbodziurę i powyżej 3 tys gasł, tu jak potrzeba to do 6tys czy więcej można pociągnąć i idzie.
Do prędkości autostradowych jeździ mi się dobrze, nie brak mocy, owszem nie jest to też demon przyśpieszeń, ale wyprzedzanie, czy przyśpieszanie jest ok.
Większość znajomych przewieziona jest pozytywnie zaskoczona tym silnikiem.
Zaznaczę tylko, że ja coraz rzadziej jeżdżę szybko, tzn od jakiegoś czasu jeżdżę przepisowo, a przynajmniej się staram. Natomiast ostatnio jadąc samemu po odwiezieniu córki z żoną do szpitala, w Wiśle mnie przytrzymały światła, i na ekspresówce, oraz DK1ce goniłem czas i też dawał radę, powyżej 160 czuć mały zapas mocy.

gkeb 28-08-2019 20:45

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Cytat:

Napisał potraff (Post 3167952)
Do prędkości autostradowych jeździ mi się dobrze, nie brak mocy, owszem nie jest to też demon przyśpieszeń, ale wyprzedzanie, czy przyśpieszanie jest ok.
Większość znajomych przewieziona jest pozytywnie zaskoczona tym silnikiem.
Zaznaczę tylko, że ja coraz rzadziej jeżdżę szybko, tzn od jakiegoś czasu jeżdżę przepisowo, a przynajmniej się staram. Natomiast ostatnio jadąc samemu po odwiezieniu córki z żoną do szpitala, w Wiśle mnie przytrzymały światła, i na ekspresówce, oraz DK1ce goniłem czas i też dawał radę, powyżej 160 czuć mały zapas mocy.

Wielkie dzięki. Ja mam fiestę i 100 KM wiec te dodatkowe 25 powinny równoważyć wzrost masy i inną bryłę. Tak to sobie tłumaczę ;) Co do prędkości przelotowych u mnie to śmigam tak przepisowo + 10 :) Czasami bujnąłem się w okolice 150 na liczniku (realna to pewnie było bliżej 140-145) także myślę że mocy wystarczy. Najważniejsze by ze 60-80 do 100 ładnie się wkręcał przy wyprzedzaniu tirów na krajówkach.

Mam jeszcze dylemat czy iść w Active czy Titanium ;) Active mi pasuje o tyle, że czasami jadę jakimiś szutrami albo po drogach raczej zapomnianych przez drogowców.

potraff 29-08-2019 07:56

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Cytat:

Napisał gkeb (Post 3168194)
myślę że mocy wystarczy. .

Moim zdaniem wystarczy. Jeździ się tym jak wieloma innymi autami. Ja widzisz się przesiadłem z większego auta, z diesla, 1,0 jeździłem ale w Yarisce i Seicento, więc pewnie obawy miałem. Ale jazda próbna Cactusem 1,2 z 130KM i potem Focusem 1,0 125KM mnie przekonała, że do normalnej jazdy to jest wystarczająca moc.
Miałem też okazję wollnossącym 1,4 Hyundaia, bo i o takim myślałem, ale tam to męka. Teściu ma Corollę 1,6 132 KM wolnossący i też jak się pokręci na wysokich obrotach, to jeździ się tym ok, ale ten z i30 jednak ciut za słaby, bo obroty idą coraz wyżej, a auto nieśpiesznie przyśpiesza.

Idź się przejedź na jeździe próbnej. Zobaczysz sam :)

boncio 03-09-2019 11:22

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] prawda, 1.0EB ver2 jest obrócony o 180 stopni. Takie info podawał oficjalnie Ford. Natomiast ilość termostatów jest taka sama jak w ver1, czyli zawsze 2 - dużego obiegu i bloku silnika. Ten drugi przyspiesza nagrzewanie silnika, bo blok jest żeliwny.

AdoKrycha007 19-09-2019 12:44

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Mam pytanie o działanie Pre Collison Assist. Dziś miałem taką sytuację pod blokiem, że stała śmieciarka, przy parkingu i było ciasno, ale widziałem że się przecisnę fartem bokiem, i jechałem, deska mi się rozświetliła na czerwono i pojawił się napis "niebezpieczeństwo kolizji", a kierownica zatrzepała. Ale auta mi nie zatrzymało. Czy tak miało być? Bo myślałem, że komp wtedy samemu hamuje przy małej prędkości. Nie miałem więcej niż 30/h. Chyba że nie zatrzymał dlatego, że wyczuł że się jednak zmieszczę?

daabbeer 19-09-2019 17:34

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Może to pomoże.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Nie wiem jak dokładnie wygląda to w Focusie, ale masz opcję Active Braking zaznaczoną?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.