Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Wyłączenie blokady prędkości (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=289770)

pumbosha 15-12-2018 10:22

Wyłączenie blokady prędkości
 
Witam!

Jestem szczęśliwym posiadaczem Focusa MK3 od kilku tygodni. Jest to wersja Titanium z 1.5litrowym benzynowym silnikiem EcoBoost. Podczas ostatniej jazdy dostrzegłem iż samochód nie jest w stanie jechać szybciej niż ok 175km/h. Poszukałem nieco w internetach i okazało się, że w mojej foce jest opcja blokady prędkości i ustawia się ją w kierownicy. Podczas kolejnej jazdy przetestowałem i rzeczywiście działa. Ustawiwszy blokadę na 50km/h, układ działa i auto nie przekroczy tej prędkości. Świetnie! Problem w tym, że po wyłączeniu blokady prędkości, auto nie jest w stanie rozwinąć większej prędkości niż wspomniane 175km/h. Przeszukałem cały internet i nic nie znalazłem. Jedyne co przychodzi mi do głowy, to jakaś blokada, której nie da się wyłączyć nie podpinając auta pod komputer. Czy ktoś z forumowiczów spotkał się kiedyś może z podobnym problemem?

Pozdrawiam,
Tomek

FilipEbR 15-12-2018 10:38

Odp: Wyłączenie blokady prędkości
 
Tempomat tak nie działa... Jak nie masz ustawionego, to jedziesz ile fabryka dała. Włączenie tempomatu (ogranicznik jest w tempomacie) jest sygnalizowane na ekranie komputera. Jeśli nie masz nic na ekranie, żadna blokada nie działa.

pumbosha 15-12-2018 13:54

Odp: Wyłączenie blokady prędkości
 
Jak dla mnie tempomat i ogranicznik prędkości to 2 różne rzeczy.
- tempomatem ustawiam jedną prędkość z jaką porusza się pojazd
- ogranicznik prędkości ustawia prędkość maksymalną.

-> Mój problem nie dotyczy jednak ani jednego ani drugiego. Przy wyłączonym ograniczniku prędkości i tempomacie, samochód nie pojedzie szybciej niż ok. 175km/h. Podejrzewam więc, że jest to gdzieś zaprogramowane.

krakersik 15-12-2018 14:45

Odp: Wyłączenie blokady prędkości
 
widocznie jest to Twoja prędkość maksymalna.

Ile ten twój 1.6 ma koników ? zwykły czy ecoboost ?

Jakie masz założone koło i rozmiar opon ?

jesli zwykly silnik benzynowy, duze kółka - to i predkosc max mniejsza będzie.

referee 15-12-2018 15:25

Odp: Wyłączenie blokady prędkości
 
czy jakis sygnal masz emitowany?

Jakbys miał MyKey ustawiony i zadana predkość (maxymalna) to na liczniku w chwili jej osiągnięcia- pojawi sie informacja + sygnał i niemożność jej przekroczenia.

w BCMie jest jeszcze pozycja #43 Speed Limitation - lookaj tam i zobacz co masz ustawione (nie sprawdzałem tej opcji i nie wiem czy to w ogóle działa)

_Big_Mac_ 16-12-2018 14:43

Odp: Wyłączenie blokady prędkości
 
Cytat:

Napisał krakersik (Post 3068493)
Ile ten twój 1.6 ma koników ? zwykły czy ecoboost ?

1.5 ecoboost, napisane w pierwszym poście. Powinno z palcem w tyłku robić więcej :)

tedi_k 16-12-2018 16:13

Odp: Wyłączenie blokady prędkości
 
Cytat:

Napisał _Big_Mac_ (Post 3068835)
...Powinno z palcem ...)

W konfiguracji samochodu da się bez problemu ustawić ograniczenie prędkości max. FF3.
Może auto z jakiejś floty i zarządzający 'obciął' pole do harcowania handrepów po drogach?

edmun 17-12-2018 09:32

Odp: Wyłączenie blokady prędkości
 
Zapewne tak.

Należałoby zajrzeć co ma "wklepane" w systemie.
Bez kabla niestety można tylko gdybać a nie sądzę, że Ford "dodawał" taką opcję w fazie produkcji aby przez as-built można było podejrzeć co miał wgrane w BCM.
Autorze, podrzuć VIN, sprawdzimy, ale nie sądzę że fabrycznie tak było a jedynie było zmienione jako dla floty.

pumbosha 21-12-2018 20:10

Odp: Wyłączenie blokady prędkości
 
Sytuacja na ten moment wygląda tak, że w najbliższych dniach jadę do elektromechanika, który twierdzi, że blokada z pewnością ustawiona jest na komputerze. Silnik to ecoboost chipowany, 210km. Dzięki za pomoc, pozdro:)

lukaszooo 21-12-2018 20:18

Odp: Wyłączenie blokady prędkości
 
Zdjecie blokady jesli jest ona w konfiguracji to 5 min zabawy :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.