Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Fotorelacje z napraw (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=163)
-   -   Modyfikacja odmy 1,6 tdci - fotorelacja (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=218219)

TBomek 14-05-2015 12:58

Odp: Modyfikacja odmy c-max 1,6 tdci - fotorelacja
 
merchel jak tam twój patent, zaglądałeś już do turbiny?

merchel 18-05-2015 08:01

Odp: Modyfikacja odmy c-max 1,6 tdci - fotorelacja
 
Cytat:

Napisał ENowak (Post 2393286)
kolego czy koniecznie zachodzi potrzeba lutowania tych miedzianych krążków? I dlaczego akurat 3, a nie np. 2? Nie mam lutownicy a zaopatrzyłem się w podobną siateczkę i zastanawam się czym innym można to połączyć...

Polutowałem je dla bezpieczeństwa (dużo mniejsze ryzyko , że oderwie się z brzegu pojedyńczy drucik siatki i przedostanie do turbiny). Pewnie można też skleić jakimś dobrym klejem dwuskładnikowym.

Bump:
Cytat:

Napisał TBomek (Post 2402728)
merchel jak tam twój patent, zaglądałeś już do turbiny?

Jakoś nie było motywacji aby z powrotem zainstalować separator z Lublina .... ale chyba w tym tygodniu go założę i na podstawie ilości zbieranego się tam oleju będę mógł ocenić skuteczność sitka ...

krzys1968 06-07-2015 19:58

Odp: Modyfikacja odmy c-max 1,6 tdci - fotorelacja
 
3 załącznik(i)
Witam wszystkich rozumiem ze troche puzno ale chcialbym podzielic sie swoim rozwiazaniem w sprawie oleju z separatora oleju na forum kolega podobne rozwiazanie zrobil. Zrobilem dodatkowy separator filtr wodny do tego siatka do czyszczenia i zbiorniczek na olej . przejechalem 4 tys i turbina suchutka az lepiej silnik pracuje , wyczyscilem przy okazji intercoler benzyna extracyjna syf jaki zniego wylecial to masakra jak smola , tylko erg musze jeszcze wyczyscic . Oleju nie ubywa jest stan taki sam jak po nalaniu . Podziele sie fotkani

Bartosz2011 23-09-2015 21:55

Odp: Modyfikacja odmy c-max 1,6 tdci - fotorelacja
 
Witam zamontowalem sposob merchela i jest ok nie ma tak zanieczyszconego dolotu jak to zwykle bywa olej jest w postaci mgielki tylko ja do tej siatki dale z oczkiem 0,1x0,1 w srodek i jest duo lepiej bynajmniej czysto i slucho najlepiej skrocic nieco sprezyne by gumka byla blizej zatkania otworu odmy i mniej wtedy dostaje sie do rury oleju

zielok307 08-12-2015 19:36

Odp: Modyfikacja odmy c-max 1,6 tdci - fotorelacja
 
A może ktos ma inne dobre rozwiązania na ta odmę?
Czy ktoś jeszcze stosował te siateczki czy to pomogło?
Pozdrawiam.

hubi_c 01-02-2016 15:04

Odp: Modyfikacja odmy c-max 1,6 tdci - fotorelacja
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] i jak tam Twój patent po roku się sprawia?
Jaki jest stan membrany? nie pozrywało/uszkodziło?

xans997 21-02-2016 11:54

Odp: Modyfikacja odmy c-max 1,6 tdci - fotorelacja
 
Koledzy czy mogę coś uszkodzić lub zaszkodzić czemuś jak zamontuję taką siateczkę na odmę co wymyślił kolega merchel bez dodatkowego separatora oleju ?
Czy może niczemu nie zaszkodzi taka modyfikacja a tylko może polepszyć ??

scenic789 21-02-2016 19:45

Odp: Modyfikacja odmy c-max 1,6 tdci - fotorelacja
 
Ktoś doda zdjęcia jak się wpiąć z rurkami do separatora? Nie mam koncepcji jak to zrobić na tak krótkim odcinku.

krzys1968 27-02-2016 11:14

Odp: Modyfikacja odmy c-max 1,6 tdci - fotorelacja
 
3 załącznik(i)
Cytat:

Napisał scenic789 (Post 2541729)
Ktoś doda zdjęcia jak się wpiąć z rurkami do separatora? Nie mam koncepcji jak to zrobić na tak krótkim odcinku.

U mnie wyglada to tak

bombel198 20-04-2016 22:04

Odp: Modyfikacja odmy c-max 1,6 tdci - fotorelacja
 
Witam, oczywiście u mnie ten sam problem, turbina tak przegoniła olej że kapie z dolotu na alternator i pasek :/ Osobiście dla mnie to żaden problem, by co jakiś czas zaglądać i wylewać zebrany olej, dlatego przymierzam się do zamontowania dodatkowego separatora oleju. wybór jest duży w cenie do 40zł np: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Proszę tylko o podpowiedz czy dobrze rozumiem, jest wlot, wylot a trzecia dziurka ma prowadzić do zbiorniczka na olej? Czy lepiej zamontować separator od Lublina? Kolega pisał że go musiał opróżniać, w jaki sposób? gdzie gromadzi się tam olej? Jak go podłączyć bo też ma trzy dziury? Proszę Was o jakieś zdjęcie z zamontowanym zewnętrznym separatorem. Dla jasności, jeżdżę FF MK2 2005 1.6TDCI 90KM


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.