Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Panorama dach - roleta zakleszcza się (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=210620)

CzłowiekŻelazko 16-02-2012 17:08

Panorama dach - roleta zakleszcza się
 
Czy Szanowni Forumowicze MAXów po lifcie z oknem w dachu - też miewacie problemy z roletą?

Moja od początku użytkowania była trochę słabiej naciągnięta przy poprzeczce. Teraz na mrozach zwijanie w ogóle pracuje ciężko i nie rzadko po "całkowitym" zwinięciu pozostaje trochę pofałdowanego materiału na zewnątrz - nie chowa się w całości pod podsufitkę.

Jadę z tym (i wymianą przedniej szyby - miejscami nie grzeje) do ASO. Trochę się tylko obawiam fachowości serwismanów.

Miał ktoś podobny problem i może coś podpowiedzieć, zanim mi chłopaki auto rozprują?

Palek_PL 16-02-2012 19:06

Odp: Usterki rolety okna dachowego po lifcie
 
Witam.Ja z roleta walczylem zaraz po odbiorze mojego auta.Padł sterownik.Wymienili na gwarancji.Pisalem o tym w jakims watku.Na razie działa bez zarzutów.Materiał troche zle naciagneli bo jest mała fałda ale jak sie bedzie konczyla gwarancja to zglosze niech sie męcza z prostowaniem ;) pzdr!

bartekd 16-02-2012 23:16

Odp: Usterki rolety okna dachowego po lifcie
 
Działa bez zarzutu, równo zwija i wcale nie ciężej niż latem.

U mnie za to notorycznie luzuje się wtyczka podgrzewania fotela - działa tylko kiedy chce. Chyba się od mrozu plastiki we wtyku poskurczały :D

foxtrot 19-02-2012 20:16

Odp: Usterki rolety okna dachowego po lifcie
 
bartekd;

napisz w którym miejscu jest ta wtyczka - bo i u mnie raz "załapuje" a raz nie?

bartekd 21-02-2012 13:46

Odp: Usterki rolety okna dachowego po lifcie
 
Ja podejrzewam wtyczkę w fotelu, łatwo wymacać bo jest blisko przodu i lewej strony (choć łapę trzeba pod siedzisko dość mocno włożyć, ja tam czuję jakby dwie albo nawet trzy wtyczki). Doraźnie zauważyłem że pomaga odjechanie fotelem całkiem do tyłu i potem powrót na właściwą pozycję. Ale przy okazji przeglądu w ASO muszą to oczywiście zrobić.

Slartibartfast 12-07-2012 15:47

Odp: Usterki rolety okna dachowego po lifcie
 
U mnie od paru dni roleta się nie domyka, dojeżdża do końca, "odbija się" i wraca. Jakieś 20cm pozostaje niezasłonięte. Wczoraj "jeździłem nią w lewo i prawo", próbowałem lekko dopychać, podnosić itp - nic nie dało. Ma ktoś jakiś pomysł?

P.S. Tak wiem, mam poczytać instrukcję...

Palek_PL 12-07-2012 19:05

Odp: Usterki rolety okna dachowego po lifcie
 
Miałem podobnie zaraz po odbiorze auta.Padł sterownik rolety.Pisałem w jakim wczesniejszym poscie.Nie domykała sie , odbijała od blendy i spowrotem sie otwierała.Aż sie zdupczyło totalnie,ze ani otworzyć ani zamknać ;)pzdr!

bartekd 12-07-2012 20:19

Odp: Usterki rolety okna dachowego po lifcie
 
A u mnie roleta się lekko zmarszczyła z jednej strony i mam wrażenie, że silnik ledwo ją ciągnie (raz się aż zatrzymał). Dobrze że za chwilę przegląd, chociaż również obawiam się tu fachowości serwisu - w końcu oni są od silnika, mechaniki, ewentualnie blacharki, więc ich kompetencje mogą trochę "przerastać" pomarszczoną roletę :lol:

Slartibartfast 12-07-2012 20:44

Odp: Usterki rolety okna dachowego po lifcie
 
Procedura kodowania z instrukcji nic nie dała :( Roleta wciąż się odbija od tylnej krawędzi

CzłowiekŻelazko 13-07-2012 08:57

Odp: Usterki rolety okna dachowego po lifcie
 
U mnie w ramach gwarancji wymienili cały mechanizm + samą roletę. Nie bawili się w naprawy. Nawet nie próbowali dojść co nie halo. Jak to w ASO. Teraz - odpukać - spokój.

Ale z mechanizmem elektryki szyby kierowcy nie dali rady. Wymontowali, smarowali, ustawiali. A i tak raz na jakiś czas szybę po opuszczeniu muszę podnosić ręcznie (trzymając cały czas włącznik).


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.