Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Zawór egr - jak wymontować? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=103136)

jpiotr77 17-06-2010 21:53

Zawór egr - jak wymontować?
 
Witam, sorki że w tym dziale, ale tu jest o wiele więcej przeglądających. Mam pytanko czy ktoś wie jak wymontować zwór egr w s-maxie, pewnie w mondeo czy c-maxie jest tak samo dodam iż jest to silnik 2.0tdci 140KM, wiem już ponieważ odkręcałem śruby łączące z chłodnicą spalin, rurka chyba od kolektora dwie śruby, dwie od góry trzymające egr i jeszcze coś od dołu na imbus ale nie mogę tego odkręcić (straszne dojście) może macie opracowany patencik na odkręcenie dolnego uchwytu.:?

pozdrawiam

Cytat:

Napisał jpiotr77 (Post 1458521)
Witam, sorki że w tym dziale, ale tu jest o wiele więcej przeglądających. Mam pytanko czy ktoś wie jak wymontować zwór egr w s-maxie, pewnie w mondeo czy c-maxie jest tak samo dodam iż jest to silnik 2.0tdci 140KM, wiem już ponieważ odkręcałem śruby łączące z chłodnicą spalin, rurka chyba od kolektora dwie śruby, dwie od góry trzymające egr i jeszcze coś od dołu na imbus ale nie mogę tego odkręcić (straszne dojście) może macie opracowany patencik na odkręcenie dolnego uchwytu.:?

pozdrawiam

Ponawiam prośbę może ktoś to robił


dzięki

Witam, udało się to w końcu własnymi siłami gdyby ktoś próbował sam demontować zawór egr dodaję kilka wskazówek, więc do rzeczy

najpierw demontujemy podszybie+wycieraczki
potem najlepiej odłączyć akumulator następnie kostkę z zaworu egr
kolejny etap to kluczyk numer 10 i odkręcamy egr od chłodnicy spalin
następnie rurę która jest podłączona od góry
oraz dwie śruby od tyłu egra kluczyk nr 8
no i ta nieszczęsna śruba na kluczyk imbusowy nr5 którą to od góry można zobaczyć tylko za pomocą lustereczka niestety odkręcamy ją od dołu musi być mega przedłużka zdejmujemy osłonę silnika i namieżamy ją z pomocą dodatkowego światła po zlokalizowaniu luzujemy (nie musimy odkręcać do końca) po zdemotowaniu kiedy to mamy już egr w ręku możemy się zabrać za czyszczenie

powodzenia:>

danielr 19-06-2010 22:54

Odp: s-max zawór egr jak wymontować
 
niezla instrukcja.
Mam tylko pytanie skąd wiadomo , że trzeba już egr oczyścić i jaki jest efekt takiego czyszczenia ?

maciej 02-06-2011 20:39

Odp: s-max zawór egr jak wymontować
 
jpiotr77 ! Robiłeś jakieś zdjęcia tej operacji ??? :roll:

Artur mk4 15-12-2012 14:09

Odp: s-max zawór egr jak wymontować
 
Witam,

dzisiaj wyciagałem EGR z mojego mondka.

Rzeczywiscie nie jest to takie latwe przez tą śrubke na imbus od spodu.
zamienilem ja sobie przy montazu na dziesiatke i oczkiem sie ja bez problemu dokreca.

Co do fotek to szukalem na necie ale znalazlem tylko to. Moze nie ma duzo zdjec ale chwila uwagi i poczatkowy post od jpiotr77 i nie bylo zle.


[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

powodzenia.

michoteczek 29-12-2012 16:27

Odp: zawór egr jak wymontować
 
Witam. Napiszcie skąd wiadomo że powinno się go wyczyścić? Są jakieś pierwsze objawy po pracy silnika? Czy operacja czyszczenia przynosi efekt czy lepiej od razu zaślepiać?

ALOSZA 01-01-2013 12:10

Odp: zawór egr jak wymontować
 
Witam !!!!
Jest podobny efekt jak przy zapychającym się DPF -czyli muli auto , a nawet potrafi zgasnąć przy ruszaniu i.t.p. Jak się całkowicie zapcha , no to wejdzie w tryb awaryjny i wtedy klops. Panowie ja przeczyszczam zawór specjalnym preparatem dostępnym na allegro / ok. 25zł -starcza na dwa razy / , a co najważniejsze nie trzeba wyciągać zawór, tylko rurkę z góry / chwila muzyki / w/g instrukcji podanej na preparacie do oczyszczania . Pozdrawiam .

eclipse 01-01-2013 12:39

Odp: zawór egr jak wymontować
 
Pewnie chodzi o ten preparat
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Ale może teraz by się przydało więcej opinii użytkowników
czy warsztaty też go używają ? i od kiedy się go stosuje .:)
rozumiem że ma tez właściwości smarujące .

ALOSZA 03-01-2013 20:42

Odp: zawór egr jak wymontować
 
witam!!!!
właśnie o ten preparat chodzi w/w . A co do opinii preparatu , to trzeba wiedzieć że firma vavoline jest renomowaną firmo i nie pozwoli sobie na jakiekolwiek błędy . Preparat czyści i smaruje -stosuj co pewien czas /np; przegląd auta/ a na pewno wydłuży żywotność egr-a. Pozdrawiam.

Muscron2000 04-01-2013 07:02

Odp: zawór egr jak wymontować
 
"to trzeba wiedzieć że firma vavoline jest renomowaną firmo"
Spokojnie spokojnie Ford też uważa się za renomowaną firmę, a wszyscy wiemy jak to bywa....

eclipse 04-01-2013 12:35

Odp: zawór egr jak wymontować
 
nie na temat ta wypowiedż .a może masz coś lepszego ?.......


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.