Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] dziwne zachowanie oświetlenia wewnętrznego po zamontowaniu LEDów (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=165752)

Diezzel 15-09-2012 20:25

dziwne zachowanie oświetlenia wewnętrznego po zamontowaniu LEDów
 
witam
zamontowałem sobie oświetlenie led do podświetlenia nóg(W5W) + lampka (rurka 42mm) + bagażnik (rurka 42mm) i mi całkowicie nie gasnie :shock: tylko się ściemnia i tli dzieje się tak jak odpalę auto i również jak zarygluje centralnym zamkiem.
o co chodzi panowie? na zwykłych żarówkach tak się nie dzieje, gdzie szukać problemu ? I czy na dłuższą metę to ma jakiś wpływ na rozładowanie aku.?

wojtekdg 15-09-2012 20:35

Odp: dziwne zachowanie oświetlenia wewnętrznego po zamontowaniu LEDów
 
Zastosuj w schowku zwykłą żarówkę.

Diezzel 15-09-2012 20:46

Odp: dziwne zachowanie oświetlenia wewnętrznego po zamontowaniu LEDów
 
o zapomniałem o schowku też mam leda
chili co założę normalną w5w i będzie dobrze?

Diezzel 15-09-2012 23:03

Odp: dziwne zachowanie oświetlenia wewnętrznego po zamontowaniu LEDów
 
Cytat:

Napisał wojtekdg (Post 1876940)
Zastosuj w schowku zwykłą żarówkę.

no nie pomogło
czy to jakiś dżołk z tym schowkiem?

Mariusz 16-09-2012 10:31

Odp: dziwne zachowanie oświetlenia wewnętrznego po zamontowaniu LEDów
 
Efekt żarzenia leda pochodzi stąd, że jej wystarczy małe napięcie (szczątkowe) by się świecić lekkim światłem. W normalnych/włóknowych żarówkach efektu tego nie widać po prostu. Należy zatem zastosować żarówki serii CANBUS z wbudowanym rezystorem celem eliminacji efektu żarzenia, bądź też zwykłej led z szeregowo połączonym rezystorem 1kOhm na którym to odłoży się owe napięcie szczątkowe. Na aledrogo jest masa ledów w technologii Canbus.

Diezzel 16-09-2012 14:40

Odp: dziwne zachowanie oświetlenia wewnętrznego po zamontowaniu LEDów
 
Generalnie mi to nieprzeszkadza, tylko czy aku nie ucierpi? I czy to prawda ze w mondeo jest jakis uklad co odcina napiecie czy jakos tak?

Mariusz 16-09-2012 16:32

Odp: dziwne zachowanie oświetlenia wewnętrznego po zamontowaniu LEDów
 
Przeczytaj ze zrozumieniem co napisałem. Niezależnie od tego jakie źródło światła zastosujesz, szczątkowe napięcie występuje zawsze. W przypadku zastosowania żarówek typu led widzisz po prostu efekt świecenia, a w zwykłych włóknowych nie widzisz i tyle. Dla akku jest bez różnicy jakie źródło światła podłączysz. Nie ma żadnego układu odcinającego napięcie w mondeo.

marcinmg2 16-09-2012 16:41

Odp: dziwne zachowanie oświetlenia wewnętrznego po zamontowaniu LEDów
 
Ten efekt występuje tylko gdy bierzesz napięcie od oświetlenia wewnętrznego, bo układ elektroniczny nie odcina napięcia całkowicie fizycznie np za pomocą przekaźnika. Diody canbus mają zaporowo podłączoną diodę zenera, ktora przy wysokim napięciu przewodzi w stanie zaporowym a przy niskim nie. Dlatego nie ma efektu zażenia.

12345mario - rezystor zawsze musi być podłączony z diodą aby ograniczyć prąd.

cysior 16-09-2012 18:20

Odp: dziwne zachowanie oświetlenia wewnętrznego po zamontowaniu LEDów
 
Cytat:

Napisał 12345mario (Post 1877233)
W przypadku zastosowania żarówek typu led widzisz po prostu efekt świecenia, a w zwykłych włóknowych nie widzisz i tyle. Dla akku jest bez różnicy jakie źródło światła podłączysz.

Czyli czy mamy klasycznego leda czy włókno to po wyłączeniu i tak żre tyle samo, tyle że w ledzie ten upływ jest widoczny..

Jedyne co jest dziwne dla mnie to to, że w jednych punktach ledy się żarzą a w innych miejscach te same ledy nie - u mnie jest tak z oświetleniem podłogi, przestrzeń kierowcy się żarzy w czasie jazdy a pasażera już nie ;) Podkreślam, że to te same ledy, żadne canbusy

Diezzel 16-09-2012 18:51

Odp: dziwne zachowanie oświetlenia wewnętrznego po zamontowaniu LEDów
 
chili sobie będę tak jeździł aż nie zacznie mnie drażnić, to powyciągam i tyle.
dzięki za zainteresowanie.
pzdr.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.