Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2007-2010] Padający akumulator? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=315116)

mazik1 26-11-2020 18:34

Padający akumulator?
 
Witam. Proszę o jakieś sugestie w takiej sprawie. W dniu dzisiejszym rano odpaliłem autko celem rozgrzania i pozbycia się szronu z szyby przedniej i tylnej (obie ogrzewane). W miedzy czasie mimo wszystko wspomogłem się drapakiem do szronu. Trwało to może trzy minuty ale z uwagi że musiałem wrócić się do mieszkania, zgasiłem samochód. Wróciłem po około dwóch minutach. Autko niestety już nie chciało odpalić. Zachowywało się jakby miał słaby akumulator. Samochód mam 5 lat i niestety praktycznie każdej zimy taki sam problem. Alternator był sprawdzany choć wyczytałem że to może być awaria jakiś diod. Akumulator dwuletni. Trzy czwarte roku przejeżdżam bez uwag. Sprawdzone czy czy coś nie zżera prądu przy wyłączonym silniku. Mam dość wydawania kasy na pseudo elektromechaników. Może ktoś podsunie jakiś pomysł.

madamsz 26-11-2020 19:15

Odp: Padający akumulator?
 
Podaj dane tego aku - może któraś cela nie daje rady na mrozie. Przyczyną może być rozrusznik, na zimnym przycina na tulejkach. Podaj jeszcze dość ważną informację. Jak nie odpali to co robisz dalej żeby go uruchomić ?

_harry 27-11-2020 08:36

Odp: Padający akumulator?
 
Rozrusznik do regeneracji.
Jeśli nie był rozbierany ma prawo już się poddać po tylu latach.

mazik1 28-11-2020 18:05

Odp: Padający akumulator?
 
Witam. Podłączyłem od razu pod prostownik. Po około trzech godzinach odpaliłem go i do dzisiaj jeździ. Ostatni raz takie coś przydarzyło się tamtej zimy, jesieni.

kocio66 29-11-2020 08:33

Odp: Padający akumulator?
 
Wejdź w tryb serwisowy zegarów przed odpaleniem i zobaczysz napięcie akumulatora. Na wolnych obrotach praktycznie nie ma ładowania akumulatra. Zostawiając po odpaleniu auto na biegu jałowym z włączonymi dużymi odbiornikami energii (ogrzewanie oporowe obu szyb) + zapewne dmuchawa od wewnątrz i odskrobując szybę jednocześnie praktycznie wyładowujesz akumulator.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Czy w czasie kręcenia kierownicą w nocy nie zauważasz przygasania świateł?

cudaczek17 29-11-2020 11:32

Odp: Padający akumulator?
 
Cytat:

Napisał _harry (Post 3299239)
Rozrusznik do regeneracji.
Jeśli nie był rozbierany ma prawo już się poddać po tylu latach.

Moim zdaniem trzeba porządnie sprawdzić rozrusznik i alternator bo mogą być głównymi winowajcami. Ostatnio robiłem alternator bo padały diody i teraz chodzi jak z nut :D

gregor75 29-11-2020 12:18

Odp: Padający akumulator?
 
Cytat:

Napisał kocio66 (Post 3299644)
. Na wolnych obrotach praktycznie nie ma ładowania akumulatra.

???

mirek8423 29-11-2020 13:52

Odp: Padający akumulator?
 
kocio66 co ty pleciesz za bzdury z tym ładowaniem? Proszę nie siej fermentu

madamsz 29-11-2020 15:39

Odp: Padający akumulator?
 
Jak możesz to podaj jaki masz aku (i ile możesz mieć go na aucie 2 lata ?) bo ostatnio też miałem bardzo dziwną usterkę aku. Wszystko idealnie, napięcia wzorowe, przy próbie odpalenia rozrusznik nie gada, napięcie nawet i ... po dwóch dniach aku wyzionął ducha - nie trzymał ładunku. Po podłączeniu pod prostownik aku wstał i jeszcze pochodził miesiąc :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.