Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   [Transit 2006-2014] Kiedy zamykam auto pilotem to trąbi klakson (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=319412)

xman17 16-04-2021 18:11

Kiedy zamykam auto pilotem to trąbi klakson
 
Witam Wszystkich. Mam takowy problem od tygodnia. Kiedy zamykam auto pilotem to trąbi klakson ale jeden raz. Myślałem że to drzwi któreś nie zamknięte ale to nie to. Kontrolka się nie świeci od niezamknietych drzwi.


Auto w wersji trend. L3h2. Była syrena ktora przy doryglowywaniu drzwi zasygnalizowała domknięcie drzwi. Czasami syrena nie zatrąbiła.

Gdzie szukać przyczyny? Jak ten problem rozwiązać? Wolałbym wrócić do poprzedniej wersji zamykania drzwi pilotem.

Wysłane z mojego SM-A217F przy użyciu Tapatalka

freelance 18-04-2021 20:57

Odp: Kiedy zamykam auto pilotem to trąbi klakson - trąbi
 
Komp i podejrzenie statusów by tu najszybsze było - ty w środku ktoś pracuje drzwiami, kwestia czy dysponujesz czymś? Jak się tak dziwnie zachowuje to pewnie pierdoła wiązki/czujnika. Kwestia tylko których.

Kisiu11 25-04-2021 21:07

Odp: Kiedy zamykam auto pilotem to trąbi klakson - trąbi
 
Mój ma podobne objawy i dodatkowo nie raz nie idzie drzwi pasażera otworzyć odblokowuje na lock i nic może ktoś doradzi co może być?

xman17 13-05-2021 12:06

Odp: Kiedy zamykam auto pilotem to trąbi klakson - trąbi
 
Auto podpięte pod kompa nie pokazuje błędów. Wszystko z krańcówkami jest ok. Nie wiem w sumie na co popatrzeć. Moduł alarmu też wydaje się ok bo po wyjęciu bezpiecznika i wsadzeniu go z powrotem centralka daje znać. Drzwi się elegancko otwierają i zamykają z pilota wszystkie.

Wysłane z mojego SM-A217F przy użyciu Tapatalka

wojtekjanus 21-05-2021 16:04

Odp: Kiedy zamykam auto pilotem to trąbi klakson
 
Sygnał dźwiękowy się pojawia, ponieważ system „myśli”, że drzwi są nadal otwarte. Co najmniej jeden z mechanizmów zamków lub okablowanie do niego są uszkodzone. Najczęściej są to trzy kołki na drzwiach przesuwnych lub przewody w elastycznej rurce między tylnymi drzwiami a nadwoziem. Ewentualnie któryś z mikrowłączników zamka drzwwi.

Niezależnie od tego podobno jest opcja zlikwidowania tego trąbienia przez Forscan, ale to jest likwidowanie skutków, a nie przyczyny.

xman17 21-05-2021 18:07

Odp: Kiedy zamykam auto pilotem to trąbi klakson
 
Sprawdzone wszystko programem Delphi jeżeli dobrze pamiętam. Pokazało wszystkie drzwi zamknięte lub otwarte wraz z maską bo to sprawdzaliśmy czy system nie ma błędu. Nie pokazało nic. Wiec tutaj jest zagwostka według mnie.

Wysłane z mojego SM-A217F przy użyciu Tapatalka


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.