Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] ]Metaliczne stukanie po regeneracji wtrysków (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=276879)

Lukasz2525 22-02-2018 21:23

Odp: ]Metaliczne stukanie po regeneracji wtrysków
 
Myślę że elektronik już to wszystko zerował, bo auto było u niego w temacie spalania przynajmniej 3 razy, a żłopie niemiłosiernie i dolewa paliwa do oleju. Także leje bardzo dużo, ile może to spali, reszta spływa do oleju. I to nie od wypalania dpf'a, tylko najprawdopodobniej w czasie jazdy, bo ostatnio wymieniłem olej, zrobiłem 1800 km w trasie, odrobinę po mieście i już miałem na bagnecie centymetr oleju więcej chyba w ciągu półtora tygodnia, także podejrzewam że dolewa w czasie jazdy, a nie od wypalania. I tak jak wspomniałem, w ogóle nie dymi, nawet chmurki chmureczki przy depnięciu w podłogę.

lando 22-02-2018 21:33

Odp: ]Metaliczne stukanie po regeneracji wtrysków
 
To się dowiedz jak wygląda pompa w tym aucie czym jest smarowana itp. Bo z moich doświadczeń ON w oliwie to tylko dpf albo pompa ale to było w starych autach tutaj nie mam pojęcia jak jest. Błędów zero ?

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

voodo 22-02-2018 21:34

Odp: ]Metaliczne stukanie po regeneracji wtrysków
 
Na Twoim miejscu chyba odwiedziłbym jakiegoś tunera, zmiana oprogramowania bądź ewentualny chip może załatwiłaby sprawę.
Ewentualnie jeszcze w swoim zakresie można zrobić próbę przelewową wtrysków mimo, że były po regeneracji;

Lukasz2525 22-02-2018 22:16

Odp: ]Metaliczne stukanie po regeneracji wtrysków
 
Cytat:

Napisał lando (Post 2938379)
Błędów zero ?

Zero, nic. Nic się nie świeci, komputer kilkukrotnie też nie znalazł nic ciekawego związanego z silnikiem. Jeździ, w ogóle nie dymi w żaden sposób, ma kopa i rwie się do przodu elegancko.

Cytat:

Napisał voodo (Post 2938380)
Na Twoim miejscu chyba odwiedziłbym jakiegoś tunera, zmiana oprogramowania bądź ewentualny chip może załatwiłaby sprawę.

Było. Oprogramowanie zmienione, raz na oryginalne, później na specjalnie zrobione dla niego. Brak różnicy. Pisałem też z warsztatem zajmującym się chiptuningiem, to właśnie najpierw proponują diagnostykę, bo mówią że chipować nie można jak jest niesprawny. Dam jeszcze raz szansę elektronikowi, a później faktycznie się wybiorę.

Jedyny objaw jaki zauważyłem, to że auto ma o litr wyższe spalanie chwilowe od razu pod odpaleniu. Przez pierwsze pół roku miał od razu 0,6-0,7 litra, teraz jak go odpalę to wskakuje mi na 1,6-1,8 i powoli spada do 0,7-0,8 w miarę nagrzewania. Nie wiem czy to jakiś trop.

lando 22-02-2018 22:28

Odp: ]Metaliczne stukanie po regeneracji wtrysków
 
Cytat:

Napisał Lukasz2525 (Post 2938407)
Zero, nic. Nic się nie świeci, komputer kilkukrotnie też nie znalazł nic ciekawego związanego z silnikiem. Jeździ, w ogóle nie dymi w żaden sposób, ma kopa i rwie się do przodu elegancko.



Było. Oprogramowanie zmienione, raz na oryginalne, później na specjalnie zrobione dla niego. Brak różnicy. Pisałem też z warsztatem zajmującym się chiptuningiem, to właśnie najpierw proponują diagnostykę, bo mówią że chipować nie można jak jest niesprawny. Dam jeszcze raz szansę elektronikowi, a później faktycznie się wybiorę.

Jedyny objaw jaki zauważyłem, to że auto ma o litr wyższe spalanie chwilowe od razu pod odpaleniu. Przez pierwsze pół roku miał od razu 0,6-0,7 litra, teraz jak go odpalę to wskakuje mi na 1,6-1,8 i powoli spada do 0,7-0,8 w miarę nagrzewania. Nie wiem czy to jakiś trop.

Dziwna jest ta ropa w oleju

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

voodo 22-02-2018 22:29

Odp: ]Metaliczne stukanie po regeneracji wtrysków
 
Może przepływka zawyza przez co ECU podaje zbyt wysoką dawkę? ALe pewnie to już dawno byłoby wyłapane.

Lukasz2525 22-02-2018 22:30

Odp: ]Metaliczne stukanie po regeneracji wtrysków
 
Odłączałem przepływomierz i jeździłem kilka dni, zaślepiałem egr i jeździłem kilka dni, czyściłem przepustnicę, wymieniłem termostat, nie wiem co tam jeszcze. W sumie mam z nim problem od zakupu auta, więc pewnie dlatego niemiec sprzedał i kupił nowy. Liczę na ten sterownik silnika jeszcze.

ministerq 23-02-2018 01:39

Odp: ]Metaliczne stukanie po regeneracji wtrysków
 
Cytat:

Napisał voodo (Post 2938414)
Może przepływka zawyza przez co ECU podaje zbyt wysoką dawkę?

To nie VAG.

wojtekto 23-02-2018 08:55

Odp: ]Metaliczne stukanie po regeneracji wtrysków
 
Cytat:

Napisał voodo (Post 2938294)
Z pewnością nie jest to normalne ale ciężko powiedzieć czy chodzi o kodowanie wtrysków czy niewłaściwy montaż.
Długo już tak jeździsz po regeneracji?
W tym silniku po jakimś czasie wtryski zaadoptują się same ale nie wydaje mi się, że tutaj jest przyczyna.
Poza tym jeżeli wtryski gubią kody to słychać ich twardą pracę na wolnych obrotach.

Rozmawiałem dzisiaj z facetem, który regenerował mi wtryski, z tego co go zrozumiałem to powiedział, że nie były kodowane bo nie ma potrzeby używać nowych kodów skoro wtryski nie były wymieniane, poza tym powiedział, że jakby to coś było związanego z niewłaściwą regeneracją to wtryski im cieplejsze tym stukanie było by głośniejsze a u mnie jest na odwrót, stuka tylko na zimnym. Ogólnie kazał jeszcze poobserwować bo 500km to mało na adaptacje.

Kleszcz 23-02-2018 12:15

Odp: ]Metaliczne stukanie po regeneracji wtrysków
 
Cytat:

Napisał wojtekto (Post 2938505)
Ogólnie kazał jeszcze poobserwować bo 500km to mało na adaptacje.

Wydaje mi się że 500km to o wiele za dużo jak na Adaptacje. Po kasowaniu korekt styka 20-30km


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.