Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Klapa bagażnika otwiera się tylko z pilota. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=282517)

Mati70098 20-06-2018 12:31

Klapa bagażnika otwiera się tylko z pilota.
 
Witam. Gdy otwieram auto centralnym zamkiem (1 przycisk na pilocie),bagażnik nie otwiera się (reszta drzwi tak). Gdy używam 3 przycisku na pilocie bagażnik otwiera się, ale dopiero jak nacisnę przycisk dwukrotnie (nigdy za pierwszym razem). Za każdym razem po zamknięciu klapy bagażnik zostaje zamknięty i nie można go otworzyć przyciskiem z klapy. Czy uszkodzony jest przycisk na klapie czy to rodzaj jakiegoś zabezpieczenia ustawionego w komputerze? A może to coś z samym pilotem? Dodam że to Hatchback.

langolier 20-06-2018 12:32

Odp: Klapa bagażnika otwiera się tylko z pilota.
 
Przycisk w klapie.
Otwieranie z pilota masz standard.

Lukasz2525 20-06-2018 17:32

Odp: Klapa bagażnika otwiera się tylko z pilota.
 
Nie 1 (jeden) przycisk, tylko pierwszy przycisk jak już i od otwiera centralny, drzwi plus bagażnik i powienien się otworzyć z przycisku na klapie. Nie 3 (trzy), tylko trzeci przycisk otwiera zamek bagażnika po dwukrotnym szybkim naciśnięciu, tak było, jest i tak ma być. Jak nie otwiera Ci się klapa z przyciski przy odblokowanym centralnym, to najprawdopodobniej padł Ci ten przełącznik w klapie, ewentualnie wiązka gdzieś po drodze, ale mniej prawdopodobne.

langolier 21-06-2018 06:20

Odp: Klapa bagażnika otwiera się tylko z pilota.
 
a tak na marginesie:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Hooch180 21-06-2018 07:11

Odp: Klapa bagażnika otwiera się tylko z pilota.
 
Przerabiałem to. Wymień przycisk w klapie. I przed włożeniem nowego zabezpiecz połączenie gumy z plastikiem jakimś klejem do gumy (elastycznym). Tam się dostaje woda i koroduje mikroprzełącznik.

sledzikmaster 02-10-2018 12:40

Odp: Klapa bagażnika otwiera się tylko z pilota.
 
Cześć,
możecie mi powiedzieć w jaki sposób wyciągnąć sam przycisk? Jest to możliwe bez rozbierania tej "pokrywy" w której umieszczony jest owy przycisk oraz lampki do podświetlenia tablicy?

sokol1990 02-10-2018 13:37

Odp: Klapa bagażnika otwiera się tylko z pilota.
 
Cytat:

Napisał sledzikmaster (Post 3036803)
Cześć,
możecie mi powiedzieć w jaki sposób wyciągnąć sam przycisk? Jest to możliwe bez rozbierania tej "pokrywy" w której umieszczony jest owy przycisk oraz lampki do podświetlenia tablicy?

Musisz zdjąć plastikową osłonę w środku bagażnika, która jest na klapie. Pod nią masz chyba 4 nakrętki, które trzymają blendę, która znajduje się nad rejestracją. Po ich odkreceniu masz swobodny dostęp do przycisku i podświetlenia rejestracji. Niestety często te śruby są tak zardzewiale, że nie idzie ich odkręcić. Wtedy pozostaje Ci oderwać blendę z zaczepów i później ją przykleić.

tomi002 02-10-2018 21:02

Odp: Klapa bagażnika otwiera się tylko z pilota.
 
Cytat:

Napisał sledzikmaster (Post 3036803)
Cześć,
możecie mi powiedzieć w jaki sposób wyciągnąć sam przycisk? Jest to możliwe bez rozbierania tej "pokrywy" w której umieszczony jest owy przycisk oraz lampki do podświetlenia tablicy?

Tu masz fotorelację bez zdjęć :)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

sokol1990 04-10-2018 14:49

Odp: Klapa bagażnika otwiera się tylko z pilota.
 
Dziś u siebie wymieniałem tą klamkę w klapie. Niestety u mnie jedna śruba nie chciała się odkręcić, kręciła się razem z gwintem mimo, że wcześniej popsikałem je odrdzewiaczem. Mimo to udało mi się wymienić. Starą klamkę wyrwałem na siłę, wcześniej odgiąłem płaskim śrubokrętem zatrzaski, które trzymają klamkę od środka. Więc, jeśli wymieniasz klamkę na nową, a nie bawisz się w jej regenerację, to dasz radę ją wyjąć bez odkręcania blendy.

sledzikmaster 13-01-2019 14:36

Odp: Klapa bagażnika otwiera się tylko z pilota.
 
Cytat:

Napisał tomi002 (Post 3037078)
Tu masz fotorelację bez zdjęć :)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Dziękuję bardzo za pomoc, ale o dziwo samo się naprawiło :D


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.