Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] rozrząd -za nic nie moge nalozyc drugiego kola, jakby lancuch byl za krotki. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=286401)

k.lukasz 20-09-2018 19:48

rozrząd -za nic nie moge nalozyc drugiego kola, jakby lancuch byl za krotki.
 
Witam koledzy mam problem. Regulowalem luz zaworowy w mondeo mk3 1.8 duratec i wszystko robilem zgodnie z TIS az stanalem w momencie gdzie musze zalozyc kola zebate walkow wraz z lancuchem... za nic nie moge nalozyc drugiego kola, jakby lancuch byl za krotki... wszystko robione jak w instrukcji a i tak problem ;/

kriski 20-09-2018 20:43

Odp: Mondeo mk3 rozrząd !!
 
Napinacz cofnięty i zablokowany ?

k.lukasz 21-09-2018 09:05

Odp: rozrząd -za nic nie moge nalozyc drugiego kola, jakby lancuch byl za krotki.
 
No niby tak, ale na innej grupie kolega pisał żeby odkręcić śrubę blokująca ślizg i cofnąć ślizg łańcuchem i dopiero wkręcić bo może do końca się nie cofnal

kriski 21-09-2018 10:30

Odp: rozrząd -za nic nie moge nalozyc drugiego kola, jakby lancuch byl za krotki.
 
Cytat:

Napisał k.lukasz (Post 3032579)
No niby tak, ale na innej grupie kolega pisał żeby odkręcić śrubę blokująca ślizg i cofnąć ślizg łańcuchem i dopiero wkręcić bo może do końca się nie cofnal

Prawy ślizg powinien być przykręcony na stałe. Zakładasz koła z łańcuchem. Koła wałków lekko, aby nie było luzu, zarazem by mogły się obracać...wiadomo- do ustawiania.
Zakładasz lewy ślizg i dopiero składasz cofnięty i zablokowany napinacz.
Powtarzam-napinacz musi się cofnąć do końca, trzeba go odblokować i zabezpieczyć trzpieniem. Przez ten otworek szpikulcem zdaje się zwalniasz zapadkę, ściskasz palcami i blokujesz trzpieniem....ślizgiem go nie cofniesz.

MIREKTERAZPOLSKA 21-09-2018 14:16

Odp: rozrząd -za nic nie moge nalozyc drugiego kola, jakby lancuch byl za krotki.
 
Coś mi się wydaje że kolega nie poluzował śruby na wale korbowym

k.lukasz 21-09-2018 14:28

Odp: rozrząd -za nic nie moge nalozyc drugiego kola, jakby lancuch byl za krotki.
 
Wybaczcie ale nie wspomniałem że nie zdejmowałem wgl obudowy rozrządu bo do regulacji luzów nie jest to konieczne

MIREKTERAZPOLSKA 21-09-2018 14:47

Odp: rozrząd -za nic nie moge nalozyc drugiego kola, jakby lancuch byl za krotki.
 
poluzowałeś śrubę wału korbowego?
zablokowałeś napinacz?

kriski 21-09-2018 18:55

Odp: rozrząd -za nic nie moge nalozyc drugiego kola, jakby lancuch byl za krotki.
 
Jak nie zablokowałeś napinacza to teraz wielkie D :)
Wkręca się śrubkę w obudowę, tylko nie pamiętam jakiej długości.

k.lukasz 22-09-2018 09:50

Odp: rozrząd -za nic nie moge nalozyc drugiego kola, jakby lancuch byl za krotki.
 
Kolego Mirek powiedz mi po co miałbym luzować śrubę na wale korbowym ? Nawet instrukcja tego nie przewiduje bo to nic nie da

kriski 22-09-2018 11:52

Odp: rozrząd -za nic nie moge nalozyc drugiego kola, jakby lancuch byl za krotki.
 
Nie trzeba wcale luzować śruby wału.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.