Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] nie odpala po wymianie koła pasowego (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=179572)

olo33 05-04-2013 22:55

nie odpala po wymianie koła pasowego
 
koło pasowe wału korbowego miało wibrację więc wymieniłem je wczoraj w stacji specjalizującej sie w naprawach forda. Spokojnie wróciłem foczką do domu. Dziś rano wyruszyłem nią do pracy odpaliła bez najmniejszych problemów jednak po około 20 kilometrach zatrzymując się na skrzyżowaniu a następnie przy próbie ruszenia foczka mi szarpnęła i zgasła, i nie dała się juz odpalić.
Rozrusznik normalnie kręci, pompa paliwowa tez pracuje. Mam obawy co do użytego koła pasowego gdyż był to zamiennik(200zł) i różnił sie od kola pasowego mojej foczki - w oryginale wychodzi "rolka"-nie wiem jak nazwac ten element-jak gdyby rolka na drugi pasek, a w zamienniku nie było tego elementu. W warsztacie zapewnili mnie, że zamiennik ten jest zgodny z oryginałem.
Może źle zostały zablokowane wałki rozrządu przy wymianie. Proszę o pomoc jakieś sugestie jakie mog byc przyczyny takiej sytuacji:?
Teraz czeka mnie cieżka przeprawa z mechanikiem

faraon31 06-04-2013 07:29

Odp: foczka nie odpala po wymianie koła pasowego
 
mam przypuszczenia ze za słabo dokręcili to koło i rozrząd się przestawił bo tam nie ma klina i silnik do remontu (tyko przypuszczenia?)

olo33 06-04-2013 10:27

Odp: foczka nie odpala po wymianie koła pasowego
 
dzięki (za przypuszczenia) też tak mi sie wydaje, bo tera sobię przypominam gdy jadac do pracy zatrzymywałem się (jeszcze przed zaistniala sytuacja) to gdy chciałem ruszyc auto mi lekko przygasało, przymulało.a że była to godzina 5 rano wydawało mi się, że to moja wina, że za mało gazu dodaję (człowiek o tej porze powinien jeszcze spac:>).
To w poniedziałek czeka mnie przeprawa z mechanikiem:mad:

faraon31 06-04-2013 16:36

Odp: foczka nie odpala po wymianie koła pasowego
 
pewno będzie trudno ale życzę powodzenia !

olo33 06-04-2013 19:06

Odp: foczka nie odpala po wymianie koła pasowego
 
dzięki, postaram się poiformowac za jakiś czas jak wygląda sytuacja, pozdrwiam

RS AUTO-RAF 06-04-2013 21:00

Odp: foczka nie odpala po wymianie koła pasowego
 
Kolego z tego co napisałeś ewidentnie wynika że jest to błąd w sztuce i warsztat który podjął się naprawy powinien na swój koszt naprawić ci auto.

olo33 13-04-2013 14:34

Odp: foczka nie odpala po wymianie koła pasowego
 
Witam, w poniedziałek rano zaprowadziłem foczkę do zakładu w którym wymieniane było koło pasowe, tam prawie po trzech godzinach oględzinach wyszedł do mnie pan z serwisu stwierdził ze nie pracuje czwarty tłok po czym przeprosił mnie i powiedział, że nie widzi tego inaczej jak tak, że cała naprawę wykonają na swój koszt.
Okazało się że do wymiany są dwa zawory wydechowe. Po wymianie tych zaworów planowaniu głowicy, sprawdzeniu jej i wymianie rozrządu w piaty dzień tj. wczoraj w piątek odebrałem foczkę. Teraz będę ją sprawdzał i obserwował czy wszystko jest ok, a potem mam znów się umówić z zakładem na sprawdzenie czy aby na pewno wszystko gra.
Chciałbym podkreślić że zostałem bardzo kulturalnie potraktowany, że panowie nie próbowali zrzucić odpowiedzialności na przykład na zbyt dużą wilgotność powietrza, czy złą murawę;) (taki żart).Ale nie będę zapeszał i zobaczę co przyniosą kolejne dni, pozdrawiam.

mazi123 13-07-2019 02:17

Odp: foczka nie odpala po wymianie koła pasowego
 
Witam czy zanim zgasl Ci silnik to słyszałeś jakieś stuki w silniku bo mam podobny problem.

damianisko5 13-07-2019 08:37

Odp: foczka nie odpala po wymianie koła pasowego
 
Cytat:

Napisał mazi123 (Post 3152200)
Witam czy zanim zgasl Ci silnik to słyszałeś jakieś stuki w silniku bo mam podobny problem.

Wow, po 6 latach od ostatniego posta zadane pytanie. Masz Diesla, post wyżej dotyczył silnika benzynowego.

mazi123 13-07-2019 21:26

Odp: nie odpala po wymianie koła pasowego
 
Tak diesel ,sorki nie doczytalem ze to o benzyne chodzi


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.