Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Blokada skrzyni biegów, wyciek ze skrzyni oleju (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=284417)

antonizelazo 03-08-2018 13:53

Blokada skrzyni biegów, wyciek ze skrzyni oleju
 
5 załącznik(i)
Historia wstępna:
Dwa miesiące temu zleciłem wymianę sprzęgła (850zł). Po miesiącu usłyszałem trzask z pod maski jak jechałem. Tarcza rozsypała się w drobny mak. Tuż przed zdażeniem nie mogłem wrzucić 5 biegu.
Oczywiście wymiana gwarancyjna nie wchodziła w grę bo polscy mechanicy na wsiach nie dają żadnej gwarancji ani rachunków (:<).
Wynegocjowałem 300zł za drugą wymian.

Opis zdążenia:
Dziś (miesiąc po naprawie gwarancyjnej) utraciłem możliwość zmiany biegów. Na szczęście parkowałem. Wlazłem pod auto a tam spadła mi tulejka wybieraka skrzyni biegów. Wydaje mi się że jest jakiś wyciek bo dość mocno się poci.

Oczekiwania:
Chciałbym to sam naprawić. Na zdjęciach zaznaczyłem gumową osłonkę, wydaje się że to ona się poci. W jaki sposób to naprawić? Czego potrzebuje?
Kanał nie wchodzi w grę... mam tylko kobyłki :)
Czy takie mocowanie na tretytki jak na jednym ze zdjęć nie przeszkadza? Czy też lepiej się tym zająć?

Jaryska 03-08-2018 16:34

Odp: Blokada skrzyni biegów, wyciek ze skrzyni oleju
 
Jak wymieniają sprzęgło wiejscy kowale, to jak przejeżdziłeś 1 miesiąc, to i tak dużo.
To że po miesiacu się rozsypało, to jest tylko i wyłacznie wina wadliwego, nieprofesjonalnego montażu.
A ze nie daja gwarancji, to oczywiste, poszli by z torbami, jak maja taka wiedzę o naprawach.

To że biegi nie wchodzą, to też niechlujne zamontowanie dżwigni wybieraków, któras spadła, i takie skutki.

A TY, jak zauważyłeś pocenie się skrzyni w 16 letnim pojeżdzie, to sie nie dziw, jeżdzij dalej, jeszcze 10 lat wytrzyma, i zaprowadziz do huty, dalej nic nie robiąc.

antonizelazo 03-08-2018 20:39

Odp: Blokada skrzyni biegów, wyciek ze skrzyni oleju
 
Dzięki wielkie za merytoryczną odpowiedź :P
A tak na serio... wiem że troszeczkę jak sie poci to nie problem ale skoro wyciek doprowadził do zalania tulejki która w następstwie spadła to chyba już nie jest delikatne pocenie... Jak myślisz? Wymiana gumowej osłonki mogłaby pomóc albo co mógłbym zrobić aby to bardziej zredukować?
Z góry dzięki za odpowiedź :)
Czy zakup książki "Sam naprawiam" to dobry pomysł?
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Fulara 03-08-2018 21:17

Odp: Blokada skrzyni biegów, wyciek ze skrzyni oleju
 
jest w necie, po co kupować

antonizelazo 04-08-2018 05:56

Odp: Blokada skrzyni biegów, wyciek ze skrzyni oleju
 
Cytat:

Napisał Fulara (Post 3014202)
jest w necie, po co kupować

a masz może linka bo ja nie widze całej nigdzie...

damianisko5 04-08-2018 07:18

Odp: Blokada skrzyni biegów, wyciek ze skrzyni oleju
 
Jeśli dobrze widzę to cieknie z uszczelniacza wybieraka. Opis wymiany był gdzieś na forum.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.