Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX Energi] Moduł BECM nie działa (Hybrid SEL) (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=303964)

damianoosci 11-12-2019 18:18

Moduł BECM nie działa (Hybrid SEL)
 
Mam problem z modułem baterii hybrydowej w moim C-Maxie Hybrid SEL z 2013 r. z USA. Od stycznia tego roku mam problemy z baterią w tym aucie. Elektryk zajmujący się hybrydami powiedział mi, że przyczyną były zniszczone ogniwa i uszkodzony moduł BECM.
Mój moduł BECM o nr części: DG98-10B687-MC miał uszkodzoną pamięć EPROM(?) (nie znam dokładnego nazewnictwa). Samochód po wymianie ogniw na nim odpala, ale pokazuje błędy. Znalazłem drugi moduł [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] o tym samym nr części, ale też był uszkodzony, bo komputer zaczął "wywalać" błędy czujników temperatury w baterii.
Posiadam jeszcze moduł z forda Fusiona z 2018 r. (z baterii od Fusiona zostały przełożone ogniwa do mojej baterii) o nr części: FG98-10B687-MA, na którym samochód teoretycznie nie powinien odpalać, ale odpala i jeździ, lecz również pokazuje błędy (inne niż na poprzednich modułach).
Potem zamówiłem w ASO Ford nowy moduł BECM o nr cz.: FG9Z-10B687-A, który został wybrany na podstawie nr VIN mojego auta. Okazało się, że na tym module samochód nawet nie odpala. Podobno komputer pokazuje tylko jakieś szczątkowe odczyty z modułu. Według mojego elektryka wygląda on na moduł przeznaczony do innego auta. Na podstawie katalogu części na ebay.com sprawdziłem, że moduł z ASO został właściwie dobrany. Mój elektryk przeprowadzał adaptacje tego modułu kilkukrotnie, ale niestety nie chce on ruszyć. Mój elektryk nie ma już pomysłów jak uruchomić moduł z ASO. Może taki moduł adaptuje się inaczej niż moduły używane? Macie jakieś pomysły? Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.

damianoosci 24-12-2019 11:59

Odp: Moduł BECM nie działa (Hybrid SEL)
 
Moduł BECM (BMS) FG9Z-10B687-A należy zaadoptować poprzez połączenie internetowe z serwerami Forda, tak mi powiedziano. Czy jest na forum ktoś kto mógłby zrobić taką adaptację w okolicy Torunia? W ASO Forda w Toruniu powiedzieli, że mogą mnie zapisać na termin w połowie stycznia.

damianoosci 18-01-2020 12:38

Odp: Moduł BECM nie działa (Hybrid SEL)
 
Udało się doprowadzić w końcu samochód do stanu używalności. Szkoda tylko, że jak pytałem o elektryka z Białegostoku lub okolic w innych postach na forum to nikt nie podpowiedział, polecił mi Pana Domaruka. Dostałem się do niego pocztą pantoflową. Szkoda, że Pan Domaruk słabo się ogłasza w sieci. Wcześniej mój samochód zaliczył 4 innych elektryków/elektroników samochodowych i nikt nie potrafił zaadoptować mi modułu BECM: FG9Z-10B687-A. Nadmienię również, że samochód był w dwóch serwisach ASO Ford i serwisanci również nie potrafili poradzić sobie z adaptacją tego modułu.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.