Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2012-2017] Lokalizacja czujnika temperatury zewnętrznej (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=304999)

Tom523 13-01-2020 17:36

Lokalizacja czujnika temperatury zewnętrznej

Witam,

Potrzebuje Waszej pomocy. Mam Forda Fiesta MK7 2015r. Ecoboost 1.0 100KM.
Otóż pojawił się taki problem z temperaturą zewnętrzną.
Gdy odpalam po nocy samochód temperatura jest poprawna, podczas jazdy również. Problem pojawia się gdy zostawię rozgrzany samochód na 40-50min. Gdy idę i przekrecam klucz, komputer pokladowy wskazuje 12°C, a na dworze jest 6°C.
Pomyślałem że może być uszkodzony czujnik. Odpialem reflektor od kierowcy i zobaczyłem, że czujnik spadł.
Czujnik ma dwa bolce i nie wiem gdzie dokładnie powinien być umiejscowiony. Na belce przedniej jest tylko jeden otworek.
Może ktoś z Was wie gdzie to powinno być założone? Macie może jakiś schemat albo zdjęcie?
Dodam że gdy założyłem jakoś ten czujnik do tego otworka temperatura jest i tak źle wskazywana. Po nocy znowu jest wszystko dobrze.
Proszę o pomoc ;)

Tom523 15-01-2020 16:16

Odp: Lokalizacja czujnika temperatury zewnętrznej

Czujnik został wymieniony na nowy, oryginalny FORDA. Niestety problem cały czas pozostaje. Może ma ktoś jeszcze jakieś pomysły?
Czekam na Wasze podpowiedzi ;)

Danielo_82 16-01-2020 06:34

Problem leży pewnie w niewłaściwym miejscu montażu tego czujnika. Pewnie handlarz po stłuczce też miał ten problem gdzie ułożyć czujnik i przypiął do lampy gdzie odczyt jest zawyzany. Spójrz na obrazek niżej. Przedstawia ułożenie instalacji, może się przyda https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...0754bdbace.jpg

Tom523 16-01-2020 07:51

Tak, zgodzę się z Tobą. Nie mam gdzie umiejscowić tego czujnika. Kabel zawęża mi pole manewrowania. Umiejscowilem go z boku , górnej lewej krawędzi chlodnicy klimatyzacji (jak patrzysz na na samochód).
Może podpowiesz co można jeszcze zrobić ? ;)

Danielo_82 16-01-2020 08:13

Ale chłodnica też się nagrzewa. Raczej w okolicach grila, odsłonięty od pędu wiatru. Nic z tych schematów instalacji nie pomogło?

Tom523 16-01-2020 11:11

Powiem tak. Nie mam zdjęcia ale może coś wytłumaczę. Podgladalem teraz zdjęcie w Internecie jak wygląda przedni pas z chlodnicami od ECOBOOSTA. U mnie brakuje jakby górnego plastiku (metalu) co jest wysunięty przed chłodnica od klimatyzacji. Właśnie widziałem że tam powinien fabrycznie być zamontowany czujnik temperatury;)

timbersher 18-01-2020 10:04

To jest normalne, po wyłączeniu silnik cały czas oddaje on ciepło i do jakiegoś czasu czujnik pokaże Ci wyższą temp. u mnie jest tak samo. Nawet po 2h temp jest jeszcze wyższa niż na zewnątrz. Poprawny pomiar pokazuje się po przejechaniu jakiegoś odcinka.

Ela.S 18-01-2020 11:05

Eeee....czujnik jest montowany tak że ciepło silnika nie ma na niego wpływu. W każdym bądź razie nie powinno. W Fieście nie mam czujnika temperatury zewnętrznej to nie wiem gdzie go szukać. Ale np w Nissanie temperatura nie zmienia się podczas postoju z ciepłym silnikiem. Jest zamontowany w belce przedniej. Temperatura jest porównywalna z innymi termometrami cały czas.
Więc skakanie temperatury jest trochę dziwne.

Tom523 18-01-2020 13:44

Też tak mi się wydaje, że nie powinno być. Fakt te czujniki z tego co widziałem są zbyt blisko źródła ciepła.
Samochód nie pracuje już z dobre 3h a i tak pokazuje zawyżona temperaturę. Wszystko wraca do normy po nocy. Bardzo dziwny objaw. Wszędzie gdzie pytam rozkładają ręce.

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:25.