Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Zbyt niskie ciśnienie na szynie paliwowej przy rozruchu. 2.0 TDCI (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=331122)

Best 27-09-2022 19:00

Zbyt niskie ciśnienie na szynie paliwowej przy rozruchu. 2.0 TDCI
 
Witam wszystkich:wink:
Czytam wasze forum od jakiegoś czasu i nie mogłem znaleźć podobnego przypadku jak u mnie. Więc zrobiłem konto i pisze bo może ktoś z was będzie wiedział:D

Mam problem z rozruchem auta już od jakiegoś czasu. Odpala dopiero gdzieś za 5x. (jak się uda) Jedyny błąd który wyskakuje to 'zbyt niskie ciśnienie na szynie paliwowej przy rozruchu" (kodu nie pamiętam jak wyskoczy to napewno napiszę).
Przewody paliwowe sprawdzone i są szczelne, regulator wraz czujnikiem ciśnienia został wymieniony ok. roku temu (samochód więcej stał niż jeździł)

Co zostało wymienione dosłownie wczoraj:
Filtr paliwa, wąż zasilający do pompy CR na przezroczysty (układ odpowietrzony), akumulator.

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi ;)

stecus 28-09-2022 08:54

Odp: Zbyt niskie ciśnienie na szynie paliwowej przy rozruchu. 2.0 TDCI
 
Wszystkie przypadki na tym forum są podobne jeżeli chodzi o układ paliwowy, najstarsze egzemplarze TDCi mają już 20 lat, słabo szukałeś jeżeli nie znalazłeś informacji na ten temat, hasło przewodnie w Twoim przypadku to "próba przelewowa".

lukasz_vip 28-09-2022 12:23

Odp: Zbyt niskie ciśnienie na szynie paliwowej przy rozruchu. 2.0 TDCI
 
Szukaj tematów i postów dot błędu: P0087

Wg. mnie masz walniętą sekcję w pompie CR albo lejące wtryski. Bardzo często ten błąd przejawi się z tymi awariami.

Best 28-09-2022 16:20

Odp: Zbyt niskie ciśnienie na szynie paliwowej przy rozruchu. 2.0 TDCI
 
Dziękuje wam za odpowiedz na mój post. Jeszcze zobaczę na regulator ciśnienie bo może tez on być przyczyną? Po odpaleni normalnie pracuje i ma moc.
Mam jeszcze pytanie związane właśnie z zapłonem. Zauważyłem że u mnie prąd na świece dwie niecałe 10.40V a na rozrusznik (bo czasami jakby wolno kręci) przy kręceniu go 10V. Czy może wiecie na co można było zobaczyć żeby wróciło do normy?

rajman 28-09-2022 16:31

Odp: Zbyt niskie ciśnienie na szynie paliwowej przy rozruchu. 2.0 TDCI
 
Nie jest to wina regulatora ciśnienia. Jak masz mk3 to tam nie ma kodu 0087, są inne i może jakieś nawet zapisane.

Ogółem słabe palenie na zimnym to uszkodzone wtryski od opiłkującej pompy. Wszystko do roboty w cenie drugiego samochodu.

Best 28-09-2022 16:39

Odp: Zbyt niskie ciśnienie na szynie paliwowej przy rozruchu. 2.0 TDCI
 
Super wiadomość jak dla mnie :) bo już trochę wsadziłem bo miałem mały problem z zaworami:D Jak będę miał chwile czasu to zobaczę jaki jest błąd i napiszę bo w tej chwili mam na nocne zmiany.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.