Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=35061)

RECONDO 22-05-2008 18:42

Re: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć
 
Zmaiana radia 6000CD na Denso to nie bułka z masłem ale.... jak już się przejdzie całą modernizację to wcale nie wygląda aż tak "dramatycznie".
Od dzisiaj mam już DENSO u siebie - w aucie z roku 2001 :fcp1 By wykorzystać możliwości navi brakuje mi anteny jednak bardziej będę szukać możliwości wykorzystania panelu min do oglądania filmów DVD - jest to możliwe.

milky1 22-05-2008 23:49

Re: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć
 
Recondo podaj szczegoly jak udalo ci sie odpalic denso

RECONDO 23-05-2008 08:09

Re: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć
 
"Przepis wykonania" jest na swój sposób "banalnie prosty":
I. Należy posiadać:
- Panel DENSO;
- napęd DVD (w rzeczywistości nie jest to napęd ale rzeczywista NAVI: panel dotykowy pełni jedynie funkcję "odtwarzacza/projektora" sygnałów/danych z DVD, zresztą nawet antena GPS jest podłączona do DVD a nie DENSO);
- konsolę środkową pod panel DENSO;
- instalację/kostki łączące DENSO i DVD oraz zasilające DENSO.
II. Należy pamiętać:
1. DENSO nie działa bez DVD!
2. Idealnie byłoby mieć DENSO i DVD z tego samego auta (fabryczny komplet) każda inna kombinacja NIE JEST fabrycznym kompletem;
III. Należy wykonać:
[.....cenzura.....]

Bien11 23-05-2008 09:11

Re: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć
 
to ciekawe że navi jest w czytniku DVD a nie w ekranie. Teoretycznie oznacza to ze w przyszłosci można bedzie sobie zainstalować nowy naped z lepszą navi (np. z informacja o radarach :fcp2) i powinno śmigać. Zreszta był juz taki ktoś kto to zrobił...

RECONDO 23-05-2008 09:22

Re: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć
 
Ciekawy pomysł :fcp1 I prawdopodobnie wykonalny :fcp1

jacax 23-05-2008 20:30

Re: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć
 
Gratulacje RECONDO'
Jednk niewykonalne jest tylko otwarcie parasola ................. choc podobno rosjanam sie udalo.
Ja w poniedzialek dostane DVD i działam dalej, sukces Recondo upewnił mnie ze da sie to zrobic i ze nie jest to takie straszne.
Może uda sie razem stworzyc jakis dokładniejszy opis z połączeniami pinów :fcp18

RECONDO 23-05-2008 20:47

Re: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć
 
Dzięki ale gratulacje należą sie "dobremu człowiekowi". Swoją drogą ciekawe czy jest ktoś na forum kto wie/zna/umie np stworzyć polską wersję softu/napisy do DENSO :fcp20

jacax 24-05-2008 13:40

Re: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć
 
Masz rację RECONDO Taki człowiek to skarb i ze wzgledu na umiejętnosci i podejscie do sprawy.
Ale z mojej strony podziękowania i gratulacje naleza sie takze tobie. :fcp29

safelock 24-05-2008 19:22

Re: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć
 
Nie wypala sie DVD-RW lecz CD-RW. Polecam nowa CD-RW Verbatim na używanej nie chciało działać

safelock 24-05-2008 19:27

Re: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć
 
Cytat:

Napisał jacax
Gratulacje RECONDO'
Jednk niewykonalne jest tylko otwarcie parasola ................. choc podobno rosjanam sie udalo.
Ja w poniedzialek dostane DVD i działam dalej, sukces Recondo upewnił mnie ze da sie to zrobic i ze nie jest to takie straszne.
Może uda sie razem stworzyc jakis dokładniejszy opis z połączeniami pinów :fcp18


Ja sprawdzałem jakis czas temu piny, kolory są nadawane w standardzie RGB oraz synhronizacja pionowa i pozioma. Czyli reasumując obraz nadaje z tyłu napęd DVD. Jedno mnie dziwi w typowym VGA jak jest puszczany sygnał to jest kabel w pełni ekranowany posiada ferromagnetyk itp. Widziałem fotki z navi Denso gdzi ekoleś miał uruchomiony jeśli się nie myle kenwood DV-2100 DX-V (nie pamietam dokładnie nazwy). Kolejny problem przy zmianie napędu z tylu jaki mi przyszedł do glowy to czym odczytamy nacisniecie na LCD? W pierwszej mojej wizji widizałem wzucenie do auta płyty głównej ALIX (mini komputer) na compact flash. Lecz ze względu na brak czasu nie zrealizowałem nawet testów z alix. Jesli by sygnał z monitora dotykowego był transmitowany jakims standardem typu rs232 to by to było proste jak drut do wykonania :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.