Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   [Fusion] Górne światło STOPU pali się na światłach pozycyjnych/mijania (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=249345)

SkrobuleK 17-08-2016 17:40

Górne światło STOPU pali się na światłach pozycyjnych/mijania
 
Witam, mój problem na pierwszy rzut oka wydaje się dość błachy. W moim Fusionku od wczoraj pali się górne światło STOPU, jednak wcale nie podczas hamowania, lecz gdy po prostu mam włączone światła pozycyjne, bądź mijania. W czasie hamowania światła palą się tylko troche bardziej, zarówno dwa po bokach jak i te górne. Z góry wykluczyłem więc czujnik hamowania, bo wtedy jeśli dobrze myślę, światła nie paliłyby się wcale lub paliłyby się cały czas. Dla świętego spokoju sprawdziłem bezpiecznik i wymieniłem górną żarówkę na nową, bo stara była troszke przykopcona od środka i jakby nadbita. Niestety mimo to górne światło STOPU pali się nadal, i gaśnie dopiero po wyłączeniu świateł. Jakieś pomysły? Prosiłbym o wyrozumiałość, jestem młody, dopiero się ucze rozbierania czegokolwiek przy autku.

Przemaz 17-08-2016 19:20

Odp: Górne światło STOPU pali się na światłach pozycyjnych/mijania
 
Tylne światła - klosze Ci nie parują ? nie masz tam wilgoci ?- Ja swoje rozebrałem dziś - i oczyściłem styki bo zaśniedziałe były - Takim fachowcem to nie jestem ale to chyba na jednej wiązce idzie -

SkrobuleK 17-08-2016 19:27

Odp: Górne światło STOPU pali się na światłach pozycyjnych/mijania
 
Dzisiaj klosze troszkę przeczyściłem, tylko błąd, że na styki uwagi nie zwróciłem. Czyli tylnie światła boczne są ściśle związane z tym górnym? Zastanawiam się, może to jakieś zwarcie.

Dzięki za odpowiedź!

rrubens 17-08-2016 21:49

Odp: Górne światło STOPU pali się na światłach pozycyjnych/mijania
 
Jeszcze możesz mieć brak masy gdzieś. Zamyka się przez inny obwód.
Ale takiej przypadłości jeszcze nie widziałem.
Tak więc powolne sprawdzenie instalacji, przewodów (czy nie są przetarte).

Na szczęście w tym samochodzie jest to dość proste. Zacznij od klapy, później lampy, i idziemy dalej.

Masz może zamontowany hak?

SkrobuleK 17-08-2016 22:31

Odp: Górne światło STOPU pali się na światłach pozycyjnych/mijania
 
Tak, hak jest zamontowany.

Pokombinuje jutro, dziękuję za pomysły.

Bump: Swoją drogą, wadliwa żarówka postojówek/mijania mogłaby mieć wpływ na górne światło stopu? Czy to nie ma aż takiego związku ze sobą?

rrubens 18-08-2016 09:26

Odp: Górne światło STOPU pali się na światłach pozycyjnych/mijania
 
Analizując aspekt czysto teoretyczny przepalona żarówka w twoim samochodzie nie powinna nic wnosić. Nie masz modułów sterujących światłami. Masz tylko napięcie kontrolne sprawdzające czy żarówka jest cała czy przepalona (ja też tak mam mimo, że samochód nie posiada komputera).

To co się u Ciebie dzieje może świadczyć o jakimś problemie czysto na instalacji (przetarte przewody lub brak masy). Niestety to jest wywód czysto teoretyczny, jak bym miał podobny problem to bym jasno i klarownie mówił co jest nie tak.

Ja miałem kiedyś problem z instalacją ale w przyczepie, dlatego było moje pytanie o hak. Przyczepa miała dziwne mostki i jak odpalałem pozycyjne przy podłączonej przyczepie świeciło mi się przeciwmgłowe w samochodzie. Obwód się zamykał i od innej strony żarówka dostawała plusa (nawet na desce rozdzielczej zapalała mi się kontrolka).

Powoli przeglądaj instalację nie wyrywając wszystkiego. Na początku skup się na gnieździe od haka i przewodach. Nie sprawdzaj lamp bo to już będzie pewnie ze 4 piwa to już można coś popsuć.

Ja popełniłem ten błąd jak hak montowałem instalację jeszcze początek szedł świetnie ale my jako umilacz czasu używaliśmy małpek. No i przy montażu zderzaka było źle, dla wydechu :/

SkrobuleK 18-08-2016 17:30

Odp: Górne światło STOPU pali się na światłach pozycyjnych/mijania
 
Na wstępie dziękuję za wyczerpującą wypowiedź.

Problem okazał się chyba śmiesznie głupi. Wczoraj podczas pracy w ciemnych warunkach nie zauważyłem że żarówka dwuwłóknowa z lewej strony jest przepalona. Wymieniłem ją dzisiaj i o dziwo światło STOPU dalej się paliło. Postanowiłem rozebrać także prawy bok. Była tam zamontowana żarówka jednowłóknowa, w jej miejsce wmontowałem dwuwłóknową i wszystko już działa.

Tylnie żarówki muszą być więc dwuwłóknowe tak? Bo gdzieś słyszałem, że w fusionie jest chyba tylko jedna dwuwłóknowa, a reszta jedno.

rrubens 18-08-2016 19:05

Odp: Górne światło STOPU pali się na światłach pozycyjnych/mijania
 
:-|

Na to bym nie wpadł

Przemaz 20-08-2016 18:15

Odp: Górne światło STOPU pali się na światłach pozycyjnych/mijania
 
Czyli byłem blisko z diagnozą - problem w tylich lampach


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.