Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Escape - Kuga USA] Wolne końcówki kabli pod maską - do czego one są? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=308320)

dysek0511 20-04-2020 19:39

Wolne końcówki kabli pod maską - do czego one są?
 
3 załącznik(i)
Witam, w moim Escape SE 2016 mam pod maską w okolicach świateł takie oto wolne końcówki kabli (z każdej strony po jednym). Czy ktoś wie do czego one mogą być? czy przypadkiem nie służą one do zainstalowania świateł led do jazdy dziennej?
Dodam że sprawdziłem i w każdym jest napięcie 12 V.

keplak 21-04-2020 12:31

Odp: Wolne końcówki kabli pod maską - do czego one są?
 
Prawdopodobnie służą do podłączenia w reflektorach świateł pozycyjnych czy obrysu w lampach USA ( trójkąt pomarańczowy) . Jak masz UE to możesz nie mieć gdzie podłączyć

dysek0511 21-04-2020 14:59

Odp: Wolne końcówki kabli pod maską - do czego one są?
 
Tak, mam UE ale zwykłe bez żadnych ledów do jazdy dziennej. a Czy mógłbym pod te wtyczki podłączyć światła LED do jazdy dziennej?

keplak 21-04-2020 17:22

Odp: Wolne końcówki kabli pod maską - do czego one są?
 
Masz auto przedliftowe ? Jeżeli tak to ja w swoim zamontowałem LEDY pod lampami tam gdzie jest taki plastikowy element . Ledy kupiłem na Aliexpres z modułem . Tej instalacji nie wykorzystywałem ( o której piszesz ) bo się nie nadaje ( już nie pamiętam czemu ...auto sprzedane ) . Te ledy które kupiłem ( chyba około 120 zł z przesyłką ) zasiliłem z puszki bezpieczników znalazłem plus po stacyjce , masę , trzeci kabel podłącza się pod zasilanie świateł mijania aby przygasały ledy jak zadziała czujnik zmierzchu i włączą się owe światła mijania . Trzeba jeszcze przekodować auto . Generalnie efekt końcowy był zadawalający ;) . To tyle

dysek0511 21-04-2020 17:30

Odp: Wolne końcówki kabli pod maską - do czego one są?
 
Tak mam auto przed Liftem i właśnie znajduje się tam miejsce pod lampami. Więc może spróbuje.
A co do czujnika zmierzchu teraz mam tak że gdy jeżdżę w dzień i mam ustawione światła na Automatyczne to w dzień mi się nie świeci a przy zmroku się włączają. Też tak miałeś w Swoim ?

keplak 21-04-2020 17:58

Odp: Wolne końcówki kabli pod maską - do czego one są?
 
Tak właśnie miałem dlatego dołożyłem sobie te ledy ....

dysek0511 21-04-2020 18:06

Odp: Wolne końcówki kabli pod maską - do czego one są?
 
Ok dzięki za info ;)
Jeśli kupię i zainstaluje dam znać
Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.