Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Nakrętki do felg(alu), jakie kupic? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=125777)

dudekusa 19-02-2010 15:18

Nakrętki do kół
 
Witam
Ostatnio przy okazji złapania gumy "dowiedziałem" się, że w C-Maxie na nakrętkach do kół znajdują się takie kapturki, które przy próbie odkręcenia czasami spadają, co skutecznie uniemożliwia odkręcenie koła (bez kapturka nakrętka ma rozmiar 18, a klucz jest 19) - koło odkręcił dopiero gość w warsztacie oponiarskim, do którego dotoczyłem się na flaku. Pytanie: do czego służą te kapturki i czy ich spadanie to typowy objaw? A może lepiej wymienić je na "bezkapturkowe" (np. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Będę wdzięczny za jakieś info.

pozdrawiam

Dudek

bosiek 19-02-2010 15:31

Odp: Nakrętki do kół
 
Witam, po pierwsze podany link nie działa. Po drugie pierwsze słysze o jakichś kapturkach?! Chyba, że poprzedni właściciel (francuz) już je wymienił bo nie mam żadnych problemów.

Franuśś 19-02-2010 16:08

Odp: Nakrętki do kół
 
Może ci chodzi o nakrętki pływające,ale i tak tam nic nie spada! Jak możesz to zrób zdj.

ADIAS 19-02-2010 16:25

Odp: Nakrętki do kół
 
te kapturki są poto aby błoto nie właziło do środka mam takie i zdejmuke je śrubokrętem i dopiero odkręcam je kluczem

leonov 20-02-2010 12:38

Odp: Nakrętki do kół
 
Człowiek cały czas się uczy czegoś nowego ! jak to wygląda ? to jest do nakrętek do aluminiowych czy do stalowych felg ??

ADIAS 20-02-2010 12:59

Odp: Nakrętki do kół
 
ja mam nakretki jakieś chyba nie orginały nie wiem pasują mi do alusów lato i stalek zima normalny kapturek sześciokatny z cienkiej blaszki z chromówki śrubokretem podważam słabe dojście potem normalnie kluczem nic szczególnego no na alusach niewidać gwintu estetyczny wygląd

dudekusa 23-02-2010 10:47

Odp: Nakrętki do kół
 
2 załącznik(i)
Witam ponownie
Załączam zdjęcia rzeczonych kapturków oraz nakrętki z kapturkiem i oraz nakrętki, z której taki kapturek już spadnie. Nakrętki są do felg aluminiowych. Też macie coś takiego?

Załączam również poprawny link do aukcji.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

pozdrawiam

Dudek

pawkrzem 23-02-2010 11:15

Odp: Nakrętki do kół
 
Też mam i też mnie wkurzało jak musiałem zmienić koło. I trzeba mieć dodatkowy klucz 18. Istna głupota.

HYCHLA 24-02-2010 07:31

Odp: Nakrętki do kół
 
Witam.
Pierwszy raz widze takie nakretki i te kapturki uwazam za niezly badziew! Lepiej zainwestowac w porzadne nakretki z gleboko nacietym gwintem zamkniete od strony zewnetrznej. Ja akurat mam dwa komplety do stalowek i do alu.

kim 24-02-2010 08:24

Odp: Nakrętki do kół
 
Ja przerabiałem temat nakrętek zeszłej wiosny - teraz wiem co to są te z kapturkami.
U mnie skończyło się na tym, że kupiłem jakiejś firmy tuningowej po (chyba) 10 zł za sztukę - nakrętki kryte/pełne z pierścieniem pływającym. Wszystkie tanie aukcje olałem.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.