Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2015- ] Olej w skrzyni A8 warto czy nie? Serwis pozakupowy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=335586)

albert_szpenio 13-06-2023 14:25

Olej w skrzyni A8 warto czy nie? Serwis pozakupowy
 
Dzień dobry.
Przez ostatnich 8 lat śmigałem Galaxym mk3. Jednak miał już sporo przelotu, wiec wybór padł na S-maxa 2.0 ecoblue z automatem A8 w wersji Vignale 190 kM FWD.
O ile tematów na temat silnika można kilka odszukać to o skrzyni A8 jest stosunkowo niewiele. Przeważa powershift 😀

Ale do brzegu. Co sądzicie o wymianie oleju w tej skrzyni (wedlug producenta nie jest przewidziana wymiana, ale autodata ma przewidziane procedury serwisowe)
Wiem, że kilka osób z forum olej wymieniało.
Czy ktoś może podzielić się informacją jaki konkretnie olej lali? Na forum Edge znalazlem info że chlopaki lali olej MERCON ULV. I zastanawiam sie czy taki sam olej lać do skrzyni w s-maxie? Czy może jednak przewidziane jest coś innego?

Pomoże ktoś z was?
Pozdrawiam i miłego ;)

DeDalus4 13-06-2023 15:22

Odp: Olej w skrzyni A8 warto czy nie? Serwis pozakupowy
 
Jaki olej nie wiem, ale mi mój spec od forda zalecił wymienić statycznie po 60k km. I pewnie go posłucham.

klocolus 13-06-2023 22:28

Odp: Olej w skrzyni A8 warto czy nie? Serwis pozakupowy
 
Cytat:

Napisał albert_szpenio (Post 3460042)
Co sądzicie o wymianie oleju w tej skrzyni (wedlug producenta nie jest przewidziana wymiana, ale autodata ma przewidziane procedury serwisowe)

Na pewno warto wymienić. A co do reszty to niestety nie wiem.

Alecki 14-06-2023 09:02

Odp: Olej w skrzyni A8 warto czy nie? Serwis pozakupowy
 
Cytat:

Napisał albert_szpenio (Post 3460042)
(wedlug producenta nie jest przewidziana wymiana, ale autodata ma przewidziane procedury serwisowe)

Dla Edga z tą skrzynią instrukcja (amerykańska) podaje warunki i interwały wymiany oleju w skrzyni:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Olej do 8F40:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

albert_szpenio 14-06-2023 11:35

Odp: Olej w skrzyni A8 warto czy nie? Serwis pozakupowy
 
Cytat:

Napisał Alecki (Post 3460112)
Olej do 8F40:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Dzieki za konkretne info. A jeszcze jedno pytanie bo mam dwie informacje. Niektorzy mowią że wymiana to 4 litry. A autodata podaje az 8litrow. Ktora wartość sc jest bardziej wiarygodna?

klocolus 14-06-2023 23:27

Odp: Olej w skrzyni A8 warto czy nie? Serwis pozakupowy
 
Cytat:

Napisał albert_szpenio (Post 3460141)
Niektorzy mowią że wymiana to 4 litry. A autodata podaje az 8litrow.

8 litrów to pewnie całość na suchą skrzynię a pewnie podczas zwykłej wymiany schodzi 4 litry

Alecki 15-06-2023 08:35

Odp: Olej w skrzyni A8 warto czy nie? Serwis pozakupowy
 
Cytat:

Napisał albert_szpenio (Post 3460141)
Niektorzy mowią że wymiana to 4 litry. A autodata podaje az 8litrow. Ktora wartość sc jest bardziej wiarygodna?

Do skrzyni wchodzi 11 litrów oleju:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Przy wymianie skrzynię "przelewa się" olejem aż olej wypłucze cały syf => na króćcu powrotnym będzie on klarowny.

Celowałbym w 12-16 litrów

albert_szpenio 15-06-2023 15:07

Odp: Olej w skrzyni A8 warto czy nie? Serwis pozakupowy
 
Super. Bardzo dziekuje !

mkadlubek 18-10-2023 14:59

Olej w skrzyni biegów 2.0 EcoBlue A8. Wymieniać czy nie?
 
W ASO powiedzieli, że w skrzyni A8 oleju się nie wymienia. Auto 96 tys km, przedłużona gwarancja, olej w skrzyni od nowości. Na stwierdzenie, że czasami przy rozgrzanym silniku skrzynia potrafi szarpnąć przy małej prędkości podczas ponownego przyspieszenia (redukcja na niższy bieg), odpowiedzieli, że mogą zrobić statyczną wymianę oleju za 1000zł. I wtedy będzie można przetestować, czy jest poprawa czy nie.

Dziwi mnie to, bo auto jest na gwarancji, a oleju nie rekomendują wymieniać. Więc szukając przyczyny szarpnięcia, dlaczego mam płacić za wymianę oleju "aby zdiagnozować"?

Czy ktoś wymieniał olej w A8? A jeśli tak, to co ile km najlepiej to robić? Tak, wiem, że w PowerShifcie zalecane było co 60 tys km. Ale tu producent nic nie mówi na ten temat.

DeDalus4 19-10-2023 07:14

Odp: Olej w skrzyni A8 warto czy nie? Serwis pozakupowy
 
Ja wymieniałem. Tydzień temu przy 60tys. km. Zalałem Fordowski B-ULV. Jest w Bańkach po 5 l. Mechanik spuścił olej, zmierzył jego objętość (4,5 l) i tyle samo wlał. Przejechałem się autem 50 km i powtórzyliśmy operację. Uprzedzając pytanie - te 4,5 l to okolo połowy objętosci oleju w skrzyni i konwerterze. Wymieniając 4,5 l mamy połowę nowego oleju w skrzyni. Po 2 wymianach już 3/4. Olej orginalny był czarny przy spuszczaniu. Olej pół na pół już pod światło miał czerwoną barwę. Więc po kolejnej dolewce myślę ze byłby już praktycznie czerwony. W necie są filmiki z 3 wymian - można zweryfikować


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.