Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Fotorelacje z napraw (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=163)
-   -   Przeróbka interfejsu ELM327 (dodanie przełącznika do MS-CAN) - poradnik krok po kroku (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=204800)

radekg32 22-08-2015 13:12

Odp: Przeróbka interfejsu ELM327 (dodanie przełącznika do MS-CAN) - poradnik krok po
 
Mam identyczny kabel jak ten http://www.icarobd.com/upload/pro/327%20orange.jpg, przelacznik zmontowany ale w fieście mk7 09'r nie hula...

fufok 22-09-2015 08:29

Odp: Przeróbka interfejsu ELM327 (dodanie przełącznika do MS-CAN) - poradnik krok po
 
Cytat:

Napisał jotko (Post 2392802)
powinno być złącze OBDII.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Witam
niestety kabelek ze zdjęcia jest tylko do Renówek.
Nie zawiera procesora PIC18... albo STN11.. z wgranym softem ELM327 do obsługi OBDII (o ile nie pomyliłem nazw :) ) i na dodatek sygnał jest przesyłany z innych pinów niż w złączu forda.
Mam podobny kabelek od renówki i jedyna część wspólna z ELM-em to chip FTDI do konwersji sygnału pod PC-ta (w przypadku wersji elma pod usb).

A przy okazji jak ktoś ma problem z połączeniem elmconfig z ELMem327 przez bluetooth pod windows 8.1 to spróbujcie wpisać w menu start windowsa w polu uruchom:
services.msc
Na liście usług wybrać "usługa obsługi bluetooth" i tam w 1-szej zakładce ustawić automatyczne uruchamianie (domyślnie jest ręczne) a w 2-giej zakładce skasować istniejące hasła w dwóch polach.
Zapisać zmiany i zrestartować komputer.

U mnie dopiero to pomogło i elm 1.5 zechciał się poprawnie sparować, zażądał pinu (1234) i elmconfig ruszył jakby nigdy nic.
I działa do momentu ponownego uruchomienia kompa. Po restarcie elmconfig woła, że port COM nie jest otwarty. Więc usuwam sparowanego elma, paruję na nowo i śmiga.
Win 8 coś ma nie tak z obsługą wirtualnych portów COM.

Masę czasu straciłem na usuwanie elma, szukanie sterowników blututa , ponowne parowanie itp itd. Elmconfig wyrzucał komunikaty w stylu "brak odpowiedzi...AT WS""
Dopiero ww. zmiana ustawień w usłudze blututa pomogła.


Pozdrawiam

Roercik 25-11-2015 20:18

Odp: Przeróbka interfejsu ELM327 (dodanie przełącznika do MS-CAN) - poradnik krok po
 
Dzięki za pomocny opis kolego DjLeo! Bardzo dobra robota. Dzięki Twojemu poradnikowi z powodzeniem przerobiłem Interfejs ELM327 Euroscan 2015 v1.5

efekt:
http://pics.tinypic.pl/i/00729/cf96cy6l9s4i.jpg

Na mojej Galaktyce śmiga aż miło :razz:

grabber 05-12-2015 13:12

Re: Przeróbka interfejsu ELM327 (dodanie przełącznika do MS-CAN) - poradnik krok po k
 
Witam,
prosiłbym o informację czy ktoś przerabiał może interfejs EML327 w wersji 1.3a (RoHs Compliant)? (wygląda tak samo jak w poście powyżej, użytkownika Roercik).
Czy po ewentualnie możliwej przeróbce, będzie on miał taką samą funkcjonalność jak wersja 1.4, przy użyciu ELMConfig?

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Roercik 09-12-2015 08:09

Odp: Re: Przeróbka interfejsu ELM327 (dodanie przełącznika do MS-CAN) - poradnik krok
 
Cytat:

Napisał grabber (Post 2494581)
Witam,
prosiłbym o informację czy ktoś przerabiał może interfejs EML327 w wersji 1.3a (RoHs Compliant)?

Ja też nie byłem pewny czy będzie działał. Nic nie tracisz przeróbką. Całość wyszła mnie dokładnie 4,50zł. (przełącznik-1,50,koszulki 3)
Jak nie zadziała to jedynie przywrócisz go do stanu pierwotnego albo zostawisz po nowemu z przełącznikiem. Wówczas w jednej pozycji zawsze będzie działał jak stary oczywiście gdy wszystko połączysz tak jak w opisie.

wiwaldy 09-01-2016 16:04

Odp: Przeróbka interfejsu ELM327 (dodanie przełącznika do MS-CAN) - poradnik krok po
 
Witam. Dawno tutaj nie pisałem i od razu wpadka nie w tym wątku.

mic.z 09-02-2016 17:02

Odp: Przeróbka interfejsu ELM327 (dodanie przełącznika do MS-CAN) - poradnik krok po
 
Witam
Mam pytanie od niedawna jestem posiadaczem focusika 2008r i tak sobie czytam o interfejsach i chciałbym sie dowiedzieć co daje ten przełącznik w elm327.
Czy zwykły elm wystarczy do diagnozowania błędów itp. czy trzeba go przerobić jak kolega ładnie przedstawił na forum:)

dzięki za info i pozdro

1endzi 14-02-2016 11:59

Odp: Przeróbka interfejsu ELM327 (dodanie przełącznika do MS-CAN) - poradnik krok po
 
Cytat:

Napisał mic.z (Post 2533345)
Witam
Mam pytanie od niedawna jestem posiadaczem focusika 2008r i tak sobie czytam o interfejsach i chciałbym sie dowiedzieć co daje ten przełącznik w elm327.
Czy zwykły elm wystarczy do diagnozowania błędów itp. czy trzeba go przerobić jak kolega ładnie przedstawił na forum:)

dzięki za info i pozdro

w focusie są dwie "magistrale" do jednej dostaniesz się nie przerobionym, ale do drugiej musisz mieć przełącznik
do zczytania błędów silnika wystarczy nie przerobiony

przeczytaj dodatkowo [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Matius86 16-02-2016 19:25

Odp: Przeróbka interfejsu ELM327 (dodanie przełącznika do MS-CAN) - poradnik krok po
 
Koledzy posiadam już ELM 327 pod bluetooth i przerobilem go sobie i działa dobrze z forscanem choć z elmconfig już nieco słabiej bo zrywa połączenie... Mam pytanko chciałbym kupić teraz pod USB i przerobić kolejny raz by teraz moc w elmconfig działać czy wystarczy taki z tanszych kabelek [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] czy szukać drozszych czy ten w zupełności wystarczy nie chce na darmo wydawać większej kasy wydawać jak tańszy może też działać tak samo. Z góry dziękuję za info.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

mkk1 16-02-2016 19:57

Odp: Przeróbka interfejsu ELM327 (dodanie przełącznika do MS-CAN) - poradnik krok po
 
I po raz kolejny ....
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
I masz spokój bez żadnych przeróbek


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.