Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   strefa|łódzka (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=144)
-   -   Poszukiwany życzliwy właściciel z Łodzi (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=271151)

Octavian84 18-10-2017 14:09

Poszukiwany życzliwy właściciel z Łodzi
 
Witam Szanownych Forumowiczów,

Poszukuję życzliwej osoby posiadającej Forda Focusa 1.8 TDCI, 115 KM, 2009 combi z manualną 5-biegową skrzynia biegów, chcącej spotkać się w realu celem wymiany doświadczeń o tych konkretnych modelach.

Konkretnie rzecz biorąc mam problem ze sprzęgłem, które wg mnie "nie działa jak należy" i chciałem sprawdzić, czy faktycznie ten typ tak ma czy jednak jest to usterka do wymiany.

Rozmawiałem z dwoma mechanikami, i każdy twierdzi, że wszystko jest ok jednak przesiadłem się ze Skody Octavii 1.9 TDI gdzie sprzęgło działało o niebo lepiej i teraz nie mogę się przyzwyczaić.

Osoby zainteresowane proszę o wiadomość na prv.

W razie dodatkowych pytań proszę pisać,

Pozdrawiam,
Octavian84

hindus 18-10-2017 14:25

Odp: Poszukiwany życzliwy właściciel Forda Focusa 2009 r. z Łodzi
 
Ale zdajesz sobie sprawę, że sprzęgło może działać diametralnie różnie, zależnie od stopnia jego zużycia? Zaraz po wymianie dobrze to widać ;)

edmun 18-10-2017 15:30

Odp: Poszukiwany życzliwy właściciel Forda Focusa 2009 r. z Łodzi
 
Niestety nie pomogę żeby się spotkać, ale czy chodzi o to że po kilku wciśnięciach masz wrażenie, że noga odpadnie? Plus nierównomiernie "odskakuje" (jest ciężkie do wciśnięcia na początku a miększe/łatwiejsze jak dochodzi do podłogi)?
Ja pamiętam jak mój znajomy wsiadł ze swojego i nie mógł się nadziwić jak u mnie sprzęgło chodziło. U mnie rok później już był łożysko sprzęgła / wysprzęglika do wymiany bo piszczało stojąc na luzie więc obstawiam że zużyte też inaczej pracuje.
Co ciekawe, po przesiadce do MK3 długo nie mogłem się przyzwyczaić bo też działa całkowicie inaczej (a że jeszcze służbowymi jeżdżę to potem wsiadam do swojego i jest zdziwienie że "dziwnie chodzi")

Hooch180 18-10-2017 16:05

Odp: Poszukiwany życzliwy właściciel Forda Focusa 2009 r. z Łodzi
 
U ojca w dostawczaku też sprzęgło zaczęło tak chodzić, że na początku naciskania było twarde a mniej więcej od połowy wpadało w podłogę. Przez co też się bardzo trudno płynne je puszczało bo "nagle" odskakiwało.

2 miesiące później rozpadł się wysprzęglik. Wymiana całego kompletu sprzęgła rozwiązała sprawę (Według mechanika, wadliwy był wysprzęglik).

Octavian84 18-10-2017 20:10

Odp: Poszukiwany życzliwy właściciel Forda Focusa 2009 r. z Łodzi
 
Witam,

Sam pedał sprzęgła działa prawidłowo. Mój problem polega na tym, że na "1" samochód rusza, jednak zamiast robić to równomiernie to delikatnie zwalnia jakby coś hamowało pojazd. Żeby zniwelować ten efekt, trzeba lekko dodać gazu. Zmieniając z "1" na "2" czy z "2" na "3" w czasie kiedy samochód jest rozpędzony potrafi też delikatnie szarpnąć. Można z tym żyć ale jest to irytujące.

Mechanicy rozkładając ręce stąd moje pytanie...

karski 18-10-2017 20:38

Odp: Poszukiwany życzliwy właściciel z Łodzi
 
Taka jest charakterystyka. Mam to samo od nowości aczkolwiek tylko dotyczy to ruszania z miejsca. Na 2 czy 3 już gładko się operuje. Kwestia wyczucia kiedy dodać więcej gazu, albo kiedy docisnąć na moment sprzęgła i tyle.

jatrek 19-10-2017 08:10

Odp: Poszukiwany życzliwy właściciel Forda Focusa 2009 r. z Łodzi
 
Cytat:

Napisał Octavian84 (Post 2873431)
na "1" samochód rusza, jednak zamiast robić to równomiernie to delikatnie zwalnia jakby coś hamowało pojazd

a o nie kwestia ogromnej turbodziury w tym silniku?

karski 19-10-2017 13:55

Odp: Poszukiwany życzliwy właściciel z Łodzi
 
W takim razie w mojej benzynce bez turbiny też jest turbodziura ;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.