Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Nowe wtryski czy regenerować (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=297400)

L.mArk 18-06-2019 14:19

Nowe wtryski czy regenerować
 
Mondeo mk3, 2.0 TDCI 130KM

Mam problem z wtryskami. Dwa z nich są mokre. Dodatkowo przy szybkim przyspieszaniu zapala się sprężynka, traci moc i czasem gaśnie.
Na zimnym silniki dymi na biało i delikatnie klekocze.

Czy kupić dwa wtryski na Allegro po 199zł czy lepiej dać zregenerować?
Auto i tak idzie na sprzedaż, ma równo pracować.
Dodam, że jeszcze nic nie diagnozowałem, przebieg 300k, nic z wtryskami nigdy nie robione.

krystian1410 18-06-2019 15:01

Odp: Nowe wtryski czy regenerować
 
Cytat:

Napisał L.mArk (Post 3143976)
Czy kupić dwa wtryski na Allegro po 199zł czy lepiej dać zregenerować?

daje ktoś na to gwarancje bo mogą być gorsze od Twoich

Mariusz 18-06-2019 18:43

Odp: Nowe wtryski czy regenerować
 
Same wtryski to mało, zregenerować swoje, pompę CR i płukanie układu paliwowego.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Mariusz 18-06-2019 21:30

Odp: Nowe wtryski czy regenerować
 
Cytat:

Napisał L.mArk (Post 3143976)
Czy kupić dwa wtryski na Allegro po 199zł ?

Nic dobrego z tego nie wyniknie.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

L.mArk 19-06-2019 12:10

Odp: Nowe wtryski czy regenerować
 
Cytat:

Napisał Mariusz (Post 3144050)
Same wtryski to mało, zregenerować swoje, pompę CR i płukanie układu paliwowego.


Nie planuje nim jeździć dłużej jak do jesieni

bolek-tarnow 19-06-2019 12:12

Odp: Nowe wtryski czy regenerować
 
Cytat:

Napisał L.mArk (Post 3144306)
Nie planuje nim jeździć dłużej jak do jesieni

i co z tego jak możne nie dotrwać do tego czasu?!

L.mArk 13-07-2019 11:00

Odp: Nowe wtryski czy regenerować
 
Panowie,

przemyślałem sprawę i doszedłem do wniosku, że nie opłaca mi się tego wszystkiego regenerować, tym bardziej, że mój samochód ma jeszcze kilka innych rzeczy do zrobienia.

Udało mi się kupić okazyjnie drugie auto, też 2004 rok, w bardzo bogatym wyposażeniu i buda bez żadnych śladów korozji. Ma wtryski i pompę po regeneracji, gwarancja z lutego 2019. Żeby nie było kolorowo, silnik ma słabą kompresję na 3 cylindrach i prawie w ogóle na czwartym.

Chcę przełożyć te wtryski i pompę do mojego auta. Ale jest pewien problem. Oba auta są po lifcie, ale w moim silnik jest z turbo sterowanym podciśnieniowo a w tym nowym jest taka kostka chyba z elektroniką. Dodatkowo w moim wtryski 501z a w tamtym 504z, jedne i drugie chyba krótkie.

Brać się za to i przekładać? Zagada to bez kodowania? Przełożyć wszystkie na raz?

wojtekjanus 13-07-2019 12:02

Odp: Nowe wtryski czy regenerować
 
Kody wtrysków z kupionego auta musisz wpisać do swojego PCM. Ale i tak efekt nie będzie prawidłowy, bo w trakcie jazdy - w ramach samoadaptacji - wprowadzane są korekty do ustawień zapisanych w kodach. Dopiero po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów (czasami ponad 100 km) pojawią się u ciebie nowe korekty i silnik zacznie prawidłowo pracować (bez stuków i rzęchotów). Aby to ominąć, musiałbyś oddać wtryski do nadania nowych kodów - a w tej sytuacji to raczej nie ma uzasadnienia finansowego (a znając życie, wyjdzie na teście, że też są już wypracowane i nadają się regeneracji - lepiej tego się nie dowiadywać... :) )
Ale próbę przelewową tych "nowych" wtryskiwaczy mógłbyś sam zrobić - dopóki są w aucie i silnik można odpalić. Zawsze coś o nich będziesz wiedział wkładając je do auta.

L.mArk 14-07-2019 11:58

Odp: Nowe wtryski czy regenerować
 
Zacznę chyba od wymiany filtra paliwa i pompy wtryskowej, wtryski na razie zostawię. Co jeszcze powinienem przy tej okazji zrobić? Które przewody przeczyścić lub dać nowe?

krystian1410 14-07-2019 14:55

Odp: Nowe wtryski czy regenerować
 
cały układ paliwowy przepłukać


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.