Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] 1.6 szarpanie podczas puszczania i dodawania gazu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=316460)

PawelZDyl 14-01-2021 22:37

1.6 szarpanie podczas puszczania i dodawania gazu
 
Witam.
Mam problem z moim Fokusem, rok 2003 z silnikiem 1.6 zetec. Podczas jazdy gdy puszczę gaz, Fokus dwa razy szarpanie, sprawa wygląda tak samo w przypadku dodawania gazu. Im niższy bieg tym mocniejszy jest szarpnięcie, auto też podczas schodzenia z obrotów nie zatrzymuje się w okolicach 700 tylko spada na 500 po czym wraca, czasem obroty falują ale też nie ma zależności a czasem obroty działają jak powinny. Posiada też instalacje DREAM ale problem jest na obu paliwach, tylko że na gazie dodatkowo auto czasem przy jednej prędkości (dajmy 80 km czy 2 tys obrotów na każdym biegu) zaczyna szarpać ale nie zawsze. Dodam że gaz jest bardziej czół na jakieś błędy czy usterki z tego może to wynikać. Do tego był nie dawno robiony remont głowicy wiec, zawory odpadają. Wszystkie wężyki obejrzałem co się dało wyczyściłem.

Rzeczy które były wymienione:

- komplet świece kable cewka
- filtr powietrza
- sonda lambda (był błąd)
- filtr gazu/paliwa

Pisze bo może ktoś miał podobny problem lub ktoś może doradzić lub pomóc, auto nie daje żadnych błędów. Słyszałem że może być to sterownik silnika, ale przed wymianą jeszcze piszę ten post.

Pozdrawiam ;)

ajdjdj 15-01-2021 08:13

Odp: 1.6 szarpanie podczas puszczania i dodawania gazu
 
Miałem podobnie , wymieniłem silniczek krokowy ,używka 80zł .łatwy dostęp 2 śrubki, następną rzeczą u ciebie jest sonda lambda ,jeśli miałeś błąd może złe szczytywać dane

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

damianisko5 15-01-2021 08:57

Odp: 1.6 szarpanie podczas puszczania i dodawania gazu
 
Cytat:

Napisał PawelZDyl (Post 3311231)
Witam.
Mam problem z moim fokusem

Rzeczy które były wymienione:

- komplet świece kable cewka
- filtr powietrza
- sonda lambda (był błąd)
- filtr gazu/paliwa
Pozdrawiam ;)

Jak wyżej napisano + CPP do sprawdzenia /chyba wiesz gdzie jest/
Jaka przerwa elektrod na świecach. Jeździsz na LPG i PB - to robi różnicę.
I popraw ten tekst, bo fatalnie się czyta, stosuj przecinki i kropki.
I w końcu to Focus a nie fokus.

PawelZDyl 15-01-2021 15:30

Odp: 1.6 szarpanie podczas puszczania i dodawania gazu
 
Na trybie serwisowym zegarów sprawdziłem jeszcze auto, nie było żadnych błędów. Ale to normalne że fokus pracuje w 84°C, dodam że było -8°C. Co jeszcze zauważyłem, zjeżdżając w dół temperatura potrafiła spać do 74°C, po zatrzymaniu odrazu wskoczyła powyżej 80.

damianisko5 16-01-2021 08:49

Odp: 1.6 szarpanie podczas puszczania i dodawania gazu
 
TSZ nie wykryje szarpania podczas puszczania i dodawania gazu. Co z tym tematem ma wspólnego info o temperaturze silnika i powietrza.
Dalej uparcie piszesz Fokus, nie ma takiego modelu Forda.

PawelZDyl 17-01-2021 17:15

Odp: 1.6 szarpanie podczas puszczania i dodawania gazu
 
Cytat:

Napisał damianisko5 (Post 3311570)
TSZ nie wykryje szarpania podczas puszczania i dodawania gazu. Co z tym tematem ma wspólnego info o temperaturze silnika i powietrza.
Dalej uparcie piszesz Fokus, nie ma takiego modelu Forda.

To że komp gubi się w obliczeniach, daje inna dawkę paliwa.

PawelZDyl 18-01-2021 14:29

Odp: 1.6 szarpanie podczas puszczania i dodawania gazu
 
Dziś kolejny dzień grzebania w aucie, zauważyłem że Ford dziwnie reaguje na gaz. Daje gazu jednym stałym powolnym ruchem, normalnie obroty wzrastają, do około 2.400 po czym zatrzymują się, dopiero po głębszym wciśnięciu obroty dalej wzrastają. Wygląda to na jakiś luz, nie mam regulacji linki na przepustnicy. Możliwe że to ona szwankuje ?

Vultar 18-01-2021 15:15

Odp: 1.6 szarpanie podczas puszczania i dodawania gazu
 
Możliwe, wykręć przeczyść i zobacz czy płynnie chodzi.

PawelZDyl 04-02-2021 14:36

Odp: 1.6 szarpanie podczas puszczania i dodawania gazu
 
Przepustnica wyczyszczona ja i dolot oraz kolektor, silniczek krokowy nowy. Obroty nie spadają co prawda teraz tak bardzo, ale autem dalej szarpie, podczas puszczania i dodawania gazu. Macie jakieś inne pomysły ?

Andrzej K. 04-02-2021 20:09

Odp: 1.6 szarpanie podczas puszczania i dodawania gazu
 
Cytat:

Napisał PawelZDyl (Post 3316444)
silniczek krokowy nowy

Nowy, czyli nowy używany?
Nie muszę dodawać chyba,że nowy zamiennik to słaby pomysł....
Robiłeś po tych czynnościach, które opisujesz reset (odpięcie klem od akumulatora?)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.