Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   Róźnice pomiędzy fusion - mondeo, pomoc w zakupie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=252028)

maladus 11-10-2016 14:26

Róźnice pomiędzy fusion - mondeo, pomoc w zakupie
 
Witam, wiem że takie tematy już istnieją jednak nie było tam odpowiedzi na jedno zasadnicze pytanie a mianowicie

Czy fusion nie rozleci się w europie?

Chodzi mi o to czy teoretycznie nieprzystosowane zawieszenie i układ kierowniczy na europe spowoduje że fusion się szybciej "rozleci".

Jestem właśnie przed decyzją zakupu samochodu, zamierzam zakupić właśnie mondeo jednak z budżetem ok. 60-70k moge sobie pozwolić na 2latka a to oznacza że w gre wchodzi tylko fusion.
Czy moglibyście mi coś więcej powiedzieć na temat tego modelu ?
Czego się wystrzegać?
Na co patrzeć przy zakupie?
Rożnicę pomiędzy tymi modelami?
Jakie są koszta utrzymania później takiego samochodu ?

slider2002 11-10-2016 18:40

Odp: Róźnice pomiędzy fusion - mondeo, pomoc w zakupie
 
Wszystkie auta z uda są po przejściach. Chcesz wydać 70kzl na rozbitka lub powodziana?

maladus 11-10-2016 22:13

Odp: Róźnice pomiędzy fusion - mondeo, pomoc w zakupie
 
Skąd ta teza że wszystkie sprowadzone samochody są powypadkowe?

stefanb 11-10-2016 22:23

Odp: Róźnice pomiędzy fusion - mondeo, pomoc w zakupie
 
A może lepiej kupić w takim układzie MK4 z końca produkcji?

maladus 11-10-2016 23:27

Odp: Róźnice pomiędzy fusion - mondeo, pomoc w zakupie
 
Nie, ponieważ jak już mam tyle wydać to wole kupić "na topie" samochód, szczególnie że już jeździłem nim na jeździe próbnej.

co do tych powypadkowych z USA/Kanada, jest to nagminne czy raczej pojedyncze przypadki? i jak można takie coś zauważyć przy zakupie ?

slawek-kali 12-10-2016 04:34

Odp: Róźnice pomiędzy fusion - mondeo, pomoc w zakupie
 
większość to różnego typu rozbitki..
sprawdź możesz mając nr. vin no i pytaj sprzedających o historię i fotki. Oni dobrze wiedzą co kupili..

siebek 12-10-2016 06:19

Odp: Róźnice pomiędzy fusion - mondeo, pomoc w zakupie
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Z USA to głównie konkretne rozbitki, bo inaczej nie opłaca się sprowadzać przy tak wysokim kursie dolara.

Goora 12-10-2016 06:28

Odp: Róźnice pomiędzy fusion - mondeo, pomoc w zakupie
 
Dokładnie. Jedyna opcja to "mienie przesiedleńcze" (czy jakoś tak się to nazywa), tzn gdy sprowadza sobie auto ktoś kto tam mieszkał i wraca do kraju - wtedy są konkretne ulgi podatkowe.

W każdym innym wypadku jest tak jak napisali koledzy wyżej - opłaca się sprowadzić tylko po dzwonie.

ciafka 12-10-2016 07:01

Odp: Róźnice pomiędzy fusion - mondeo, pomoc w zakupie
 
Cytat:

Napisał maladus (Post 2673616)
Nie, ponieważ jak już mam tyle wydać to wole kupić "na topie" samochód, szczególnie że już jeździłem nim na jeździe próbnej.

Od kiedy to złomy wyklepane byle-jak po ciężkich dzwonach albo topielcy z pleśnią i zgnilizną na pokładzie to "samochód na topie"? Naiwne, to lekko powiedziane...

Cytat:

Napisał maladus (Post 2673616)
co do tych powypadkowych z USA/Kanada, jest to nagminne czy raczej pojedyncze przypadki? i jak można takie coś zauważyć przy zakupie ?

Jest to nagminne. Zauważyć można na wiele sposobów, ale ewidentnie nie masz pojęcia o rynku motoryzacyjnym w pięknym kraju nad Wisłą. W związku z tym masz dwie realne opcje:
1. kup co sobie u...patrzyłeś i naszykuj kolejne parędziesiąt tysięcy na niezbędne naprawy, o ile w ogóle będą możliwe (bo topielca za żadne pieniądze nie zreanimujesz w 100%).
2. posłuchaj mądrych ludzi co radzą abyś przyjrzał się MK4 - doskonały samochód, dojrzały i mało problematyczny.
Twoja decyzja. Za 70 tysięcy.

Albo daj sobie na wstrzymanie. Poświęć kolejne 3 miesiące na zapoznanie się z prawdziwym rynkiem używek w Polsce (szczególnie złomów zza wielkiej kałuży) - pooglądaj programy TVN Turbo, poczytaj fora, porozmawiaj ze znawcami. Ochłoń.
Wtedy zrozumiesz, że nie stać się na 2-latka, bo tylko Polak potrafi uważać się za takiego szczęściarza, że to na co inni wydają 1,5-2 razy więcej, jemu się należy za mniej. Później setki tysięcy niedobitków motoryzacyjnych, zamiast na szrocie w cywilizowanych krajach, kończy swój żywot na drogach Polski.

slider2002 12-10-2016 07:26

Odp: Róźnice pomiędzy fusion - mondeo, pomoc w zakupie
 
Cytat:

Napisał maladus (Post 2673587)
Skąd ta teza że wszystkie sprowadzone samochody są powypadkowe?

z rachunku ekonomicznego

Bump:
Cytat:

Napisał maladus (Post 2673587)
Skąd ta teza że wszystkie sprowadzone samochody są powypadkowe?

z rachunku ekonomicznego


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.