Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Przeciekający fabryczny szyberdach (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=152098)

Pulse 28-02-2012 16:47

Przeciekający fabryczny szyberdach
 
W czasie ostatnich pozimowych opadów spotkała mnie niemiła niespodzianka w postaci wody na gumowym dywaniku z przodu po prawej stronie. Śledztwo doprowadziło mnie do stwierdzenia, że ma to coś wspólnego z szyberdachem. Otóż najwyraźniej zaczął sobie przeciekać. Wcześniej tego nie robił. Teraz nawet podsufitka jest mokra.
Pogulgałem trochę i ku mojemu zdziwieniu okazało się, że praktycznie wszystkie fabryczne szyberdachy przeciekają, tyle że mają też odprowadzenie wody jakimiś kanałami. Najczęściej zapchanie tych odpływów powoduje, że nadmiar wody wlewa się do środka auta. Pewnie i tak jest w moim przypadku.
Byłem w jednym specjalistycznym zakładzie od szyberdachów, z którego czym prędzej czmychnąłem gdy tamtejszy fachwiec już zapowiedział, że trzeba będzie zdemontować podsufitkę, tapicerkę ze słupków, itp.
Większość osób które opisują tą przypadłość twierdzi, że można z nią sobie poradzić samememu. Znaleźć odpływy i udrożnić je przez przepchnięcie długiego drutu.

Czy ktoś orientuje się gdzie szukać tych odpływów (pewnie gdzieś w narożnikach bo tam jest najbardziej mokro) albo jeszcze lepiej czy ktoś już sam to robił, wówczas może podzieli się doświadczeniem?

berater 28-02-2012 17:24

Odp: Przeciekający fabryczny szyberdach
 
Cytat:

Napisał Pulse (Post 1791701)
Czy ktoś orientuje się gdzie szukać tych odpływów

W mk3 były, z tego co pamiętam, w słupkach. W mk4 pewnie podobnie
Cytat:

Napisał Pulse (Post 1791701)
tamtejszy fachwiec już zapowiedział, że trzeba będzie zdemontować podsufitkę, tapicerkę ze słupków, itp.

Tego chyba nie unikniesz.

mrk26 28-02-2012 18:45

Odp: Przeciekający fabryczny szyberdach
 
Odpływy to raz i ponoć wcale nie tak łatwo je zapchać, dobrze jest jeszcze sprawdzić uszczelkę jak nie wymieniana od nowości to może i pora na nią :wink:

Jakub 28-02-2012 20:21

Odp: Przeciekający fabryczny szyberdach
 
W MKIV??? Przecież to nie sa stare wozy.
Może odpływy zapchane - linka napędu szybkościomierza od malucha jest najlepszym przepychaczem :)

Alecki 28-02-2012 22:17

Odp: Przeciekający fabryczny szyberdach
 
4 załącznik(i)
Odwodnienia są wyprowadzone w rogach mechanizmu a rurki idą słupkami A i D. Bez zdjęcia tapicerki raczej się do nich nie dobierzesz.


------------

Poszperałem trochę, bo problem pewnie niedługo zacznie mnie dotyczyć i trafiłem na opis metody udrażniania przewodów od dołu struną gitarową:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

W załączeniu obrazki, gdzie szukać odpływów w Mondeo.

kolonez 29-02-2012 11:10

Odp: Przeciekający fabryczny szyberdach
 
Może przyda się taki schemat
[IMG]http://img43.imageshack.us/img43/1813/870320.th.jpg[/IMG]

Pozdrawiam

Pulse 29-02-2012 11:27

Odp: Przeciekający fabryczny szyberdach
 
O! Na pewno się przyda. Dzięki za feedback. Myślałem, że odpływy są tylko dwa z przodu i wg tego schamatu wynika że są cztery.

Co do przyczyny to raczej jestem przekonany, że to zapchany odpływ. Gdyby to była uszczelka to stopniowo najpierw pojwiałaby się wilgoć a potem konkretniejsze przecieki. A tu nagle od razu konkretny przeciek, jakby ktoś zakorkował odpływ.

PieroBoss 29-02-2012 20:21

Odp: Przeciekający fabryczny szyberdach
 
Witam mialem w tym roku ten sam problem z odprowadzeniem wody z szyberdachu , nadmiar wody wlewal sie do auta bylem w serwisie i okazalo sie ze na koncu tych wezykow sa jakies zaworki które u mnie byly zapchane , przeczyscili je w jakies 20 min i jest ok jak na razie . Sprawdz u Ciebie te zaworki . Pozdr

Alecki 29-03-2012 09:28

Odp: Przeciekający fabryczny szyberdach
 
Pulse przepchałeś już wężyki? Jak poszło?

Pulse 29-03-2012 10:23

Odp: Przeciekający fabryczny szyberdach
 
Jakiś czas temu zmieniałem koła na letnie. Jak zdjąłem tylne prawe to całe nadkole było pokryte skorupą z błota. To błoto było też za nadkolem. Jak zacząłem stukać to leciał piach i leciał, aż w końcu odsłonił końcówkę jakiegoś wężyka umocowanego uchwytem do jakieś srebrej grubszej rury. Zaintrygowało mnie do czego służy i przypomniałem sobie, że do tyłu też są odpływy. Środek wężyka też był zapchany błotem więc go przepchałem.
Czy to pomogło? Trudno powiedzieć bo w Poznaniu chyba już od miesiąca porządnie nie padało. Zobaczymy przy pierwszym konkretnym deszczu.
A co do przednich odpływów to stalową linką próbowałem przetkać te wężyki ale linka utyka w miejscu gdzie kończy się słupek A i wężyk odbija pionowo w dół. Nie mam pomysłu jak się za to zabrać, ale może to nie będzie potrzebne bo odetkanie tyłu wystarczy.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.