Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Ranger (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=164)
-   -   [Ranger 2011-2022] Jakie opony zimowe (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=330174)

Basior69 29-07-2022 12:48

Jakie opony zimowe
 
Cześć
Jakie polecacie opony zimowe do Ford Ranger Wildtrak 2022?
Czy opony AT sprawdzaja sie w zimę czy lepiej mieć dedykowane opony zimowe?

SAR37 30-07-2022 08:07

Odp: Jakie opony zimowe
 
Jeśli Kolega będzie jeździł tylko po asfalcie i lubi „zmieniać kapcie”, to podejdą każde, wzmocnione (lub w wersji dla SUV) opony zimowe. Polecam Nokian WR D4 lub kolejne - sprawdzone w suv-ach.
Jeżeli jednak Kolega chce mieć A/T, to koniecznie z homologacją 3PMSF oprócz symbolu M+S (M+S to tylko deklaracja producenta!).
Drugi rok używam fabrycznych GY Wrangler HP (tylko M+S) - o ile na suchym i mokrym jest OK, o tyle na śniegu, przy -10*C jest lodowisko. Dlatego, zamierzam kupić jesienią pełnoprawne A/T z 3PMSF. Wśród polecanych są Cooper Discoverer AT3 4S, Yokohama Geolandar AT G015, BFG AT K02. Jako, że używam auta głównie „na twardym” i z większymi prędkościami, celuję w najcichsze w swoim rozmiarze: Falken Wildpeak AT3 WA.
Wybór jest duży - co kto lubi ;)

rafalszymanski24 24-10-2022 13:37

Odp: Jakie opony zimowe
 
Witam. Przymierzam się do kupna zimowych oponek dla mojego Rangera 2019 roku 2.0.
Na ten moment mam założone M+S 265/60 R18 na oryginalnych felgach.
Chciałbym kupić największe możliwe zimówki jakie wejdą na oryginalne felgi. Z rodzajem chyba już się określiłem - jeżdżę głównie po asfalcie, wiec chciałbym coś cichego. Zgodnie z rekomendacją @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] myślę o Falken Wildpeak AT3 WA. Pozostaje tylko rozmiar. Może ktoś mi podpowie...

SAR37 25-10-2022 09:45

Odp: Jakie opony zimowe
 
Gdzieś czytałem, że wejdą nawet 285/70 R18, ale z dystansami. Ja zostałem przy oryginalnym rozmiarze.

rafalszymanski24 25-10-2022 17:45

Odp: Jakie opony zimowe
 
A bez dystansów? @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] przy okazji może masz foteczkę z Falken Wildpeak AT3 WA?

SAR37 25-10-2022 22:58

Odp: Jakie opony zimowe
 
Cytat:

Napisał rafalszymanski24 (Post 3429668)
A bez dystansów? @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] przy okazji może masz foteczkę z Falken Wildpeak AT3 WA?

Bez dystansów to nie wiem - poszperaj w necie.
A propos opon: w środę zakładam - jak będą na aucie to coś podeślę.

rafalszymanski24 27-10-2022 11:40

Odp: Jakie opony zimowe
 
Siemka! Podbijam temat fotek :)

SAR37 28-10-2022 07:09

Odp: Jakie opony zimowe
 
Cytat:

Napisał rafalszymanski24 (Post 3429918)
Siemka! Podbijam temat fotek :)

Chwilowo jestem w rozjazdach - jak znajdę czas to coś zrobię i podeślę na priv.

Byond 28-10-2022 21:06

Odp: Jakie opony zimowe
 
Cześć
Kolego nie słuchaj bredni że jakie kolwiek at są dobre na zime.Sam posiadam Wildtraka 2.0 biturbo od 2019 r i tylko zimowe np Cooper wheater master wschód 265/65/17 .wiem co mówię bo bardzo dużo jeżdżę i sam pomyśl pickup z napędem na tył nie dociążony i opony np bf goodrich at , śmierć w oczach i miny innych użytkowników jak takim autem się ślizgasz. Mam bf goodrzich na felgach 18 i powiem tak genialne opony ale nie na zime.zaufaj mi

SAR37 29-10-2022 06:24

Odp: Jakie opony zimowe
 
No i zaczyna się ;)
Zwolenników, jak i przeciwników opon całorocznych są tysiące. Nikt o zdrowych zmysłach nie powie, że opona całoroczna będzie tak samo dobra w zimie, jak opona zimowa - no way! Kiedy jednak poruszamy się głównie po asfalcie, bez zapuszczania się „na zadupie”, gdzie można tylko pomarzyć o odśnieżaniu, opona całoroczna daje radę! W przypadku Rangera (lub innego pickupa) trzeba tylko pamiętać, że to nie osobówka z napędem na przód oraz, że tył jest lekki (niektórzy wrzucają na pakę dwa worki z piaskiem dla dociążenia). Trochę już żyję na tym świecie i pamiętam czasy, gdzie cały rok jeździło się na jednych oponach - wszystko zależało od rozumu kierowcy i jego umiejętności. I dało się!
BTW: nawet najlepsza „zimówka” nie ochroni przed głupotą…


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.