Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Upgrade pompy wody w 2.0 EB na 2.3EB (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=311497)

metmusic 27-07-2020 22:37

Upgrade pompy wody w 2.0 EB na 2.3EB
 
4 załącznik(i)
Czy ktoś próbowal albo ma wiedzę czy do 2.0EB podejdzie pompa wody z 2.3EB? W załącznikach z wirnikiem z tworzywa sztucznego 2.3EB, z metalowym 2.0EB. Mocowanie wygląda na takie samo, średnice raczej także - różnica w samym wirniku/tarczy/łopatkach.

klocolus 31-07-2020 19:04

Odp: Upgrade pompy wody w 2.0 EB na 2.3EB
 
Pytane tylko po co? Metalowy wirnik raczej będzie lepszy ;)

metmusic 31-07-2020 19:13

Upgrade pompy wody w 2.0 EB na 2.3EB
 
Cytat:

Napisał klocolus (Post 3270715)
Pytane tylko po co? Metalowy wirnik raczej będzie lepszy ;)


Nie jest to takie oczywiste. Trochę czytałem na ten temat i wirniki z obecnych tworzyw sztucznych są w tej chwili równie dobre jak nie lepsze. Plastikowe faktycznie były słabe. Poza tym pompa z 2.3EB ma więcej łopatek, bez przestrzeni między tarczą a łopatką no i jest... z większego silnika, dużo mocniejszego silnika, wymagającego wydajniejszego chłodzenia. A ja potrzebuje wydajniejszego chłodzenia ;) silniki Ecoboost są słynne z przegrzewania a ich układy chłodzenia z małej wydajności.

klocolus 31-07-2020 19:22

Odp: Upgrade pompy wody w 2.0 EB na 2.3EB
 
Ma to sens ale obstawiam, że pompa robi obieg ze sporym zapasem a "wąskim gardłem" będzie termostat. Może lepiej poszukać termostatu o niższej temperaturze otwarcia? Albo wydajniejszą chłodnicę ;)

metmusic 31-07-2020 19:28

Odp: Upgrade pompy wody w 2.0 EB na 2.3EB
 
Cytat:

Napisał klocolus (Post 3270720)
Ma to sens ale obstawiam, że pompa robi obieg ze sporym zapasem a "wąskim gardłem" będzie termostat. Może lepiej poszukać termostatu o niższej temperaturze otwarcia? Albo wydajniejszą chłodnicę ;)


Zimniejszy termostat nie pomoże. Otwiera się na max ale temperatura i tak idzie wyżej. Problem opisuje tutaj [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] a świeższy wątek tutaj [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

klocolus 31-07-2020 19:50

Odp: Upgrade pompy wody w 2.0 EB na 2.3EB
 
Nie pozostaje nic innego jak wziąć dwie pompy i pomierzyć. Może niezłym pomysłem byłoby jeszcze mniejsze kółko od paska aby zwiększyć trochę obroty. Ale wg mnie termostat też by sporo pomógł jakby się wcześniej otwierał. Może Twój nie otwiera się do końca? Jak masz większy przepływ to daje radę ale przy mniejszym już gorzej.

metmusic 31-07-2020 21:08

Odp: Upgrade pompy wody w 2.0 EB na 2.3EB
 
Mniejsze koło od paska... musiałby być krótszy pasek ;) Odpada. Termostat tez przy okazji wymieniam. Ale na ori do 2.0EB. To zaciemni trochę obraz sytuacji gdy jednocześnie z pompa wymienię ale nie chce dwa razy płacić za robociznę.

klocolus 01-08-2020 00:28

Odp: Upgrade pompy wody w 2.0 EB na 2.3EB
 
A porządne płukanie chłodzenia robiłeś? Kiedyś pisałeś, że stosowałeś uszczelniacz do chłodnic, może on przytkał gdzieś przepływ.

metmusic 01-08-2020 01:05

Odp: Upgrade pompy wody w 2.0 EB na 2.3EB
 
Tak, był dobrze płukany. Płyn tez dwa razy wymieniany.

Python013 07-09-2020 09:55

Odp: Upgrade pompy wody w 2.0 EB na 2.3EB
 
Cytat:

Napisał metmusic (Post 3270716)
Nie jest to takie oczywiste. Trochę czytałem na ten temat i wirniki z obecnych tworzyw sztucznych są w tej chwili równie dobre jak nie lepsze. Plastikowe faktycznie były słabe

Niestety nadal plastikowe wirniki są niedopracowane i często pękają w efekcie czego łopatki wycierają się, a syf trafia do układu.
W MK5 pompy mają plastikowe wirniki i już po przebiegu 90 tyś. km potrafią pękać i doprowadzić do zagotowania płynu.

Zapytam tak z ciekawości, montował ktoś pompę KAMOKA do 2,0 SCTi ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.