Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Hyde-Park (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=106)
-   -   Kredyty mieszkaniowe we frankach (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=237330)

jvc 12-05-2016 15:15

Odp: Kredyty mieszkaniowe we frankach
 
Ponoć swego czasu bywało tak że klient nie dostał kredytu w złotówkach bo nie miał zdolności a we frankach już tak.

Mam kredyt w złotówkach ( i to duży) , żeby nie było że bronię Frankowiczów :D

hamertbu 12-05-2016 15:37

Odp: Kredyty mieszkaniowe we frankach
 
tak było. ...

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

latar 12-05-2016 15:49

Odp: Kredyty mieszkaniowe we frankach
 
Było tak przez jakiś czas. Chyba od 2009 KNF się połapał, że to nie ten teges i dla walutowych nakazał przeliczać zdolność jak dla złotówkowych. Potem od 2010 albo 2011 zmieniło się jeszcze raz i walutowego można było wziąść mniej niż złotówkowego przy tych samych zarobkach.

kocur 12-05-2016 18:06

Odp: Kredyty mieszkaniowe we frankach
 
Cytat:

Napisał jvc (Post 2594173)
Ponoć swego czasu bywało tak że klient nie dostał kredytu w złotówkach bo nie miał zdolności a we frankach już tak.

Mam kredyt w złotówkach ( i to duży) , żeby nie było że bronię Frankowiczów :D


Ja tak miałem i jestem mega zadowolony z mojego kredytu we frankach (nieduży kredyt na małe mieszkanko) i nie mam zamiaru nic z tym robić ani tym bardziej zmieniać na złotówki. :)

Obecna rata wyższa o ~300 zł od tej w momencie brania kredytu - szacunkowa rata w złotówkach wyższa o ponad 500.

paoloWawa 13-05-2016 07:22

Odp: Kredyty mieszkaniowe we frankach
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - głos rozsądku.

Dlatego nie mogę zrozumieć frankowiczów niektórych - i tak są nadal do przodu względem złotówkowych (no chyba że ktoś brał jak CHF był po niecałe 2 PLN, to może i nie).

Każdy z nas jest dorosły, każdy z nas wie że kursy walut się zmieniają, i każdy niech sam odpowiada za swoje decyzje. Państwo nie ma nic do tego. I proszę nie gadać że banki zapłacą - bo na banki się składamy wszyscy, a ja nie zamierzam się dokładać do czyichś nieprzemyślanych decyzji.

Już dokładanie się do 500+ mnie wystarczająco irytuje ;)

weuek 13-05-2016 07:39

Odp: Kredyty mieszkaniowe we frankach
 
Cytat:

Napisał paoloWawa (Post 2594556)

Już dokładanie się do 500+ mnie wystarczająco irytuje ;)

Mnie jeszcze nowy haracz audiowizualny: zapłacę x3, a nawet jednej sztuki telewizora nie mam. Drenaż kieszeni jest nieustanny, ale ponoć człowiek to zwierzę stadne, więc na stado tyrać musi.

Parch 13-05-2016 09:30

Odp: Kredyty mieszkaniowe we frankach
 
Chciałbym coś mądrego tu dopisać, albo jakoś Was pocieszyć, ale...
...mam kredyt w EURO. Łączę się z Wami w bulu.

BTW. Rozpoczynam lobbing na rzecz pomocy materialnej kredytobiorcom w EURO, bo ciągle tylko tym frankowiczom wszyscy pomagają. Może by tak nowy wątek założyć???

Marek 13-05-2016 09:34

Odp: Kredyty mieszkaniowe we frankach
 
Cytat:

Napisał Parch (Post 2594615)
Może by tak nowy wątek założyć???

Dawaj....frankowicze monopolu nie mają :)

Parch 13-05-2016 10:41

Odp: Kredyty mieszkaniowe we frankach
 
Cytat:

Napisał Marek (Post 2594617)
Dawaj....frankowicze monopolu nie mają

Po głębokim (2 godz.) namyśle jednak pasuję.
Przez najbliższe kilka lat w Kraju-Raju będą rządzić EURO-sceptycy, więc rozumiecie - przegrałem na starcie.

Teraz mam inny chytry plan - myślę, żeby przenieść kredyt do SKOK i jednocześnie przewalutować go na Franki. Pomoc rządu miałbym gwarantowaną na następne co najmniej 3 lata.

Audi'ofil 13-05-2016 19:07

Odp: Kredyty mieszkaniowe we frankach
 
Cytat:

Napisał Parch (Post 2594644)
... Teraz mam inny chytry plan - myślę, żeby przenieść kredyt do SKOK i jednocześnie przewalutować go na Franki. Pomoc rządu miałbym gwarantowaną na następne co najmniej 3 lata.

Zainwestuj w 500+ :D


.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.