Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Hyde-Park (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=106)
-   -   Kredyty mieszkaniowe we frankach (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=237330)

Adept 21-01-2016 17:29

Odp: Kredyty mieszkaniowe we frankach
 
Wiedzieli co podpisują to jest główny argument mówiący o tym, że nie należy się pomoc.
Rozmawiałem kiedyś z kobietą, która brała kredyt w PLN i powiedziała mi tak: Mogłam wziąć kredyt w CHF bank dał mi umowę i oświadczenie na temat ryzyka walutowego, ale stwierdziłam, że wolę mieć w PLN bo w nich zarabiam mimo tego, że rata jest wyższa o kilkadziesiąt zł.

Audi'ofil 21-01-2016 17:33

Odp: Kredyty mieszkaniowe we frankach
 
Największy problem jest z tym, że temat frankowiczów będzie się tylko pogłębiał i musi być jakoś rozwiązany.
Niestety wszyscy będziemy musieli zapłacić za ich pazerność i głupotę.
Dzisiaj w Polsce jest ~ 750 tyś osób posiadających kredyty we frankach. Prawdopodobnie 50% z nich już ma problemy ze spłatą i wysokość kredytu do spłaty przekracza wartość nieruchomości.
Patrząc co się dzieje z naszą gospodarką i wartością złotówki (przywiduje się cenę euro na poziomie 4,60 pln, gdzie uważam, że euro w stosunku do franka jest i tak przeszacowane) to nie widać pozytywnych rokowań dla kredytobiorców frankowych.

Reportaż o skrajnej bezmyślności w braniu kredytu frankowego [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
... 100m2, dwa poziomy, centrum wawy? A może powinna być kawalerka na obrzeżach i nie było by płaczu.

Adept 21-01-2016 17:40

Odp: Kredyty mieszkaniowe we frankach
 
Cytat:

Napisał Audi'ofil (Post 2521188)
przywiduje się cenę euro na poziomie 4,60 pln

Niestety to prawda, są już symptomy, a RPP najprawdopodobniej obniży st% znowu, a więc i waluty w górę. Przy tym kredyty w PLN pójdą w dół.
Na WIBOR'ze widać to w miarę dobrze [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
zaczyna się pojawiać presja ze strony rynku.

Audi'ofil 21-01-2016 17:49

Odp: Kredyty mieszkaniowe we frankach
 
Gdy brałem kredyt w 2008 na małe mieszkanko dla studentki g:P było do spłaty 240 tyś pln, rata ponad 1300. Oczywiście śmiech ze strony znajomych frankowiczów, że przepłacam raty i kredyt.
Dzisiaj (wolnymi środkami nadpłacając kredyt) zostało mi 140 tyś i rata ~1000. Oczywiście kto inny się śmieje :lol:






.

kacper69 21-01-2016 17:59

Odp: Kredyty mieszkaniowe we frankach
 
Gdy płaca minimalna będzie warta 12 zł za h (bez wzrostu jej wydajności), to prorokuję że 1$ będzie kosztował co najmniej 5 zł.
franek też będzie droższy odpowiednio więcej.
Takie są prawa mojej ekonomii.
to mówię ja, domorosły filozof w tym temacie. ;)

cezarg1410 21-01-2016 19:21

Odp: Kredyty mieszkaniowe we frankach
 
Co prawda jestem tu "obgadywany", bo sam mam kredyt we frankach na budowę domu, ale się wypowiem:
Po 1. Nie wrzucajcie Panowie wszystkich do jednego wora :)
Po 2. W tym zapiździałym kraju 20% (wymyśliłem tą wartość, ale wiadomo o co mi chodzi) społeczeństwa stać było na kupno mieszkania. A reszta miała żyć pod mostem? Logicznie jest, że ludzie chcą mieć własny kąt i jak była okazja to kredyty brali.
Po 3. Jeśli ktoś brał kredyt jak frank kosztował 1,90 i myślał, że jeszcze spadnie... Cóż...
Po 4. Może jestem w nieco lepszej sytuacji, bo jak brałem kredyt frank kosztował ~2,60zł.
Po 5. Z jednym się muszę zgodzić... że ludzie przy zdrowych zmysłach biorą tyle kredytu na ile ich stać. Ja wziąłem na szczęście znacznie mniej niż byłbym w stanie spłacać zakładając normalne życie i w sumie problem "frankowiczów" jest mi nieco obojętny.
Po 6. Nie opowiadajcie bajek że 50% "frankowiczów" nie daje rady spłacać... Mam dwoje znajomych z frankami do spłacenia i oboje jakoś dają radę.
Po 7. Ja też jestem przeciwny temu żeby kraj spłacał długi obywateli. Ale myślę też że dużo ludzi jest w tragicznej sytuacji i takim należałoby pomóc.
Po 8. Weź tu bądź mądry...

paoloWawa 21-01-2016 19:37

Odp: Kredyty mieszkaniowe we frankach
 
Żadnej pomocy, przykro mi.

Bo niby dlaczego tylko franki? A jak ktoś brał w euro w 2008r. po 3,20 a teraz ma 4,50? (np. moi rodzice, ale oni zarabiają w euro więc im to lotto). A jak ktoś brał w PLN i stracił pracę albo mu firma splajtowała i komornik zabrał mieszkanie?

Każdy jest dorosły i wiedział co robi. A jak nie wiedział - za niewiedzę się płaci.

A gdyby franek spadł do 1,60 to frankowicze dzieliliby się zyskami z nami czy uważaliby że zrobili świetną inwestycję i że ci co brali w pln są frajerami?

Ps: ja wypowiadam się z perspektywy osoby która nie ma i póki co nigdy nie miała żadnego kredytu czy pożyczki.

latar 21-01-2016 20:05

Odp: Kredyty mieszkaniowe we frankach
 
Krakersy. Niemal wszyscy są przeciwni pomocy dla frankowiczów. Nawet sami frankowicze. To po co to larum i ruchy w parlamencie i u prezydenta?!

kocur 21-01-2016 20:09

Odp: Kredyty mieszkaniowe we frankach
 
Bo Polacy nie lubią jak im się udowadnia że owczy pęd (na kredyty np.) to ich motto życiowe ;)

jvc 21-01-2016 20:11

Podobno niektórzy brali we frankach bo w złotówkach nie mieli zdolności kredytowej.
Juri nie wiem w jakim masz banku kredyt, ale mnie w ciągu roku rata spadła o 100 zł

Wysłane za pomocą Tapatalk 2


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.