Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Ka (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=102)
-   -   [Ka 2008-2016] Przygasające wolne obroty (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=257123)

wojtas7 18-01-2017 06:59

Przygasające wolne obroty
 
Mam taki problem, trochę to drażni, ale mechanik przeglądnął już wszystko, ciśnienie sprężania, nowe świece - wszystko jest w porządku. Samochód ledwo 40 k przebiegu rocznik 2009. Na wolnych obrotach co 20 sekund wolne obroty na chwilę spadają na tyle, że obrotomierz się nie rusza ale czuć jak wpada w wibracje i jakby miał zaraz zgasnąć. Jeśli w tym momencie włączę np. długie światła i wzrośnie pobór prądu to już widać na obrotomierzu że obroty spadają. Na komputerze nie ma żadnych błędów.

Co to może być? Czy kupić amperomierz (?), podłączyć do instalacji i sprawdzić czy to czasem nie alternator co te 20s pobiera więcej prądu (przez jakieś uszkodzenie)?

Dzięki.

MarianL 18-01-2017 11:31

Odp: Przygasające wolne obroty
 
A czy przypadkiem nie jest to wina silniczka krokowego?
Czy podczas zmiany biegów w trakcie jazdy zauważyłeś falujące obroty?

wojtas7 18-01-2017 11:43

Odp: Przygasające wolne obroty
 
W trakcie jazdy wszystko jest jak najbardziej w porządku.
Na wolnych to nawet trudno nazwać to falowaniem obrotów, po prostu obroty spadają na tyle mało że silnik wpada w delikatne wibracje i od razu wyrównuje, ale na obrotomierzu nic nie czuć.

Spróbuję silnik krokowy wyczyścić.

p.saw 18-01-2017 17:48

Odp: Przygasające wolne obroty
 
U mnie to samo. Z uwagi, że sporadycznie jeżdżę KA to odpuściłem temat.
Ten objaw był od samego początku (od wyjazdu nówką z salonu).

wojtas7 23-01-2017 19:21

Odp: Przygasające wolne obroty
 
Czy to może być alternator? Gdy na wolnych obrotach zaświecę długie światła (a więc zwiększy się pobór prądu) to obroty na chwilę spadają.

Czy jak podłączę miernik napięcia pod akumulator to będę w stanie zaobserwować zwiększający się pobór prądu i w ten sposób zdiagnozować alternator?

PROD 26-01-2017 11:27

Odp: Przygasające wolne obroty
 
Ja mam coś podobnego tylko że w zimie, radze sprawdzić cewkę zapłonową ponieważ piszą że jest częstą usterką.

Tobias123 30-01-2017 17:20

Odp: Przygasające wolne obroty
 
U mnie poprawiło się po akcji „Wymiany przewodu odpowietrzenia silnika”.

PROD 31-01-2017 05:36

Odp: Przygasające wolne obroty
 
U mnie niby akcja była ale pewny nie jestem ponieważ samochód zakupiony jako używamy.

Tobias123 31-01-2017 14:46

Odp: Przygasające wolne obroty
 
Mnie wymienili przy okazji darmowej wymiany LOGO FORD które jest wymieniane gratis. Sprawdź swoje jeśli jest uszkodzone umów się na bezpłatną wymianę i dopytaj o akcję. Na pewno jest to odnotowane w bazie każdego serwisu FORDA

wojtas7 31-01-2017 21:05

Odp: Przygasające wolne obroty
 
Na czym polega ta akcja serwisowa, tzn co wymieniali?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.