Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Ciągle krzywią się tarcze dla czego ??? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=290128)

pandapanda 26-12-2018 08:37

Ciągle krzywią się tarcze dla czego ???
 
Witam mam problem z tarczami hamulcowymi, założyłem już trzeci komplet tarcz z klockami w przeciągu trzech lat, przy rocznym przebiegu 7 tys. km. Obecnie mam Klocki i tarcze firmy
TEXTAR wersję PRO
Numer katalogowy: 92141303 i 2372301 średnica 300 mm.
Po założeniu nowych tarcz przez jakiś czas jest normalnie po ok. 1000 km, zaczyna trząść kierownicą przy hamowaniu i taka historia powtarza się cały czas. Nie mam pomysłu co może być przyczyną. Czy mieliście taki przypadek, jak rozwiązać ten problem?

Antej 26-12-2018 09:12

Odp: Ciągle krzywią się tarcze dla czego ???
 
Sprawdzałeś czy tarcze wykrzywiły się czy stwierdzasz po biciu?
Kaluze, myjnia po mocnym hamowaniu moga wykrzywiać tarcze.
Koła zmieniałes miejscami?
Moze piasta krzywa?

Rafał A.(antek) 26-12-2018 09:59

Odp: Ciągle krzywią się tarcze dla czego ???
 
Pomiar bicia piasty był robiony? Jakie wyszły wartości?
Pomiar bicia tarcz po montażu jakie dał wartośći?
Flansza (przylgnia) piasty wyczyszczona BARDZO DOKŁADNIE z rdzy? do gołego metalu (świeci się?)
Klocki się nie blokują? jarzma wyczyszczone z rdzy? Prowadnice pracują poprawnie?

pandapanda 26-12-2018 11:38

Odp: Ciągle krzywią się tarcze dla czego ???
 
To że tarcze się krzywią stwierdziłem po biciu kierownicy i jak raz postawiłem samochód u mechanika po demontażu widać było że w pewnych miejscach na tarczy nie ma rdzawego nalotu (wytarty przez klocki, podczas wpychania samochodu do warsztatu). Jeżeli chodzi o doleganie piasty i jej czystość podczas demontażu to myślę że mechanik zrobił to solidnie ma duże doświadczenie. Pomiarów piasty czy bije nie robiłem, gdyż po założeniu nowych tarcz lub przetoczeniu jest ok. Klocki nigdy mi się nie zablokowały. Jedynie po zakupie samochodu, a przy zmianie opon okazało się że jedna z felg aluminiowych ma bicie, koło udało się wyprostować. Pewnie poprzedni kierowca uderzył np. w krawężnik - czy może to mieć wpływ na układ hamulcowy?
Chyba spróbuję w pierwszej kolejności wymienić piasty. Tarcze zareklamować lub przetoczyć i zobaczę czy to pomoże. Jak myślicie?

Jaryska 26-12-2018 12:05

Odp: Ciągle krzywią się tarcze dla czego ???
 
Masz bicie na kierownicy nie od tarcz, bo możesz je zmieniać jeszcze z 10 razy, i bedzie to samo.

Masz wybitą, wypracowana maglownicę, i nawet najmniejsze drgania od opon, tarcz, uwydatniaja sie na kole kierowniczym.

setaszi 26-12-2018 12:11

Odp: Ciągle krzywią się tarcze dla czego ???
 
Rafał A. wszystko napisał co trzeba zrobić albo w ciemno wymienić dwie piasty , tarcze nowe albo przetoczone

Rafał A.(antek) 26-12-2018 12:38

Odp: Ciągle krzywią się tarcze dla czego ???
 
Wymieniać można wszystko tylko nic to nie da jak nie stwierdzono przyczyny.

maaster 26-12-2018 13:00

Odp: Ciągle krzywią się tarcze dla czego ???
 
Cytat:

Napisał Jaryska (Post 3072156)
Masz wybitą, wypracowana maglownicę, i nawet najmniejsze drgania od opon, tarcz, uwydatniaja sie na kole kierowniczym.

Dobry :)
A powiedz jak sprawdzić czy to faktycznie maglownica. U mnie występują 2 problemy.
Pierwszy to delikatne wibracje karoserii gdy przechodzę z 1 biegu na drugi.
Ta dolegliwość występuje tylko w tej sytuacji.

Druga sprawa to wibracje karoserii gdy prędkość zbliża się do 120 km/h i utrzymują się przy większych prędkościach.

Na 99% mam lekko wykrzywioną prawą tarczę bo gdy kręcę tym kołem ewidentnie klocki przycierają w jednym miejscu.

Z maglownicą miałem taki problem że stawiała opór przy skręcie w prawo. Po wymianie płynu problem ustąpił.

PZdr

Rafał A.(antek) 26-12-2018 13:07

Odp: Ciągle krzywią się tarcze dla czego ???
 
Wibracje ok 120 to koła lub półosie, nie tarcze. Ew luz w układzie

corneliusab 26-12-2018 13:08

Odp: Ciągle krzywią się tarcze dla czego ???
 
Albo podpora na dlugiej polosi

Gesendet von meinem SM-G950F mit Tapatalk


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.