Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=108550)

Filon69 29-08-2010 21:50

Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie
 
Witam.

Być może gdzieś to już jest na forum, choć nie znalazłem, ale piszę, bo jest to dość cenna informacja:

Wyjęcie bezpiecznika F110 10A powoduje wyłączenie świateł pozycyjnych świecących razem z dziennymi automatycznie po przekręceniu stacyjki - w tym przypadku również nie przyciemnia się radio i komputer pokładowy, co było denerwujące, bo kiepsko było je widać w dzień słoneczny. Dodam, że wg. nowych przepisów (Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 4 maja 2009) nie muszą się świecić światłą pozycyjne (przednie, tylne, oświetlenie tablicy).

Natomiast chcąc wyłączyć światła dzienne (światła mijania świecące z 70% mocy), które włączają się automatycznie po przekręceniu stacyjki należy wyjąć bezpiecznik 135 20A.

Oczywiście jak byłem w ASO i pytałem jak wyłączyć światła dzienne to powiedzieli, że w moim modelu nie można tego zrobić :-)

Pozdrawiam
Filip

mihal 30-08-2010 13:23

Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie
 
no ale codziennie wieczorem trzeba wkladac ten bezpiecznik z powrotem. no bo tylne swiatla sa jednak potrzebne w nocy.

Filon69 30-08-2010 16:18

Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie
 
Cytat:

Napisał mihal (Post 1499143)
no ale codziennie wieczorem trzeba wkladac ten bezpiecznik z powrotem. no bo tylne swiatla sa jednak potrzebne w nocy.

:-) Nie trzeba :-)

Proszę przeczytać mój post dokładniej.

Ja pisałem tylko o automatycznych światłach do jazdy dziennej - zwykłe światła to inna sprawia i one działają normalnie - standardowo po przełączniku przełącznika - więc żadnego bezpiecznika nie trzeba wkładać - wystarczy włączyć zwykłe światła - "nocne" :-)

Pozdrawiam
Filip

mihal 30-08-2010 17:09

Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie
 
czyli absolutnie zadnych skutkow ubocznych nie ma?

Filon69 30-08-2010 20:05

Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie
 
Cytat:

Napisał mihal (Post 1499252)
czyli absolutnie zadnych skutkow ubocznych nie ma?

absolutnie żadnych :)

Komor 31-08-2010 09:13

Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie
 
To jak możesz to przybliż sprawe ściągania zaślepki bezpieczników, rozumiem że jest ona po lewej stronie pod kierownicą, odkręciłem tą śrubkę przy złączu diagnostycznym i bałem się już dalej szarpać, mam talent do urywania zaczepów ;)

Filon69 31-08-2010 15:33

Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie
 
Nic nie trzeba rozbierać, ani rozkręcać :)

Bezpieczniki są po stronie pasażera, nad jego nogami :) - pod schowkiem, wystarczy się nachylić i przekręcić dwa kluczki i ładna skrzynka z bezpiecznikami nam się opuści - pełen komfort i wygoda - w końcu to Ford :P a wszystkie bezpieczniki mają swój numer.

Komor 31-08-2010 19:40

Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie
 
Dzięki ,faktycznie działa.

Ford myśli o wielu rzeczach, ale daje je poznać użyszkodnikom podczas posiadania :one:

DAREKD 02-09-2010 19:22

Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie
 
a ja mam takie pytanko mam foke z niemiec2009 r tam niema świateł dziennych być może brak tego bezpiecznika skoro wyjęcie go dezaktywuje światła dzienne chyba że foki niemieckie nie są przystosowane do dziennych świateł?

Filon69 02-09-2010 21:34

Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie
 
Cytat:

Napisał DAREKD (Post 1501150)
a ja mam takie pytanko mam foke z niemiec2009 r tam niema świateł dziennych być może brak tego bezpiecznika skoro wyjęcie go dezaktywuje światła dzienne chyba że foki niemieckie nie są przystosowane do dziennych świateł?

Nie wiem jak to jest w Focusach, które fabrycznie nie miały tych automatycznych świateł do jazdy dziennej, ale nie pozostaje nic innego jak włożyć te bezpieczniki i sprawdzić :) Sam jestem ciekawy czy zadziała :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.