Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2008-2012] Usterki w naszych autach part 2 (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=110848)

b@rth 28-09-2010 11:39

Usterki w naszych autach part 2
 
Jest zgoda od moda ... /ale sie zarymowalo/ na nowy-stary temat ...

Niemniej jednak prosze o nie smiecenie w temacie, bo szybko nam go zamkna
... to by bylo tyle ze wstepu...

__________________________________________________ __

A wiec usterki:
1. nadal nie zdiagnozowane i nie naprawione "buczenie" w okolicach kolumny kierownicy... jak juz pisalem dzwiek jakby w rezonans wpadl jakis wiatraczek. Slyszalne po "przekreceniu kluczyka", nie trzeba uruchamiac silnika.
2. "swiszczenie" - i tu mam problem ... bo pojawia sie przy wiekszych predkosciach, na dzien dzisiejszy jest slyszalne przy suchaniu radia ... i dobiega ... jakby z okolic podczybia ... powyzej panelu centralnego. Problem w sensie takim ze jadac 140-150 nie ma czlowiek mozliwosci rozgladania sie i przykladania ucha ...
3. Zauwazone podczas deszczu - stukanie lewej wycieraczki o ... slupek, wycieraczka nie musi pracowac na szybszych obrotach. Jest to dosc wyrazne stukanie i denerwuje ... przynajmniej mnie. Wg mnie ... feler jak nic...
4. Wspominana kierownica - wytarcie.

Na dzien dzisiejszy tyle - auto wykulalo 47 tys.
Przy chwili wolnego zajade do serwisu reklamowac, a jak nie zdaze to za miesiac na przegladzie ...

sun 28-09-2010 17:51

Odp: Usterki w Kudze part 2
 
ad 1 nic takiego nie ma
ad 2 nic takiego nie ma
ad 3 zadne pióro nie stuka nawet przy maks
ad 4 nic sie nie wyciera, chyba, że się trze brudnymi ręcami szczególnie po preparatach chemicznych
ad 5 chyba za wcześnie na przeglad firmowy

Jakoob 28-09-2010 20:22

Odp: Usterki w Kudze part 2
 
Cytat:

Napisał b@rth (Post 1514099)
Jest zgoda od moda ... /ale sie zarymowalo/ na nowy-stary temat ...
3. Zauwazone podczas deszczu - stukanie lewej wycieraczki o ... slupek, wycieraczka nie musi pracowac na szybszych obrotach. Jest to dosc wyrazne stukanie i denerwuje ... przynajmniej mnie. Wg mnie ... feler jak nic...
4. Wspominana kierownica - wytarcie.


Ad3
Nie ma prawa stukać, może czasem ktoś Ci dobrał złe wycieraczki, chyba że masz jeszcze fabryczne to już inna kwestia.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Takie są bardzo dobrze rozmiarowo dopasowane, w końcu oryginał, lewa ma niewiele miejsca od słupka, ale absolutnie nic nie stuka.
Ad4
Po 30 tys km nic jeszcze nie widać.

ryszard67 20-10-2010 08:42

wymiana bezpiecznika
 
Jako świeży użytkownik Kugi (odebranej 4 tygodnie temu) proszę o podpowiedź w nastepujacej sprawie. Od kilku dni nie działa mi gniazdo zapalniczki wykorzystywane do zasilania CB lub GPS. Nie ma mechanicznych uszkodzeń, więc pewnie to przepalony bezpiecznik. W związku z pracą do serwisu Forda mam szansę dotrzeć dopiero za 2 tygodnie. Postanowiłem zatem bezpiecznik wymienić samodzielnie. No i natrafiłem na przeszkodę pt podręcznik obsługi. Opis lokalizacji wewnętrznej skrzynki bezpieczników i jej otwarcia to mistrzostwo świata w mętności i lakoniczności. Zatem proszę o podpowiedź gdzie szukać owej skrzynki i jak ją otworzyć bez destrukcji pojazdu. Pozdrawiam z Polanicy Zdr.

muchadam 20-10-2010 21:47

Odp: Usterki w Kudze part 2
 
Skrzynka znajduje się pod deską po stronie pasażera.
Otwieranie jest łatwe,wystarczy popatrzeć.
Powodzenia.

ceicam 27-10-2010 18:27

Odp: Usterki w Kudze part 2
 
Cytat:

Napisał b@rth (Post 1514099)
A wiec usterki:
1. nadal nie zdiagnozowane i nie naprawione "buczenie" w okolicach kolumny kierownicy... jak juz pisalem dzwiek jakby w rezonans wpadl jakis wiatraczek. Slyszalne po "przekreceniu kluczyka", nie trzeba uruchamiac silnika.

Mam to samo - kiedyś jak bylem w serwisie to mnie olano... ot i tyle. Na OT20.000 nie przepuszczę tego płazem. Wentylatorek zasysający temp. z wnętrza pojazdu do wymiany i basta! :)
Poza tym wszystko ok (10.000 stuknęło).

GW79 28-10-2010 22:24

Odp: Usterki w Kudze part 2
 
b@rth masz prawdopodobnie źle przykręconą lewą wycieraczkę i dlatego Ci stuka o słupek i jednocześnie świszcze powietrze przez nią opływające przy wyższych prędkościach (wycieraczka nie chowa się za maską). Jak mi się zimą śniegu na podszybiu nazbierało i wycieraczka nie mogła się schować to też świszczało. Ale chcę zapytać o inny temat. A mianowicie czy ktoś z Was próbował reklamować materiał na fotelu kierowcy. Patrzę zdjęcia na Allegro i widzę że pomarszczona tapicerka na siedzeniu to nie jest odosobniony przypadek. Ja próbowałem i serwis mówiąc wprost zbył mnie mówiąc że nie podlega gwarancji. Czuję że ściemniają więc jeśli ktoś reklamował to proszę o radę jak to zrobić.I druga sprawa. Czy u Was też nie da się podnieść wycieraczek żeby maski nie podrapać? Pozdrawiam.

b@rth 29-10-2010 07:35

Odp: Usterki w Kudze part 2
 
Cytat:

Napisał GW79 (Post 1531171)
b@rth masz prawdopodobnie źle przykręconą lewą wycieraczkę i dlatego Ci stuka o słupek i jednocześnie świszcze powietrze przez nią opływające przy wyższych prędkościach (wycieraczka nie chowa się za maską). Jak mi się zimą śniegu na podszybiu nazbierało i wycieraczka nie mogła się schować to też świszczało...

... kurcze nie pomyslalem o tym, ale powiem tak, na poczatku tego nie mialem, problem pojawil sie jakis czas temu, powiedzmy od jakichs 20 tys.
wycieraczka stuka przy wiekszych predkosciach, przy mniejszych nie...

Cytat:

Napisał GW79 (Post 1531171)
. Ale chcę zapytać o inny temat. A mianowicie czy ktoś z Was próbował reklamować materiał na fotelu kierowcy. Patrzę zdjęcia na Allegro i widzę że pomarszczona tapicerka na siedzeniu to nie jest odosobniony przypadek. Ja próbowałem i serwis mówiąc wprost zbył mnie mówiąc że nie podlega gwarancji. Czuję że ściemniają więc jeśli ktoś reklamował to proszę o radę jak to zrobić.I druga sprawa. Czy u Was też nie da się podnieść wycieraczek żeby maski nie podrapać? Pozdrawiam.

... a widzisz ... o tym nie wspomnialem, mam takie pomarszczenie, z tym ze u mnie wystepuje to na siedzeniu pasazera, tak jakby tapicerka siedzen byla zle dopasowana, marszczy sie...

dodam jeszcze cos ... "nowego" - ostatnio przy otwieraniu maski okazalo sie ze uszczelka ktora idzie w poprzek auta prawie pod maska najnormalniej w swiecie wypadla ... z jakiej przyczyny... nie mam czerwonego pojecia ...

GW79 29-10-2010 18:44

Odp: Usterki w Kudze part 2
 
Skoro przy większych prędkościach to może być słabo przykręcona. Zatrzymaj wycieraczki na środku szyby (wyłącz zapłon w momencie jak wycieraczki będą na środku) i spróbuj ją poruszyć (dość mocno). Być może szlak trafił już frez i jak się poruszy to oznacza że opływające powietrze też ją "porusza" czyli nagina w stronę słupka. Później wycieraczka tak "przekręcona" nie chowa się za maską i świszcze. W momencie jak włączasz wycieraczki przy małej prędkości wszystko może być OK bo w momencie ruszenia wycieraczek frez przeskakuje w to właściwe miejsce. Miałem tak kiedyś w Polówce i długo kombinowałem zanim znalazłem tą usterkę (tam przeskakiwało przełożenie przy silniczku). Pozdrawiam

takitam 31-10-2010 01:41

Odp: Usterki w Kudze part 2
 
czy przy gwałtownym przyspieszaniu na biegach 3,4,5,6 w okolicach 2500-3000 obrotów słychać gwizd turbiny ???


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.