Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   [Transit 2000-2006] jak wyjac zamek z drzwi suwanych od paki (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=221443)

elmaniek 14-03-2015 09:52

jak wyjac zamek z drzwi suwanych od paki
 
jak wyjac zamek od drzwi suwanych od paki mecze sie i juz nie mam pomyslu nie moge wkladki wyjac z drzwi

marko-p 15-03-2015 13:04

Odp: jak wyjac zamek z drzwi suwanych od paki
 
Witam. Chciałbym podłączyć się do tego wątku, mam trochę inny problem dotyczący drzwi suwanych. U mnie nie ma całkiem zamka w tych drzwiach, pytanie więc jest: jak je zamknąć, powinien centralny zamek zamykać te drzwi? Dodam, że nie mam centralnego, chyba że nie działa? Wspomnę tylko, że kupiłem wczoraj transita 2.4 DI, 2000 rok. Dzięki za odpowiedź.

wojtekjanus 15-03-2015 13:11

Odp: jak wyjac zamek z drzwi suwanych od paki
 
Cytat:

Napisał marko-p (Post 2369866)
U mnie nie ma całkiem zamka w tych drzwiach, pytanie więc jest: jak je zamknąć

Jeżeli nie ma zamka, to powinien być centralny zamek.
Jeżeli nie masz zamka centralnego, to być może drzwi były zmieniane i założono takie bez zamka. Możesz je teraz zamknąć tylko od wewnątrz i potem wyjść tylnymi drzwiami. Nie jest to wygodne, ewentualnie można dorobić zamek.

Sprawdź czy masz na tylnym słupku otworu drzwiowego styki do zamka centralnego - bo na samych drzwiach zapewne są.

marko-p 16-03-2015 18:23

Odp: jak wyjac zamek z drzwi suwanych od paki
 
Dzięki za podpowiedź, sprawdzę ten centralny. Sprzedający mówił że poprzedni właściciel odłączył chyba centralny bo coś było nie tak, ale znalazłem jak się zamyka te drzwi, otóż jest na drugim końcu drzwi takie czarne pokrętło, które blokuje zamek po zamknięciu drzwi.

bobas_81 20-03-2015 18:54

Odp: jak wyjac zamek z drzwi suwanych od paki
 
Witam.U mnie po zakupie auta po ok roku użytkowania przestały się otwierać boczne drzwi(mam centralny zamek).Kombinowałem,blokowałem winny się okazał elektrozamek ten z takimi trzema bolcami w drzwiach.Za wymianę z robotą zapłaciłem coś koło 300zł.Do dziś drzwi śmigają aż miło.Ps .Usterkę naprawił wiadomy dla osób wtajemniczonych warsztat Dr.W :-),wcześniej byłem w kilku warsztatach i oczywiście kazali mi centralny zmieniać...Pzdr:569:

Pesbo 10-02-2019 15:11

Odp: jak wyjac zamek z drzwi suwanych od paki
 
Odświerzę pytanie. Jak wyjąć zamek drzwi przesuwnych? Mam wersję z pokrętłem do polowania zamka. Gdy otwieram i zamykam pilotem lub kluczykiem wszystko działa, jeśli jednak przekręceę pokrętłem zamykając drzwi to. Iestety otworzyć już nie mogę. Spróbuję wyjąć zamek i przeczyścić ale nie wiem jak zdjąć to pokrętło i czy wystarczy odkręcić te trzy śruby z boku drzwi, przy zamku.

wojtekjanus 10-02-2019 16:58

Odp: jak wyjac zamek z drzwi suwanych od paki
 
Ja mam co prawda pokrętło blokady zamka przy przedniej krawędzi przesuwnych drzwi (do zamka idzie linka), ale aby po zablokowaniu je otworzyć, muszę albo z powrotem odblokować zamek pokrętłem, albo zasterować centralnym zamkiem zamknięcie i otwarcie. Ale mam pilota do wersji bus z dwoma przyciskami, a nie z trzema.

Podsyłam rysunek montażowy [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Pesbo 11-02-2019 20:53

Odp: jak wyjac zamek z drzwi suwanych od paki
 
U mnie jest pokrętło w zamku. Niestety zamek czasami nie reaguje do końca na przyciski otwierania (pilot z trzema przyciskami). Chciałbym go wyjąć i popatrzeć, a nóż coś wymyślę i może uda znaleźć się przyczynę tego blokowania zamka. Nie wiem jednak jak wyjąć to pokrętło żeby czegoś nie połamać.

Pesbo 13-02-2019 21:38

Odp: jak wyjac zamek z drzwi suwanych od paki
 
Naprawdę nikt nie wie jak wyjąć ten zamek?

wojtekjanus 13-02-2019 21:58

Odp: jak wyjac zamek z drzwi suwanych od paki
 
2 załącznik(i)
Pokrętło - jak widać na zdjęciu - wciska się i dwa języczki z zapadkami blokują go na pozycji.
Ja pamiętam, że kiedy wyciągałem ten swój sterujący linką, to po prostu go wyciągnąłem.
Problem jest zimą, przy zimnych plastikach, są bardzo sztywne, kruche i mało sprężyste, wpierw bym go podgrzał suszarką do włosów (broń Boże opalarką) i potem spróbował go wyciągnąć.
Co do śrub samego zamka chyba nie masz problemu...
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.