Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Uchwyt rowerowy na klape (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=95351)

gum 23-03-2010 05:08

Uchwyt rowerowy na klape
 
czy ma ktos bagaznik na rowery montowany na klape chodzi mi glownie o produkty thule typu clip on? Zastanawia mnie czy rowery zalozone na taki bagaznik nie zaslaniaja swiatel, czy tylnia pletwa nie przeszkadza w montazu, i ogolnie jak sprawuja sie takie bagaznik
zgory thx za odp

maureliusz 23-03-2010 20:02

Odp: Uchwyt rowerowy na klape
 
Generalnie, bagażniki na klapę mają kilka wad:
1. Rysują lakier(chyba, że wynaleziono coś nowego),
2. Rowery są uwalone po jeździe zwłaszcza w deszczu,
3. W przypadku słuczki żegnasz się dodatkowo z rowerami, które stają się integralną częścią Twojego samochodu:)

Ja bym obstawał za bagażnikiem dachowym, ale to moja opinia.

Dinar 23-03-2010 20:16

Odp: Uchwyt rowerowy na klape
 
Cytat:

Napisał gum (Post 1393738)
nie zaslaniaja swiatel,

czytałem że kodeks drogowy w polsce zabrania tak przewożić rowery,np.tablice zasłaniają,trzeciej nie wydają,przenośic nie wolno itd.Poszukaj przepisów gdzieś widziałem.

maureliusz 23-03-2010 20:21

Odp: Uchwyt rowerowy na klape
 
Świateł napewno nie można zasłaniać, bo trzeba dodatkową listwę z światłami mieć, ale do tego jest potrzebne gniazdo jak do haka.
Wniosek: Nie ma to jak dachowy :-)

witjak 23-03-2010 21:43

Odp: Uchwyt rowerowy na klape
 
Ja polecam zamontowanie haka. Zawsze i tak się przyda do ciągania przyczepy. Można za 20 zł wypożyczyć na dobę i coś przewozić.

Ponadto są świetne bagażniki montowane na hak. Ja kupiłem sobie w markecie w Niemczech z światłami i miejscem na tablicę. Zrobiłem już z takim zestawem kilka tysięcy km w Polsce i nie tylko. Nigdy nie miałem żadnych nieprzyjemności. Dorobiłem sobie tablicę, która imituje tą prawdziwą i jest na stałe przykręcona do bagażnika.

Na dachu rowery to spory opór powietrza. Korzystanie np. z promów to sporo większa opłata za taki zestaw. Ponadto bałbym się jechać 160km/h z czymś na dachu a po autostradzie w Niemczech właśnie tak śmigałem z rowerami.

Montowanie bagażnika na klapie to porażka... wg mnie oczywiście :)

maureliusz 24-03-2010 07:13

Odp: Uchwyt rowerowy na klape
 
A czemu opłata za prom jest wyższa?

Jester 24-03-2010 07:29

Odp: Uchwyt rowerowy na klape
 
Cytat:

Napisał witjak (Post 1394557)
Dorobiłem sobie tablicę, która imituje tą prawdziwą i jest na stałe przykręcona do bagażnika.

Fałszowanie tablic czyli dokumentów jest zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności OIDP :-D
Taki polski paradoks - tablica ma być widoczna, a trzeciej nie wydają. Ciekawe co na to Policja i sądy?

Lofbirr 24-03-2010 08:01

Odp: Uchwyt rowerowy na klape
 
no wlasnie, hak to hak, trzeba go zamontowac, a potem niejasna kwestia tablic. z kolei dach - duze opory, wrazliwosc na podmuchy, moliwosc zgubienia paczki (i o takich przypadkach slyszalem, mam znajomego z przedstawicielstwa thule). bagazniki na tylna klape montowane sa zdaje sie na jakis gumowych koncowkach wlasnie zeby lakieru nie rysowac, sa imho dobrym kompromisem (pod warunkiem ze wozi sie nie wiecej niz 2 rowery bo bodaj na tyle sa przystosowane) - tyle tylko ze rzeczywiscie nie wiem co ze swiatlami, nie zapominajmy ze focus ma je wysoko.

Daro26 24-03-2010 09:40

Odp: Uchwyt rowerowy na klape
 
Sam od jakiegoś czasu myśle nad bagażnikiem na rower. Według mnie tak jak pisał kolega wyżej najlepsze są te montowane do haka. Jedne z lepszych robi Thule, zarówno proste na 2, 3 rowery w formie nożycowej zaciskanej na haku , czy wygodne lecz drogie platformy. Nie wiem jak dokładnie wygląda kwestia dorobienia 3 tablicy (legalnośc gdyby zrobic kopie w jakiejś z firm robiącej tablice reklamowe itp). Zawsze mozna jadąc w dłuzszą trasę wypiąc oryginalną tylną tablice i wpiać do platformy. Mój znajomy kupił sobie właśnie taką platformę i zabrał rowery na wczasy do Chorwacji, bez żadnych problemów. Według mnie montaż na dachu to kiepskie rozwiązanie.

Natomiast kwestia montazu do klapy ma jedną dużą wadę. Masz całkowicie zablokowany dostęp do bagażnika. W długiej podrózy to raczej kiepskie rozwiązanie.

kim 24-03-2010 10:31

Odp: Uchwyt rowerowy na klape
 
Bagażnik na klapie na pewno zasłoni Ci światła i tablicę – po prostu przymierz rower. Wystarczy, że szprychy będą Ci przecinały światła i to już jest zasłanianie.
Bagażnik na dachu ma swoje plusy i minusy, bagażnik na hak chyba jest wygodniejszy, ale musisz mieć hak.
Problem dodatkowej tablicy był poruszony, nikt nie napisał jeszcze o lusterkach – jeżeli rower wystaje poza obrys samochodu, czy nie powinno się mieć (teoretycznie) dodatkowych lusterek – tak jak przy przyczepce?
Chyba, że rower nie wystaje.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.