Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] buczy po zgaszeniu - zaworek podcisnienia (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=146311)

tomitomi 17-12-2011 21:00

buczy po zgaszeniu - zaworek podcisnienia
 
panowie, po zgaszeniu silnika spod maski słychać takie buczenie przez parę sekund, takie cichnące. przy sprawdzeniu przed zakupem wyskoczył błąd zaworka podciśnienia - podobno część 400zł. kolega z forum podesłał linka [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...], tylko, że w opisie jest focus, nie mondeo. czy to będzie pasić?? czy sam to wymienię, jeżeli tak to jak?? czy trzeba po tym coś w kompie ustawić??

wojta2010 17-12-2011 22:00

Odp: buczy po zgaszeniu - zaworek podcisnienia
 
wymienisz sam tylko pamietaj prawidlowo podlaczyc przewody podcisnienia .Nic nie trzeba po wymianie robic tylko jezdzic, i pewnie bedzie z focusa pasowal

tomitomi 17-12-2011 22:25

Odp: buczy po zgaszeniu - zaworek podcisnienia
 
a gdzie tego tak dokładniej szukać? i czy na pewno to to tak buczy??

tomitomi 19-12-2011 08:50

Odp: buczy po zgaszeniu - zaworek podcisnienia
 
panowie, dzwoniłem do firmy sprzedającej te zaworki. powiedzieli, ze jeżeli mam oryginalnie motorcrafta to nie a zamiennika, jeżeli jakis na p.......... to będzie pasował. podpowiedzcie w którym miejscu tego w ogóle szukać.

homepl 20-12-2011 20:48

Odp: buczy po zgaszeniu - zaworek podcisnienia
 
To nie bedzie wina zaworu podcisnienia. Ale najlepiej odepnij na chwile i sprawdz.

mkaminski100 20-12-2011 20:53

Odp: buczy po zgaszeniu - zaworek podcisnienia
 
Jezeli piszesz o silniku DW10 (2.0 tdci z Focus MKII i Mondeo IV) to bedzie buczal po zgaszeniu. To jest normalne. Dziwne dzwieki po wylaczeniu wydaje czysczacy sie EGR i odpuszczajaca przepustnica.

Blad jest aktywny czy tylko zapisany w pamieci? Pytam sie, bo widze, ze oprocz "buczenia" nie piszesz o innych problemach, a ten zawor jest od sterowania turbo, wiec jakby byl uszkodzony to mialbys problemy z moca i silnikiem.

tomitomi 20-12-2011 22:56

Odp: buczy po zgaszeniu - zaworek podcisnienia
 
kurde nie wiem czy to jest stały błąd czy tylko pamięć, na teście wyszedł błąd ECU. innych objawów nie ma, wszystko cacy. w ASO mówili, że po prostu się go wymienia.
okazuje się, ze prawdopodobnie mam zaworek, który można wymieni na zamiennik, koszt 170zł. jutro jadę potwierdzić, że da rade i zamawiam.

mkaminski100 21-12-2011 08:13

Odp: buczy po zgaszeniu - zaworek podcisnienia
 
Cytat:

Napisał tomitomi (Post 1755000)
...w ASO mówili, że po prostu się go wymienia. ...

Tam pracuja malpy wyuczone do przyciskania guzikow na WDSie wiec to akurat mnie wcale nie dziwi. ;) Powodzenia w naprawach. Jak 170 rozwiaze denerewujace warczenia to trzeba isc w ta strone /

Torusek 01-03-2012 14:10

Odp: buczy po zgaszeniu - zaworek podcisnienia
 
Czy ktoś próbował jeździć z odłączonym wężykiem od EGR? wtedy nie buczy, błędów nie wyrzuca.

mkaminski100 01-03-2012 14:17

Odp: buczy po zgaszeniu - zaworek podcisnienia
 
Cytat:

Napisał Torusek (Post 1792689)
Czy ktoś próbował jeździć z odłączonym wężykiem od EGR? wtedy nie buczy, błędów nie wyrzuca.

A o jakim silniku mowisz?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.