Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] "Chrobolenie" klimatyzacji (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=209161)

kr.bi 03-08-2014 18:10

"Chrobolenie" klimatyzacjii
 
Witam
Słuchajcie mam problem z charakterystycznym dźwiękiem chrobolenia :? wydawanym jak mi się zdaje od strony klimatyzacji (kiedy klimę wyłączam wogóle to "chrobolenia" nie ma żadnego). Najbardziej uciążliwe jest w zakresie obrotów silnika od 1000 do 2000, powyżej 2tys albo "zlewa" się z tłem, albo przez zwiększenie obrotów nie dokucza aż tak głośno. Czy słusznie podejrzewam łożysko na kole sprężarki klimatyzacji czy lepiej udać się do speca od klimy ? Prośba o poradę jeśli ktoś spotkał się z czymś podobnym. Logika podpowiada aby klimy przestać używać, ale z drugiej strony turlać się "parnikiem" przy dzisiejszych 30-killu stopniach to żadna przyjemność :570:

pozdrófka

kturendyk 03-08-2014 18:56

Odp: "Chrobolenie" klimatyzacji
 
Witam, Miałem podobnie.Przyczyną jest mała ilość czynnika w klimatyzacji, gdy ją uzupełnisz znikną odgłosy.Pewnie chłodnica klimy ci przegniła i powoli czynnika będzie ubywać.Z tą chłodnicą ma problem większość mondeo mk4.

lesiux 03-08-2014 19:31

Odp: "Chrobolenie" klimatyzacji
 
U mnie piszczało jak było mało czynnika, po nabiciu spokój.

kr.bi 03-08-2014 21:12

Odp: "Chrobolenie" klimatyzacji
 
Cytat:

Napisał kturendyk (Post 2250111)
Przyczyną jest mała ilość czynnika w klimatyzacji, gdy ją uzupełnisz znikną odgłosy.Pewnie chłodnica klimy ci przegniła

klima nabijana w maju tegoż roku :( tyle, że bez sprawdzania szczelności.

grodek75 04-08-2014 08:56

Odp: "Chrobolenie" klimatyzacji
 
Mam to samo (świergot, piszczenie, jęczenie - coś na pograniczu tych trzech odgłosów) przy prędkości obrotowej do 1500 - 1800obr/min.
Klimatyzacja nabita w 1,5 miesiąca temu, olej w układzie wymieniony.
I dalej to samo.
Tak wiec to chyba raczej coś innego.
Nauczyłem się z tym żyć.

jarros 04-08-2014 10:52

Też takie coś mam. Niby sprawdzone i wszystko ok.
Olałem to. Narazie klima dziala. Tylko u mnie czasem jest innym razem nie. Może tak maja. :rolleyes:

lesiux 12-08-2014 22:12

Odp: "Chrobolenie" klimatyzacji
 
u siebie też usłyszałem coś podobnego a klima serwisowana na wiosnę..

Jakub 12-08-2014 22:23

Też to mam. Olewam na razie temat.

Poszło z mizianego fona.

kr.bi 12-08-2014 23:24

Odp: "Chrobolenie" klimatyzacji
 
Cytat:

Napisał Jakub (Post 2254063)
Też to mam. Olewam na razie temat.

Poszło z mizianego fona.

hehe też olewałem, do czasu aż klima przestała całkowicie chłodzić, chłodnica/wymiennik ciepła razem z skraplaczem do wymiany - zatłuszczona od oleju jakąś nieszczelnością z niej wydostającego się. :(

pozdrófka

luksw 13-08-2014 08:19

Odp: "Chrobolenie" klimatyzacji
 
Witam
U mnie "chrobolenie" występowało zaraz po włączeniu klimy, potem przestawało. Później zauważyłem również że wzrosło spalanie o jakieś 2-3l/100km a samochód jakby tracił moc.
Po dłuższej trasie skończyło się na spalonym sprzęgle klimatyzacji i pękniętym pasku osprzętu (przegrzał się od gorącego sprzęgła).


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.