Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] spinki osłony oparć foteli 3-ego rzędu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=288469)

misiolud 11-11-2018 11:49

spinki osłony oparć foteli 3-ego rzędu
 
1 załącznik(i)
Witam,
Przeszukuje cały internet juz drugi dzien i nie moge znaleźć takich spinek.
Chodzi o te spinki, które powodują, że przy rozłożonych siedzeniach trzeciego rzędu, te osłony z tyłu nie dyndają lużno tylko trzymają sie oparcia.

Wygląda to tak jak na załączniku.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Znacie może numer katalogowy tej części, albo macie pomysł jak to się nazywa?

eclipse 12-11-2018 09:55

Odp: spinki osłony oparć foteli 3-ego rzędu
 
Nie napisałeś do jakiego modelu ale tu pewnie się coś dowiesz [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

jerry73 12-11-2018 10:50

Odp: spinki osłony oparć foteli 3-ego rzędu
 
Taki zestaw ( blokada i podkładka) mają numer 6M21-631B72-AA.
Obawiam się, że ciężko z dostępnością nawet w ASO.

misiolud 17-11-2018 12:32

Odp: spinki osłony oparć foteli 3-ego rzędu
 
3 załącznik(i)
Dzieki za podpowiedzi! Uzupelnilem opis modelu w moim profilu. Moj jest z 2006 roku i wydaje mi sie, ze u mnie jest cos innego niz piszecie. Z tego co widze po numerze i po podlinkowanym wątku, u Was są magnesy. U mnie to działa wyłącznie na wcisk. Myślicie, że to wciskane możaby zastąpić magnesami? Będą pasować? Magnesy faktycznie wydają się lepszym pomysłem na to. Przesyłam jeszcze pare zdjęć jak to u mnie wygląda:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

jerry73 17-11-2018 14:34

Odp: spinki osłony oparć foteli 3-ego rzędu
 
Nie wiem dlaczego napisałeś w liczbie mnogiej ale ja w swoim poprzednim poście podałem ci numer części których potrzebujesz. Kolega eclipse trochę niefortunnie podlinkował inny temat gdzie była mowa o wersji z magnesami. Nie jestem pewien czy możesz w swoim samochodzie zastosować oryginalne magnesy (rozmiar otworów w panelu może być inny). Zestaw montażowy z magnesem 6M21-631B72-BA ( lub z końcówką BB, BC) kosztuje w ASO ok 150 zł . Potrzebujesz 4 takie zestawy. Potrzebujesz również 4 zestawy z przeciw magnesem ( nie pamiętam jaki numer i koszt ale pewnie kilkadziesiąt złotych za 1 zestaw). Na rynku wtórnym raczej nie do dostania chyba, że z kompletnym siedzeniem.

Lightman 19-11-2018 18:12

Odp: spinki osłony oparć foteli 3-ego rzędu
 
Cytat:

Napisał misiolud (Post 3054011)
Witam,
Przeszukuje cały internet juz drugi dzien i nie moge znaleźć takich spinek.
Chodzi o te spinki, które powodują, że przy rozłożonych siedzeniach trzeciego rzędu, te osłony z tyłu nie dyndają lużno tylko trzymają sie oparcia.

Wygląda to tak jak na załączniku.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Znacie może numer katalogowy tej części, albo macie pomysł jak to się nazywa?

Witaj w klubie :) Mam ten sam problem :)
Szukałem tego w necie i nigdzie ich nie ma bo nie wiadomo co wpisać w przeglądarkę. Wydaje mi się że trzeba szukać szczęścia w rozbitych 7 osobówkach na szrocie bądź Allegro. Z pewnością wyrzucają te elementy tonami na zsyp

misiolud 28-01-2019 19:43

Odp: spinki osłony oparć foteli 3-ego rzędu
 
Cytat:

Napisał jerry73 (Post 3056436)
Nie wiem dlaczego napisałeś w liczbie mnogiej ale ja w swoim poprzednim poście podałem ci numer części których potrzebujesz. Kolega eclipse trochę niefortunnie podlinkował inny temat gdzie była mowa o wersji z magnesami. Nie jestem pewien czy możesz w swoim samochodzie zastosować oryginalne magnesy (rozmiar otworów w panelu może być inny). Zestaw montażowy z magnesem 6M21-631B72-BA ( lub z końcówką BB, BC) kosztuje w ASO ok 150 zł . Potrzebujesz 4 takie zestawy. Potrzebujesz również 4 zestawy z przeciw magnesem ( nie pamiętam jaki numer i koszt ale pewnie kilkadziesiąt złotych za 1 zestaw). Na rynku wtórnym raczej nie do dostania chyba, że z kompletnym siedzeniem.

No faktycznie mój błąd. To przez to, że internet zdaje się nie znać niczego o numerze 6M21-631B72-AA i wyświetla grafikę dla tych BA BB BC...

Ostatecznie zamknąłem u siebie temat kupując na allegro 4x CHWYTAK MAGNETYCZNY D-20 i wkręcając go na śrubkę i parę podkładek. Magnes jest na tyle silny, że jako tako trzyma się metalowej ramki wokół zatrzasku na te bolce.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.