Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2001-2008] Otwieranie bagażnika przyciskiem nie działa (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=123546)

JesseJames 21-02-2011 16:46

Otwieranie bagażnika przyciskiem nie działa
 
Witajcie,

Zakupiłem dla żony Fieste 3d 1.4TDCi 2007r i zdaje się, że muszę się z Wami zaprzyjaźnić

Od razu zaczynam z problemami. Drobnymi ale moja żona mi żyć nie da jak tego jej nie naprawię.
Rzecz ma się w tym, że nie działa otwieranie bagażnika przyciskiem na kokpicie. Z pilota centralnego i kluczykiem otwiera się bez problemu. Przycisk na konsoli nie działa bez znaczenia czy kluczyk w stacyjce czy nie.
Jako, że Ford ma dość skomplikowane te patenty z zamkami nie wiem od czego zacząć.

hint
Otwierając kluczykiem drzwi kierowcy nie otwierają się drzwi pasażera... Czy to może mieć jakieś znaczenie?

stasiek49 21-02-2011 16:50

Odp: Otwieranie bagażnika przyciskiem nie działa
 
szukaj przerwy na przycisku,spadła wtyczka albo przycisk nie łączy

JesseJames 21-02-2011 17:00

Odp: Otwieranie bagażnika przyciskiem nie działa
 
Da się wyjąć ten przycisk bez rozbierania kokpitu? Jak on jest mocowany? Na wcisk?

bodanek 21-02-2011 20:21

Odp: Otwieranie bagażnika przyciskiem nie działa
 
Cytat:

Napisał JesseJames (Post 1603725)
hint
Otwierając kluczykiem drzwi kierowcy nie otwierają się drzwi pasażera... Czy to może mieć jakieś znaczenie?

Być możę że masz coś nie tak z centralka lub padł silownik. Zobacz czy otwierając drzwi pasarzera, otworzą sie drzwi kierowcy. A co do klapy, to może nie być styku na kołeczkach przy klapie a stykami przy progu bagaznika.

Jitter 21-02-2011 21:08

Odp: Otwieranie bagażnika przyciskiem nie działa
 
Fiesty Mk6 nie mają takiego złącza w klapie. Wiązki kablowe wchodzą do niej poprzez gumowe przepusty w okolicach zawiasów. :roll:
Przycisk otwierania klapy jest steruje modułem GEM, który w konsekwencji uruchamia siłownik umieszczony w klapie. Usterki szukałbym w obwodzie przycisk-moduł GEM, zważywszy na to, że funkcja otwierania działa "z kluczyka" - układ wykonawczy jest sprawny. Jak wspomniał jeden z przedmówców, może to być kwestia samego przycisku.

Cytat:

Napisał JesseJames (Post 1603725)
hint Otwierając kluczykiem drzwi kierowcy nie otwierają się drzwi pasażera... Czy to może mieć jakieś znaczenie?

Raczej nie, o ile została zaprogramowana taka funkcja. Traktuje o tym instrukcja do auta, rozdział: "Zamki (zabezpieczenia)":

Cytat:

Można tak zmienić funkcję odryglowywania, że naciśnięcie przycisku ['otwarta kłódka'] raz spowoduje wyłączenie układu podwójnego ryglowania drzwi, systemu alarmowego i otwarcie tylko drzwi kierowcy. Naciśnięcie przycisku ['otwarta kłódka'] po raz drugi w ciągu 3 sekund spowoduje otwarcie także drzwi pasażerów.

JesseJames 21-02-2011 21:49

Odp: Otwieranie bagażnika przyciskiem nie działa
 
Dziś wieczorem dostrzegłem, że przycisk klapy się nie podświetla a chyba powinien. Co by mogło świadczyć o tym, że coś z tym przyciskiem jest faktycznie nie teges...
Da się ten przycisk jakoś łatwo wydłubać?

Jitter 21-02-2011 22:05

Odp: Otwieranie bagażnika przyciskiem nie działa
 
Cytat:

Napisał JesseJames (Post 1604014)
Dziś wieczorem dostrzegłem, że przycisk klapy się nie podświetla a chyba powinien.

Dokładnie, powinien być podświetlony.

Nie miałem jeszcze okazji go wybebeszać :roll: Spróbuj może odkręcić plastikową osłonę pod kolumna kierowniczą i "zapuścić" wgłąb rękę. Wydaje mi się, że powinien dać się wypchnąć. Jeżeli okaże się zabudowany, to najprawdopodobniej trzeba będzie go "wyważyć" z deski za pomocą cienkiego wkrętaka lub nożyka do tapet.

Marek 22-02-2011 14:48

Odp: Otwieranie bagażnika przyciskiem nie działa
 
Cytat:

Napisał JesseJames (Post 1603739)
Jak on jest mocowany? Na wcisk?

Z tego co widać na zdjęciu to na wcisk.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

JesseJames 22-02-2011 17:01

Odp: Otwieranie bagażnika przyciskiem nie działa
 
ok.. przycisk wyjąłem...
Łatwo go wypchnąć wkładając dłoń przez mały schowek pod przełącznikiem świateł.
Niestety problem nie rozwiązany.
- przycisk sprawdziłem i działa
- co ciekawe do przycisku dochodzą tylko dwa kable i w przycisku nie ma podświetlania choć piktogram autka jest prześwitujący (przycisk oryginalny)

Skoro przycisk sprawny gdzie szukać dalej?

Marek 22-02-2011 17:58

Odp: Otwieranie bagażnika przyciskiem nie działa
 
siłownik w klapie??


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.