Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Migające światła do jazdy dziennej (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=240997)

arunio23 18-03-2016 18:53

Migające światła do jazdy dziennej
 
Witam

W moim Mondeuszu mam dołożone światła do jazdy dziennej - PHILIPS daytime 4 bodajże . PO zgaszeniu auta i jego zamknięciu po około 20-30 sekundach zaczynają się zapalać "ledy" po czym za chwilę gasną. Po odczekaniu znów 20-30 sekund - to samo... i tak w kółko.... Wkurzony w końcu wypiąłem bezpiecznik , ale zbliża się sezon z długimi dniami wiec trzeba by przesiąść się na ledy. W czym może być problem. Kilka lat działały ok, świecą nadal ok...

moorg 18-03-2016 22:49

Odp: Mondeo mk4 - migające światła do jazdy dziennej
 
Nie wiem czy to pomoże ja miałem na odwrót w OSRAM PX-5. W trakcie jazdy gasły na pewien czas a później się zapalały i tak kilkakrotnie. Co się okazało był błąd w podłączeniu przewodu prądowego .... bezpośrednio był podłączony do akumulatora. A system lamp wykrywa pracę alternatora poprzez detekcję tak zwanego „tętnienia prądu“ (np.: w zakresie 200 mV całkowitej wartości napięcia). Podłączony został przewód w skrzynkę bezpiecznikową gdzie owe tętnienie występuje.

piti000 19-03-2016 15:42

Odp: Migające światła do jazdy dziennej
 
W Focusie miałem taki przypadek gdy była podłączona ładowarka nawigacji, po wypięciu z gniazda wracało do normy. Ledy Philips.

Du_poid 19-03-2016 16:49

Odp: Migające światła do jazdy dziennej
 
Ja obstawiam, że coś się popsuło w przekaźniku od ledów. Z objawów wynika, że nie do końca rozłącza prąd.

arunio23 25-03-2016 07:44

Odp: Mondeo mk4 - migające światła do jazdy dziennej
 
W Focusie miałem taki przypadek gdy była podłączona ładowarka nawigacji, po wypięciu z gniazda wracało do normy. Ledy Philips.
__________________
Ekologia zabija Motoryzację



Hmm... Daje do myślenia. mam wsadzone w gniazda zapalniczki przejściówki na USB. Sprawdzę dziś- może to jest powód. Dzięki za radę ... Dam znać czy pomogło

arunio23 28-03-2016 12:34

Odp: Migające światła do jazdy dziennej
 
Cytat:

Napisał piti000 (Post 2560438)
W Focusie miałem taki przypadek gdy była podłączona ładowarka nawigacji, po wypięciu z gniazda wracało do normy. Ledy Philips.

Dzięki za radę. Jesteś wielki. Pomogło:) Swoją drogą to trochę dziwne- bo "ładowarka" USB pełnić miał rolę przejściówki. No ale chiński produkt to chiński :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.