Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   światła dzienne + tylne pozycyjne (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=252118)

dsider 13-10-2016 13:32

światła dzienne + tylne pozycyjne
 
Czy może ktoś wykonał już taką przeróbkę, aby w pozycji przełącznika świateł "światła pozycyjne" dzienne LEDy świeciły pełną mocą (jak w przypadku włączonych świateł dziennych). W coraz większej ilosci aut(np. Megane najnowszej generacji) dzienne światła świecą z przodu i z tyłu.

arturek 13-10-2016 13:49

Odp: światła dzienne + tylne pozycyjne
 
Witam

W ciągu dnia w warunkach ograniczonej widoczności spowodowanej warunkami atmosferycznymi jest obowiązek jazdy na światłach mijania, a nie na światłach pozycyjnych więc i tak jeździłbyś nie zgodnie z przepisami => pomysł do kosza!

prawo o ruchu drogowym
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


artykuły
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

pozdrawiam
Arturek

dsider 13-10-2016 14:00

Odp: światła dzienne + tylne pozycyjne
 
wcale nie do kosza, tylko na moje, praktycznie zerowe, ryzyko...
a poza tym jest już co najmniej kilka aut, których światła dzienne dzienne świecą zarówno z przodu, jak i z tyłu (np. najnowsza generacja Megane)

jaceks 13-10-2016 16:03

Odp: światła dzienne + tylne pozycyjne
 
świecić sobie może, ale na deszcz i zmierzch zapalaj światła mijania.

wkurzają mnie tacy wszystkowidzący - godzina 16, ciemno jak w upie, deszcz nawala tak że ledwo widać koniec maski, ale jedzie taki na dziennych, bo przecież godzina 16 dla niego to nadal dzień.

Kiler2196 08-02-2017 08:41

Odp: światła dzienne + tylne pozycyjne
 
Odgrzeje kotleta :-). Też myślałem o takiej opcji: dzienne świecące ze światłami tylnymi, ale do tego musiał być osobno jakiś przełącznik aby móc przełączać te światła. Ja uważam, że jeśli warunki atmosferyczne są na tyle słabe (ale nie wymagają zapalenia świateł mijania) to można by było włączyć do świateł dziennych tylne światła. Widzę tu oszczędność przednich lamp halogenowych / xenonowych jak i samych żarówek, palników (żarników czy też lamp wyładowczych - każdy nazywa inaczej).

Jak założyciel tematu wspomniał, coraz częściej producenci nowych aut mają takie zastosowanie, ale nie mam pojęcia na jakiej zasadzie to się odbywa.

jendrekmak 08-02-2017 13:54

Odp: światła dzienne + tylne pozycyjne
 
Cytat:

Napisał Kiler2196 (Post 2745210)
atmosferyczne są na tyle słabe (ale nie wymagają zapalenia świateł mijania)

jakie to warunki? świateł dziennych używasz od świtu do zmierzchu. jedyny warunek to opady wtedy musisz włączyć w ciągu dnia światła mijania i nie możesz zastępować ich z przodu dziennymi. poza tym po 31.12.2009 roku dzienne nie mogą świecić razem z tylnymi pozycjami (pierwsza rejestracja przed 31.12.2009 było to możliwe) a twoje auto jest z 2011 roku i w skrajnym przypadku stracisz dowód

corNIcK 13-03-2017 15:37

Odp: światła dzienne + tylne pozycyjne
 
zadziwiające, jak w sprawie pytania technicznego odzywają się akurat Ci, którzy nie wnoszą nic do sprawy, tylko się wymądrzają zupełnie nie w temacie.
Ale przechodząc do meritum, sam jestem zainteresowany tym, aby być lepiej widocznym, dlatego też uważam, iż świecące się na stałe światła tylne wraz z dziennymi (oba są w systemie diodowym, więc żywotność zapewniona) to bardzo dobra opcja, o czym zresztą świadczą nowe "fabryczne" trendy niektórych marek w tym zakresie (koledzy powyżej przytaczali przykłady).
A zatem, czy możliwe jest proste przeprogramowanie logiki działania oświetlenia w Mondeo mkIV, aby do dziennych świateł podłączyć też tylne?
pozdrawiam
corNIcK

Golson 13-03-2017 17:19

Odp: światła dzienne + tylne pozycyjne
 
Albo dzienne albo pozycyjne. Nie ma możliwości aby włączały się pozycyjne razem z dziennymi.

Załącznik nr 6 Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 4 maja 2009 roku
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

tedi_k 13-03-2017 20:36

Odp: światła dzienne + tylne pozycyjne
 
Cytat:

Napisał corNIcK (Post 2767019)
.... "fabryczne" trendy niektórych marek w tym zakresie (koledzy powyżej przytaczali przykłady).
A zatem, czy możliwe jest proste przeprogramowanie logiki działania ...

Bzdury. Europejskie przepisy na temat oświetlenia pojazdów jasno zabraniają takiej konfiguracji. Żadna marka w Europie nie może mieć włączonych jednocześnie świateł dziennych i tylnych pozycyjnych.

Co do pytania o MND4 - nie da się tak skonfigurować, gdyż producent nie przewidział "chęci działania wbrew przepisom, ale zgodnie z 'ja wiem lepiej'".
Nie ma takiej możliwości technicznej.

corNIcK 13-03-2017 20:58

Odp: światła dzienne + tylne pozycyjne
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2767245)
Bzdury. Europejskie przepisy na temat oświetlenia pojazdów jasno zabraniają takiej konfiguracji. Żadna marka w Europie nie może mieć włączonych jednocześnie świateł dziennych i tylnych pozycyjnych.

Nie chcę się wdawać w jałową polemikę z... "wiedzącym najlepiej", skonfrontuj, kolego, tylko same fakty przyglądając się modelom Renault (Talizman i najnowsza generacja Megane)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.