Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Nie działają czujniki parkowania z przodu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=304163)

kolopeter 19-03-2013 11:52

Nie działają czujniki parkowania przod.
 
dopiero co kupilem auto , ale dopiero po powrocie zauwazylem ,ze nie dzialaja czujniki przod.
czujniki tyl dzialaja i w sumie nie ma alarmu zadnego na kompie, zas przycisk sie swieci na ON.
jeszcze ich nie sluchalem , ale czy przez przypadek ktos nie wylaczyl czujniki z przodu komputerem i dlatego nie dzialaja.
jeszcze nie sprawdzalem bezpiecznikow ( bo nie wiem gdzie sa), czujnikow (tykania) takze nie sprawdzalem

RafałB 19-03-2013 12:01

Odp: czujniki parkowania przod.
 
Masz C-maxa a piszesz w S-maxie?:shock:

Rolem 19-03-2013 13:40

Odp: czujniki parkowania przod.
 
może tu coś znajdziesz

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

wojtekn 19-03-2013 13:44

Odp: czujniki parkowania przod.
 
kolopeter sprecyzuj czy nowy nabytek to S-max a profil masz stary, bo jak to C-max to Rafał ma rację trzeba cię przenieść. :wink:

kolopeter 19-03-2013 14:06

Odp: czujniki parkowania przod.
 
mam c-maxa i mam s-maxa od wczoraj.
doszedlem do tego ,ze po wlaczeniu na jazde czujniki sie nie aktywuje , ze trzeba nacisnac przycisk i wtedy jest on. do intrukcji jeszcze nie doszedlem , bo nie mialem czasu.
wiec pewnie gdzies moze jejst jakas opcja.
w sumie jesli pisze w dziale smax, to chyba o niego pytam, tym bardziej ,ze siedze tu troszke, wiec wiem gdzie jest c-max:)
jakkolwiek pozniej uzupelnie profil.

Zoltyy 19-03-2013 17:03

Odp: czujniki parkowania przod.
 
Jesli dobrze zrozumiałem: czujniki tył (i przód) uaktywniają się kiedy wrzucisz wsteczny?
Czujniki przednie nie uaktywniają się "po włączeniu na jazdę" - czyli po wrzuceniu biegu innego niż wsteczny - musisz włączać je guzikiem ?


Jeśli jest tak jak zrozumiałem to ten typ tak właśnie ma (przynajmniej w obu S-Maxach ktorymi jeździłem tak było/jest).

kolopeter 19-03-2013 17:55

Odp: czujniki parkowania przod.
 
no chyba juz wiem o co chodzi. jak sie szybko rusza/przelacza drazkiem (powershift) z p na d, to "zapomina" wlaczyc czujniki.
chodzi o to ,ze jak daje sie na parking(P) to automatycznie sie wylaczaja czujniki. pozniej jak sie szybko przelaczy na drive, to czujniki sie nie aktywuja. szczerze, to wolabym aby chyba jednak byly aktywne caly czas i to ja decydowalbym kiedy maja byc wylaczone.

tedi_k 19-03-2013 20:24

Odp: czujniki parkowania przod.
 
Cytat:

Napisał kolopeter (Post 1979445)
...jak sie szybko rusza/przelacza drazkiem (powershift) z p na d, to "zapomina" wlaczyc czujniki...

Nic nie "zapomina"!
Czujniki (przednie razem z tylnymi) załaczają się tylko w pozycji "R" selektora. W żadnej innej. I do tego zawsze razem przód i tył. Nie da się załączyć samego przodu.
Można oczywiście je włączyć ręcznie przyciskiem (także w pozycji na "D"). Wyłączają się automatycznie (znowy oba zestawy i przód i tył razem) po przekroczeniu prędkości ok. 10km/h w jeździe do przodu lub po przestawieniu na "P". Przy jeździe do przodu powyżej tych ok. 10km/h nie da się czujników włączyć włącznikiem.
Czujniki załączały Ci się także przy ustawianiu na "D" ponieważ przechodzisz przez "R" i jeśli to zrobisz z odrobiną zastanowienia, to zapalą Ci się na chwilę lampy cofania i włączą czujniki parkowania.

Sterownik czujników parkowania jest jeden (obsługuje oba komplety), informacje o załączeniu "R" oraz o prędkości samochodu dostaje po magistrali CAN. Dioda sygnalizacyjna czujników oraz włącznik okablowane są standardowo (tzn. mają specjalne przewody a nie są sterowane po CAN).

kolopeter 20-03-2013 06:11

Odp: czujniki parkowania przod.
 
spokojnie :)
przelaczam szybko z p na d i wjazd do garazu. czujniki nie sa aktywne. ON sie nie pali.
przelaczam spokojnie z P na D i wjazd do garazu. czujniki aktywne . On sie pali.
poprostu musze uwazac i obserwowac. narazie czekam na dokumenty, wiec wiecej powiem jak bede mogl juz legalnie jezdzic

RafałB 20-03-2013 08:00

Odp: Nie działają czujniki parkowania przod.
 
Z czujnikami różnie bywa...oczywiście powinny się włączyć po wrzuceniu R i tak mam,ale czasem jak odpalam autko pozostawione na 1ce na 8godz na parkingu też włączają sie od razu...myśle że to przez to że parkuje tyłem i pikały jak dojeżdzałem do krawężnika,może mają jakąś "pamięć" żeby potem po odpaleniu nie było bum...

Wyłączają się automatycznie przy 20km/h.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.