Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Jakie tarcze i klocki hamulcowe tył? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=156155)

krawmed 17-04-2012 18:56

Jakie tarcze i klocki hamulcowe tył?
 
Witam przymierzam się do kupna tarczy hamulcowych wraz z klockami na tył. jaka firmę polecicie. Samochód służy do normalnej jazdy.
Pozdrawia krawmed

danielsan51 17-04-2012 19:19

Odp: Tarcze hamulcowe tył.
 
a ja szukalem tematu odnosnie szczek gdyz posiadam z tylu bebny ale nic nie znalazlem.moze ktos przerabial temat.orginalne szczeki chyba ponad 300zl

Pablo71 17-04-2012 23:00

Odp: Tarcze hamulcowe tył.
 
Jest wprawdzie parę różnych firm do wyboru (producentów tarcz) : Ford, Motorcraft, TRW, Bosch, Zimmermann, Brembo .... Wydaje mi się - że przy różnicy ceny ok 20 - 30 zł nie ma sensu się zastanawiać i wziąć oryginały Fordowskie lub najbardziej zalecane zamienniki Motorcraftu (ok 260-300 zł). Gdyby to był ST - no to już trzeba mieć czym hamować i wtedy można pomyśleć o Brembo, ale w przypadku standardowej jazdy - jak piszesz, moim skromnym zdaniem weź oryginał Forda.


Pozdrawiam
Paweł

wrzoch 18-04-2012 05:56

Odp: Tarcze hamulcowe tył.
 
Zimmerman, TRW, ATE, ale dlaczego Brembo? Toż to przereklamowane strasznie jest. Co do oryginałów, to w ASO za oryginały płaci się 260-300, ale za jedną. Za komplet ATE płaciłem miesiąc temu 230 PLN. Dodatkowa zaleta, to to, że są pokryte warstwą ochronną - takim szarym lakierem, który momentalnie zetrze się pod klockami, a na rancie i piaście zostaje - korozja pojawi się tam troszkę później. Poza tym ATE jest dostawcą zacisków - przynajmniej u mnie, także teraz jest do kompletu :)

nabuchodonozor 18-04-2012 06:55

Odp: Tarcze hamulcowe tył.
 
ja przetestowałem te nacinane i nawiercane...
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

wprawdzie z przodu, ale tym bardziej mogę polecić... niech się wszystkie Brembo, Ford, Motorcraft, TRW i inne takie podobne schowają, a poza tym kolego kupując polskie produkty... no sam wiesz...:)
powodzenia w decyzjach

krawmed 18-04-2012 21:04

Odp: Jakie Tarcze hamulcowe tył?
 
Dzięki Koledzy za informację teraz chyba będę musiał porównać ceny poszczególnych kompletów i wybrać coś pomiędzy dobra cena a jakością czyli ze średniej półki. Pozdrawiam krawmed

sosu22 19-04-2012 05:25

Odp: Tarcze hamulcowe tył.
 
Cytat:

Napisał nabuchodonozor (Post 1816752)
ja przetestowałem te nacinane i nawiercane...
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

wprawdzie z przodu, ale tym bardziej mogę polecić... niech się wszystkie Brembo, Ford, Motorcraft, TRW i inne takie podobne schowają, a poza tym kolego kupując polskie produkty... no sam wiesz...:)
powodzenia w decyzjach

Witam a jakie klocki do nich dobrałeś?

nabuchodonozor 30-04-2012 14:25

Odp: Jakie Tarcze hamulcowe tył?
 
nie bardzo pamiętam, ale na pewno nie motorcraft, bo te miałem właśnie wcześniej i były do bani... wydaje mi się, że LUCAS...

wywrotka7 12-11-2012 21:14

Odp: Tarcze hamulcowe tył.
 
OSTRZEGAM PRZED TARCZAMI HAMULCOWYMI FIRMY TRW.
W warsztacie mechaniki pojazdowej (pełne moje wieloletnie zaufanie) zleciłem naprawę układu hamulcowego w moim E46 ( kpl. - klocki, tarcze, ręczny). Zaproponowano mi m.in. tarcze hamulcowe firmy TRW, zgodziłem się i tu niestety się przejechałem. Pierwsze kilkaset kilometrów po naprawie zrobiłem praktycznie po mieście i niezbyt dalekich trasach, wszystko było O.K. Pierwsze niepokojące objawy zauważyłem natomiast podczas jazdy na autostradzie. Zawsze przy jazdach na większych prędkościach- tzn. powyżej ok.130km/h PODCZAS HAMOWANIA czułem wyraźne, niepokojące drgania koła kierownicy. Przy mniejszych prędkościach zjawisko to nie występowało. Opisane wyżej drgania były na tyle niepokojące (przejechałem tak ok. 3000 km), że zdecydowałem się jeszcze raz wymienić tarcze hamulcowe, a te felerne ( od TRW) po prostu reklamować. Za te następne zapłaciłem nieco więcej (inna firma), ale mam teraz spokój, kierownica już mi nie drży. Teraz najciekawsza część historii: MOJA REKLAMACJA NIE ZOSTALA UZNANA! W piśmie, jakie otrzymałem od dystrybutora części AD Polska Aftermarket Sp.z o.o. Filia w Bydgoszczy napisano: Bicie tarcz w tolerancji producenta.
Ja w przyszłości do wszystkich wyrobów TRW będę podchodził z bardzo dużym dystansem, tym bardziej, że po przeczytaniu opinii na zagranicznych forach internetowych (szkoda, że tak późno), dowiedziałem się, że jest to - jak niektórzy określają- jedna z firm: NO NAME MARKEN.

Cytat:

Napisał Pablo71 (Post 1816701)
Jest wprawdzie parę różnych firm do wyboru (producentów tarcz) : Ford, Motorcraft, TRW, Bosch, Zimmermann, Brembo .... Wydaje mi się - że przy różnicy ceny ok 20 - 30 zł nie ma sensu się zastanawiać i wziąć oryginały Fordowskie lub najbardziej zalecane zamienniki Motorcraftu (ok 260-300 zł). Gdyby to był ST - no to już trzeba mieć czym hamować i wtedy można pomyśleć o Brembo, ale w przypadku standardowej jazdy - jak piszesz, moim skromnym zdaniem weź oryginał Forda.


Pozdrawiam
Paweł


darfoc 14-11-2012 12:40

Odp: Jakie Tarcze hamulcowe tył?
 
Ja polecam zestaw firmy Meyle, tzn. i tarcze i klocki, mam u siebie, więc już sprawdzone. Tarcze na tył np. takie - [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.