Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford B-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=187)
-   -   [B-MAX] Woda w bagażniku. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=314275)

Mario22 29-10-2020 18:35

Woda w bagażniku.
 
Witam. Czy miał ktoś problem z wodą w bagażniku, która zbiera się konkretnie w kole zapasowym.

radek16666 30-10-2020 15:33

Odp: Woda w bagażniku.
 
W sumie widziałem 3 powody w roznych samochodach (nie fordach akurat):
- nieszczelne uszczeki lamp
- pękniety kanał od otwieranego dachu
- pęknięta karoseria przy zawiasie bagażnika od naporu siłownikow

Może coś z tego?

gregor19710112 09-11-2020 14:45

Odp: Woda w bagażniku.
 
ja tak mam ale widocznie ten typ tak ma mam jeszcze dużo robali w światłach w klapie bagażnika

Jaro_ZG 02-05-2021 19:22

Odp: Woda w bagażniku.
 
Cytat:

Napisał gregor19710112 (Post 3294843)
ja tak mam ale widocznie ten typ tak ma mam jeszcze dużo robali w światłach w klapie bagażnika

Mi także zbiera się woda we wnęce na koło zapasowe. Tak jakby ściekała z prawej strony spod tych filcowych obić bagażnika, ale dokładnego źródła nie znam. Udało się coś komuś namierzyć?

DonJuane 05-05-2021 11:56

Odp: Woda w bagażniku.
 
Wszystkie odpływy masz drożne ?

DarAnt 21-09-2021 17:43

Odp: Woda w bagażniku.
 
Świeżo kupiłem taki samochód (teraz będę się sądził z handlarzem). Serwis Forda naprawił (za prawie 5 tyś zł). Przyczyna była prozaiczna- ciekły WSZYSTKIE zaślepki i uszczelki (w tym świateł), których fajansiarz mechanik nie wymienił lub uzupełnił przy naprawie tyłu karoserii. Woda była wszędzie - również z przodu (we wnęce na koło usunął - i osuszył).
Pozdrawiam

cambrau 23-09-2021 11:46

Odp: Woda w bagażniku.
 
O matko... nie zazdroszczę. Polubownie nie da się tego załatwić czy musi być jednak sprawa?

Reggaeres 29-10-2021 16:52

Odp: Woda w bagażniku.
 
DarAnt też kupiłem kilka dni temu B-maxa. Po kilku dniach okazało się że jest woda w podłodze od strony pasażera. Całe gąbki nasiąknięte, tam jest jakieś 15l wody. W bagażniku niby sucho. Auto też miało jakąś kolizję z tyłu ale lekkie uderzenie nie wymagające zmiany zderzaka.
DarAnt co serwis u ciebie wymieniał i czy suszyli podłogę.
Zauważyłem że są tam takie zaślepki, jakby naklejone kółka z plandeki , takie plasterki. Czy one u ciebie się dobrze trzymały?

DarAnt 07-11-2021 03:23

Odp: Woda w bagażniku.
 
Serwis Forda wymontował mi cały środek po czy mechanik wszedł do środka a z zewnątrz leli wodę. Ten w środku zrobił film na dowód - ciekło wszystko co tylko mogło! Wszystkie uszczelki (łącznie ze światłami w tym trzecie STOP) i zaślepki. Stwierdzili krótko - dają gwarancję na swoją robotę więc wymieniają wszystko na nowe - np. nie sprzedają samych uszczelek świateł zresztą moje światła i tak były od wewnątrz uszkodzone(!) Samochód w w środku umyli, zabezpieczyli jak fabrycznie się to robi, wykładziny wysuszyli wszystko odkazili, dali gwarancję i rękojmię zainkasowali prawie 5 tyś. Stwierdzili, że samochód był bity w tył i został niechlujnie naprawiony (pokazali mi te miejsca) ale roboty blacharsko - lakiernicze nie były konieczne. Brakowało m.in. zaślepek pod tylnymi "trójkątami" za odsuwanymi drzwiami. TERAZ JEST OK !

cjury1957 03-11-2023 09:34

Odp: Woda w bagażniku.
 
Witam
Uszczelniał ktoś może sam?
Przymierzam się do naprawy przecieków wody
O czego zacząć.Mokro z dwóch stron bagażnika

Nie wiem w jakim celu inżynierowie forda dali te dwa
otwory.Pierwotnie były zaklejone czarną taśmą
Niestety klej taśmy stracił swoje właściwości i leciała woda
W środku w otworach da się wyczuć gąbkę czy to jakiś materiał
do wygłuszenia,izolacji.Zderzak i tak do zdjęcia
Poniżej link do fotki
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Ewidentnie leciało z kratek wentylacyjnych.Uszczelniłem sznurem butylowym
Otwory zaklejone matą wygłuszającą bitumiczną


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.