Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Nakrętka filtra oleju (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=291455)

masm12 26-01-2019 18:12

Nakrętka filtra oleju
 
Witam. Panowie dzisiaj składałem turbo po regeneracji i został mi do wymiany tylko filtr oleju i tu moje duże zaskoczenie. Mianowicie po odkręceniu tej nakrętki od filtra ( tej kluczem 36) okazało się że nie chce wyjść wkład filtra oleju mimo użycia siły. W końcu usłyszałem trzask i wyszedł ale razem ze sprężynami i jakimiś plastikowymi elementami. Obejrzałem i są połamane te plastiki i nie można tego złożyć. Zamówiłem nowy (110 zł zloty). I teraz moje pytanie, dlaczego tak się stało. W czerwcu wymieniałem i było OK. Mogłem źle założyć ten wkład. Był założony tymi ząbkami do strony nakrętki, nie wiem czy nie powinno być odwrotnie. Panowie jak prawidłowo ma być ten wkład?? Płaskim do nakrętki czy tymi takimi ząbkami do nakrętki?? Dzięki za pomoc i proszę o szybką odpowiedź bo w poniedziałek będzie nowa i montuje.

Zbyniu123 26-01-2019 19:17

Odp: Potrzebna pomoc. Nakrętka filtra oleju
 
Musisz tak zalozyc zeby nie wchodzilo na sile, mogli ci dac zly filtr oleju i tak sie stalo

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

gibaj 26-01-2019 19:21

Odp: Potrzebna pomoc. Nakrętka filtra oleju
 
taki masz silnik? [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

slawek-kali 26-01-2019 20:12

Odp: Potrzebna pomoc. Nakrętka filtra oleju
 
Cytat:

Napisał gibaj (Post 3086396)
taki masz silnik? [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Ty tak powaznie? prosze nie udzielaj rad technicznych jak nie masz bladego pojecia..

Zabki maja byc na dol, czyli od strony nakretki.

tracer88 26-01-2019 21:17

Odp: Potrzebna pomoc. Nakrętka filtra oleju
 
Jakiej firmy był filtr? Obstawiam jakiś zamiennik no name który napuchł od oleju.

Wkładu filtra oleju chyba nie da się zamontować źle.

PS: teraz znalazlem w necie ze w tddi jest inny wklad niz benzyna. Zebami do dolu czyli do nakretki.

masm12 27-01-2019 07:27

Odp: Nakrętka filtra oleju
 
Panowie czyli był dobrze założony. Nie pamiętam firmy starego. Nowy mam w garażu więc firmy nie podam. Napewno kosztował 25 złoty. To jutro odbieram nakrętkę i montuje. Jeszcze jedno pytanie mam. Cały dól silnika jest mokry od oleju. Nie wydaje mi się że to miska więc gdzie szukać? Nawet sanki od strony koła pasowego zalane. Może to być simering od koła pasowego??? On by tak rzucał??


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.