Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2008-2012] "Fuel computer, Data Error" (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=96700)

Ztadeusz 04-04-2010 19:36

"Fuel computer, Data Error"
 
Od tygodnia jestem użytkownikiem Kugi 2008 TDCI 2,0 i mam 99 problemów.
Autoryzowany serwis nie uwzględnił gwarancji, bo pierwszy i jedyny wpis o przeglądzie serwisowym jest przy 30 800km.
Problemy: Wskazówkowy pomiar paliwa w zbiorniku jest zawyżony, 10l w baku to na wskaźniku 1/2 zbiornika - ale to szczegół.
Jak zapali się rezerwa, przy tym poziomie to wskaźnik wskazówkowy opada do zera, a komputer nie pokazuje zużycia paliwa średniego, chwilowego, średniej prędkości, ilości km do przejechania, itd. Jest za to komunikat "Fuel computer, Data Error". Po jakimś czasie gaśnie lampka od rezerwy, wskaźnik wskazówkowy wraca na zawyżony poziom paliwa i komputer pokazuje to co było niedostępne. Jest OK. Po jakimś czasie znowu zapala się rezerwa i jest jak opisałem wyżej. W/w przypadek występuje tylko przy niskim rzeczywistym poziomie paliwa.
Proszę o podpowiedź, pomoc.

wacek1 04-04-2010 19:59

Odp: "Fuel computer, Data Error"
 
jak widac ktos sie pozbyl sprzetu, bo wadliwy
jedz do serwisu niech sprawdza komputer

Ztadeusz 20-05-2010 08:10

Odp: "Fuel computer, Data Error"
 
kontynuacja Fuel computer, Data Error.
Może ktoś rozpracuje komunikat - błąd z komputera DTC A879

segram 26-01-2017 11:09

Odp: "Fuel computer, Data Error"
 
NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW , A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!!

Inaczej B2879 - jest związany z problemami czujnika zbiornika paliwa pompa / transferu? Inaczej wymień bezpiecznik F111
Jeżeli masz diesla to 5A, Jeżeli benzyna to 15A

setaszi 29-01-2017 20:24

Odp: "Fuel computer, Data Error"
 
jak się bezpiecznik przepala to coś nie działa cały czas bo nie ma prądu, a kolega pisze że raz działa raz nie . Uszkodzony pływak - do wymiany
do SEGRAM , a zapalał się Tobie komunikat:Fuel computer, Data Error ? wydaj mi się że jeżeli nie pracuje pompka/ spalony bezpiecznik/ to samo by się nie naprawiało jak kolega napisał

segram 30-01-2017 07:46

Odp: "Fuel computer, Data Error"
 
Cytat:

Napisał setaszi (Post 2738536)
jak się bezpiecznik przepala to coś nie działa cały czas bo nie ma prądu, a kolega pisze że raz działa raz nie . Uszkodzony pływak - do wymiany
do SEGRAM , a zapalał się Tobie komunikat:Fuel computer, Data Error ?

Nie miałem żadnego ale wystarczy trochę poczytać w necie i zobaczyć do czzego jest to skierowane. Miałe problem ze wskaznikiem paliwa który oszukiwał poziom. Po dalszym zagłebieniu zauważyłem przepalony bezpiecznik. Wymieniłem już jakis czas temu i bez zadnych problemów, a bezpiecznik jest caly :)

Cytat:

Napisał setaszi (Post 2738536)
wydaj mi się że jeżeli nie pracuje pompka/ spalony bezpiecznik/ to samo by się nie naprawiało jak kolega napisał

Co do tego to pewnie i masz racje, jezeli po wlozeniu nowego bezpiecznika odrazu sie przepala tzn ze problem bedzie glebiej lezal :)

Bartazz 15-06-2020 16:40

Odp: "Fuel computer, Data Error"
 
Cytat:

Napisał Ztadeusz (Post 1405472)
Problemy: Wskazówkowy pomiar paliwa w zbiorniku jest zawyżony, 10l w baku to na wskaźniku 1/2 zbiornika - ale to szczegół.
Jak zapali się rezerwa, przy tym poziomie to wskaźnik wskazówkowy opada do zera, a komputer nie pokazuje zużycia paliwa średniego, chwilowego, średniej prędkości, ilości km do przejechania, itd. Jest za to komunikat "Fuel computer, Data Error". Po jakimś czasie gaśnie lampka od rezerwy, wskaźnik wskazówkowy wraca na zawyżony poziom paliwa i komputer pokazuje to co było niedostępne. Po jakimś czasie znowu zapala się rezerwa i jest jak opisałem wyżej. W/w przypadek występuje tylko przy niskim rzeczywistym poziomie paliwa.

Witam. Odgrzewam temat bo mam identyczny problem.

Na Forscanie mam błąd B2879 - usterka pompy strumieniowej pompy paliwa

Auto zapala i jeździ bez zastrzeżeń

Bezpieczniek F111 5A cały. Wymienili mi też pływak w zbiorniku i nic to nie dało..... proszę o pomoc. Może ktoś poradził sobie z tym problemem.

Bartazz 16-06-2020 12:33

Odp: "Fuel computer, Data Error"
 
Dzisiaj zatankowałem auto do pełna i ku mojemu zdziwieniu weszło 58,67l (pojemność zbiornika w Kudze to 60l)

Więc jak pojawia się ten komunikat na liczniku "Fuel computer, Data Error" i wskazówka leci momentalnie na zero i zapala się rezerwa to w zbiorniku już są opary. Co jest najgorsze przed wyskoczeniem tego komunikatu wskazówka pokazuje ponad połowę poziomu paliwa i człowiek jest nieświadomy, że jeździ już na resztkach. U mnie dokładnie wywaliło błąd przy przebiegu 609km więc spalanie trochę wychodzi duże i łudziłem się, że tego paliwa jeszcze jest.

Kiedy zatankowałem do pełna, komunikat z licznika znika, wskazówką leci nawet nad ponad full a w forscanie po sprawdzeniu błędów błąd B2879 jest w pamięci. Po skasowaniu błędów już się nie pojawia (pewnie do momentu aż znowu będzie ten komunikat na liczniku).

Na tą chwilę domyślam się, że najlepiej byłoby wymienić całą pompę w zbiorniku paliwa, bo pływak już miałem wymieniony ale jak widać bez efektów.

Pozostaje mi na tą chwilę zerować km i robić 500km i znowu tankować do pełna i problemu nie będzie, ale sam fakt, że mam to zepsute mnie wqrza.

Bartazz 19-06-2020 16:51

Odp: "Fuel computer, Data Error"
 
Witam ponownie.

Temat nie daje mi spokoju i jestem na etapie wymiany całej kompletnej pompy paliwa która znajduje się w prawej komorze w zbiorniku.

W związku, że w lewej komorze miałem już wymieniony ten kompletny pływak (bez efektów), zrobiłem rewizje żeby nie ściągać zbiornika i dawać znowu auto do pseudo fachowców (uraz mam totalny do mechaników w Gnieźnie).

Spisałem jej symbol:
A2C53356148
9V419275AB

i zabrałem się do jej demontażu.

Zdziwiłem się, że przy tej pompie jest też pływak więc on też pokazuje poziom paliwa? W tej drugiej komorze jest drugi pływak?
https://www.galerieallegro.pl/zdjeci...g/1.jpg?screen

Czytałem na forach angielskich, że kuga cierpi często na tą przypadłość i po wymianie kompletnej pompy wszystko wracało do normy.

Jak to nie będzie to, to się poddaje. (Licznik sprawdzałem, na innym też pokazywał fuel error więc to nie on).

Jak tylko poszukam jakąś dobrą do kupienia i ją wymienię, dam znać.

Pozdrawiam

Antej 19-06-2020 16:55

Odp: "Fuel computer, Data Error"
 
kuga ma zbiornik siodłowy, wiec są dwie komory, trzeba to miec ujęte w konfiguracji licznika


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.