Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Tuning (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=107)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Chiptuning 2.5T (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=295602)

Gicior 04-05-2019 06:15

Chiptuning 2.5T
 
Witam Kolegów,
temat dotyczy podniesienia mocy i momenu silnika 2.5T. Jest na forum kilka osób, które w opisie mają podniesioną moc do około 270KM i moment ponad 400N,chciałbym coś takiego u siebie zrobić dlatego zależy mi na opiniach właśnie tych osób czy warto i gdzie polecają coś takiego zrobić. Chodzi mi o warsztaty, o których na własnej skórze wiecie, że dobrze zrobiły robote.

cliner 04-05-2019 16:46

Odp: Chiptuning 2.5T
 
Można go zrobić na więcej.Kwestia sprawdzenia bazy do modów i zasobności finansowania tego projektu.W moim S-Maxie bez zamknięcia bloku lub montażu blaszek stanęło na 305/i chyba 460Nm.

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

karel86 04-05-2019 17:37

Odp: Chiptuning 2.5T
 
Cześć. A długo już jeździsz z tak pomodzonym silnikiem? Bo na innym forum wyczytałem, że przy podnoszeniu mocy w tym silniku, pęknięty blok to kwestia czasu

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

cliner 04-05-2019 22:05

Odp: Chiptuning 2.5T
 
Pierwszy mod na 250,tylko program i IC był w 2012.Po paru latach praktycznie jest na te 305 i jeździ do dzisiaj w rękach Juniora.Tylko graty są dołożone od silnika po sam koniec wydechu...

karel86 04-05-2019 22:08

Odp: Chiptuning 2.5T
 
Ok. Dzieki wielkie za informacje. Juz myslalem ze podnoszenie mocy trzeba bedzie zaczac od zamykania bloku

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

cliner 04-05-2019 22:11

Odp: Chiptuning 2.5T
 
Zacznij od rolek i diagnozy stanu...:)

Matique 05-05-2019 13:30

Odp: Chiptuning 2.5T
 
A jak stan silnika okaże się pomyślny to warto wstawić mocniejszy dv np. forge ( [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] lub tańszy lecz też dobry properfekt [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ) , boost solenoid (i wywalić go daleko od turbinki, [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ja brałem od Tam z fordtuning ) i wtryski 440cc z rs`a ( brałem je tutaj: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ) u mnie te modyfikacje dały najwięcej, warto też założyć wydajniejszy filtr powietrza ja mam k&n ( [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ) jest to mokry filtr kolega cliner ostrzegał mnie że lubi zasyfić dolot, przez co u siebie regularnie sprawdzam szczelność i czystość dolotu oraz czujników jak maf i narazie jest tam wręcz sterylnie. i oczywiście w lecie czuć pracę dużego intercoolera airtec (do smax jest u nich dedykowany [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ) , warto także zdekatalizatorować wydech lub założyć sportcat ( baq garage tam robiłem cały wydech , polecam) jeśli coś poknociłem to myślę że bardziej doświadczeni koledzy to zweryfikują, to co opisałem to część modów które wykonałem, i punkty w których nabywałem części.

wilczak 07-05-2019 15:17

Odp: Chiptuning 2.5T
 
A co u Ciebie wyszło? Bo tego nie napisałeś :)

Matique 07-05-2019 21:22

Odp: Chiptuning 2.5T
 
wyszło 285ps/445Nm, jak w sygnaturce wczesniejsze 260ps to na seryjnych częściach,
jest jeszcze zapas od tych 285ps, lecz to na później , teraz będzie blaszkowany, zakładany mocniejszy rozrząd, zmieniana pompa paliwka, szperka, i najgorsze: turbina od rs, jak znajde tę zasr..ą turbinkę (łatwiej nerkę zdobyć) to około 320-340 ps powinno pokazać.
aaa i oczywiście sprzęgło ja założyłem sachs oryginał do rs (docisk, tarcza kevlarowa i wysprzęglik) przy 280ps moje klękło

Gicior 08-05-2019 05:22

Odp: Chiptuning 2.5T
 
Na początek chciałem go zachipować, tylko czy polecacie jakąś hamownie bo wszystkie się podejmują ale efekty są różne.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.